1. W związku z sytuacją na Ukrainie Biskup Łowicki wystosował  Apel.

(https://diecezja.lowicz.pl/apel-biskupa-ordynariusza-w-zwiazku-z-sytuacja-na-ukrainie/ )

2. Dzisiaj po mszy o 10.00 będzie spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., natomiast o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

3. Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 55 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas „szczególnie poświęcony modłom i pokucie dla wyproszenia łaski ugruntowania trzeźwości w narodzie oraz problemom walki z alkoholizmem i kształtowania cnoty wstrzemięźliwości.”

4. W najbliższą środę rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze Św., z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00; 9.00 i 18.00, a w Chąśnie o 16.30. Msza o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji „o pokój na Ukrainie”. Tego dnia obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Po mszach w Środę Popielcową oraz w 1 Niedzielę Wielkiego Postu, będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na rzecz pomocy poszkodowanym na Ukrainie.

5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15 oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji Najśw. Sakramentu, po Różańcu, będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

7. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

9. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy o godz. 12.30, Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

10. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z bloku przy ul. Kwiatowej, z klatki trzeciej, czwartej o piątej, a za tydzień z ul. Zielonej.

11. Wśród naszych parafian zrodziła się inicjatywa modlitwy różańcowej w intencji „o Błogosławieństwo Boże dla Polski oraz o pokój na świecie.” Różaniec będzie odmawiany codziennie, w kościele, po mszy o godz. 18.00, a prowadzić go będą przedstawiciele grup i wspólnot z naszej parafii.

12. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:

28.II.2022 (poniedziałek)
– od godz. 15.30 – 2 księży
Ulice: Grabowa, Jaworowa, Akacjowa, Lokalna
Pierwszy kapłan – ulice: Grabowa, Jaworowa, Akacjowa
Drugi – ul. Lokalna (z przerwą na Mszę Św.)
1.III.2022 (wtorek)
– od godz. 15.30 – 2 księży
Ul. Żołnierska
Pierwszy kapłan – od początku ulicy
Drugi –  od końca ulicy (z przerwą na Mszę św.)
3.III.2022 (czwartek)
– od godz. 15.30 – 3 księży
Ul. Strzelczewska, ul. Cegielniana, ul. AK bloki: 43A, 43B, 43 C i 43 D
Pierwszy kapłan – ulice: Strzelczewska i Cegielniana
Drugi – ul. AK bloki: 43 A i 43 B
Trzeci – ul. AK bloki: 43 C i 43 D (z przerwą na Mszę św.)
5.III.2022 (sobota)
– od godz. 9.00 – 3 księży
Ul. Strzelecka
W przyszłym tygodniu: 
7.III.2022 (poniedziałek) – od godz. 15.30 – 3 księżyul. AK bloki: 43G, 43H, 43 I.