1. Codziennie po mszy o godz. 18.00 modlimy się na różańcu, „O Błogosławieństwo Boże dla Polski oraz o pokój na świecie.”  

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

3. W piątek 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia, w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

4. 25 marca przypada także 30 rocznica erygowania Diecezji Łowickiej (1992).  Biskup Ordynariusz zaprasza nas wszystkich na Jubileuszową Dziękczynną Mszę Św. do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu, na godz. 12.00.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa rozpocznie się, wyjątkowo, nie o godz. 17.15, ale o godz. 19.00 i będziemy ją przeżywali przechodząc ulicami naszego Osiedla: Brzozową, Strzelecką, Lipową, Dolną i ponownie Brzozową. Drogę Krzyżową rozpoczniemy w kościele, a poszczególne jej stacje będą inscenizowane.

6. Dziękujemy Wspólnocie Wieczernik Maryjny i Różom Różańcowym rodziców modlących się za swoje dzieci, za przygotowanie Drogi Krzyżowej w miniony piątek.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, poprzez które chcemy godnie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Poprowadzi je ks. Paweł Olszewski, wikariusz z parafii katedralnej w Łowiczu. Szczegółowy plan rekolekcji znajdziemy w biuletynie.

Podczas rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę, wieczorna Msza Św. będzie o godz. 19:00. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 będą mieli, od poniedziałku do środy, swój program rekolekcyjny.  Możliwość spowiedzi dla wszystkich we wtorek i środę (29 i 30 marca).

W środę (30 marca) o godz. 9:00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, natomiast od godz. 14.00 pojedziemy z posługą sakramentalną do osób chorych, które zostaną nam zgłoszone. Chorych można już zgłaszać.

8. W przyszłą niedzielę, na naszą parafię, przypada kolej w diecezjalnej modlitwie o nowe powołania kapłańskie. W tej intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 12.30, a każdy z nas niech pamięta o sprawie powołań także w swoich prywatnych modlitwach.

9. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Lipowej, za pomoc w sprzątaniu kościoła. Jutro nie będzie sprzątania, natomiast za tydzień zapraszamy mieszkańców z ul. Brzozowej i Dębowej.

10. Łowickie Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodych mężczyzn ze szkół średnich oraz studentów na Dni Otwarte. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 25-26 marca 2022 roku. Początek w piątek o godzinie 18.00, zakończenie wieczorem dnia następnego.

Zapowiedzi przedślubne

……………………………..………………………………………………………………………….……

Jakub Boczek – kawaler z parafii tutejszej

Aleksandra Wójcik – panna z parafii tutejszej (20 i 27.03.2022)

……………………………..………………………………………………………………………….……

Rafał Sołtysiak – kawaler z parafii tutejszej

Justyna Nowak – panna z parafii Wniebowzięcia NMP w Łowiczu  (20 i 27.03.2022)