1. Trwając w radości Bożego Narodzenia, dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia.

2. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym mamy świątecznie udekorowany kościół i teren przed kościołem:

– Ks. Romanowi, panu Piotrowi Miazek, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, rodzicom, którzy pomagali; – Państwu Kusiom z Marianki za podarowanie choinek; – Paniom: Irminie Majchrzak- Janickiej i Annie Majchrzak za dekoracje kwiatową; – dzieciom, które przez cały Adwent przynosiły papierowe serduszka na choinkę, przyozdobione nie tylko kolorową kredką, ale i postanowieniami dobrych uczynków;

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu także w tym tygodniu, będzie tylko w czwartek od mszy wieczornej do godz. 22.00.

4. W piątek 31 grudnia po Mszy o godz. 18:00 będzie Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za publiczny śpiew hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.

5. Ks. Bp Ordynariusz, udzielił dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, wszystkim wiernym przebywającym w dniu 31 grudnia 2021 r. w granicach Diecezji Łowickiej, Wierni korzystający tego dnia z dyspensy mają obowiązek podjąć inną formę zadośćuczynienia: np. modlitwę w intencjach Ojca św., jałmużnę czy inne uczynki miłości i pobożności.

6. W sobotę 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Dzień Modlitw o Pokój. Msze Św. wg porządku niedzielnego. Po Mszy o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

7. W przyszłą niedzielę, po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

8. W minionym tygodniu wpłynęły kolejne ofiary za opłatki w wysokości 3.980 zł, czyli w sumie zebraliśmy do tej pory 12.690. Bóg zapłać.

9. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest w naszej diecezji na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

10. O pomoc w sprzątaniu kościoła, w tym tygodniu prosimy mieszkańców z ul. Żołnierskiej od nr 30 do końca ulicy, a za tydzień z ul. Strzeleckiej od nr 1 do 32.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Tygodnika Niedziela są numerami podwójnymi  dlatego kosztują 10 zł.  

12. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Ze względu na okoliczności związane z obecną sytuacją sanitarną, będzie się ona trochę różniła od tej tradycyjnej.

Odwiedzimy tylko te osoby, które wyrażą w jakiś sposób pragnienie przyjęcia kapłana w swoim domu, np. przez pozostawienie otwartej furtki lub kartki na drzwiach z napisem „kolęda”, przez poinformowanie sąsiadów, którzy przyjmą kapłana, lub po prostu bezpośrednio zapraszając kapłana przechodzącego obok domu. Podczas wizyty duszpasterskiej postaramy się zachować wszelkie możliwe środki ostrożności takie jak: maseczka, dystans, zrezygnowanie z podawania ręki itp. Nasze spotkania, z zasady, będą krótkie. Najistotniejszym ich elementem będzie wspólna, rodzinna modlitwa i uroczyste błogosławieństwo domowników. Dłuższe rozmowy czy sprawy, które chciałoby się poruszyć przy okazji Kolędy, jeśli to tylko będzie możliwe, odłożymy na inny czas.

Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:

28.XII.2021 (wtorek)
– od godz. 9.00
– 3 księży
Chąśno Drugie.
Jeden ksiądz od początku (nr 1-21); drugi od środka (nr 22-49), trzeci od końca ( nr 72 -51) i będzie szedł w kierunku numerów niższych.
Prosimy o pojazd na godz. 8.45.
29.XII.2021 (środa)
– od godz. 9.00
– 3 księży
Goleńsko
– Nr 1-19; nr 47 – 20; nr 69-48. (Bez Goleńska Małego i bez Goleńska wzdłuż trasy).
Prosimy o pojazd na godz. 8.45.
30.XII.2021 (czwartek)
– od godz. 9.00
– 3 księży
Marianka
Prosimy o pojazd na godz. 8.45.
3.I.2022 (poniedziałek)
– od godz. 9.00
– 3 księży
Chąśno Pierwsze
Prosimy o pojazd na godz. 8.45.
– od godz. 16.00
– 2 księży
Ul. Makuszyńskiego i ul. Korczaka (jeden ksiądz zacznie od strony ul. Zagrodowej, drugi od ul. Jordana)
– od godz. 16.00
– 1 ksiądz
Ul. Brzozowa (od strony ul. Strzeleckiej)