1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Także w tym roku hasło nawiązuje do tajemnicy Eucharystii.

2. W Adwencie zachęcamy do uczestniczenia w Roratach, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7:00.  Do każdej porannej Mszy Roratniej przygotujemy się śpiewem Godzinek o godz. 6:40. W środy Roraty będą o godz. 18:00. Przynieśmy na nie lampiony lub zabezpieczone świece.

Dzieci otrzymają plansze, a potem każdego dnia będą zbierać kolejne elementy do świątecznej układanki.

3. Dzisiaj, podczas porannej Mszy Św. zostały poświęcone opłatki, które nasi Radni wraz z kilkoma wolontariuszami rozniosą do każdej Rodziny i każdego domu. Z góry dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji, a które będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni i całego obiektu parafialnego. Warto wiedzieć, że na dzień dzisiejszy tona węgla kosztuje 1500 zł. W zeszłym roku płaciliśmy poniżej 1000 zł, a więc cena wzrosła o ponad 50 %.

4. We wtorek, przypada święto św. Andrzeja Apostoła, patrona Ks. Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza.

5. Od środy 1 grudnia, dzieci będą mogły zabrać papierowe serduszka, na których należy napisać jakiś adwentowy dobry uczynek, ozdobić świątecznie i przynieść z powrotem do kościoła. Serduszka te będą ozdabiać jedną z choinek w kościele.

6. Osoby, które mogłyby ofiarować choinki do kościoła, jako dekorację do prezbiterium – prosimy o kontakt.

7. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek. Pierwszą godzinę adoracji będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.

8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

          10. W przyszłą niedzielę:

a/ po mszy o godz. 12.30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.

b/ będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie;

c/ ruszy Akcja Bombka dla Seniora, a więc będzie można wziąć bombkę i przygotować dla kogoś piękny dar serca;

d/ będzie można nabywać wigilijne świece Caritas. W tym roku są tylko duże świece, które kosztują 15 zł. Poprzez ten gest wesprzemy dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na pomoc migrantom. Zebraliśmy 640 zł.

12. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom z ulicy Małszyckiej. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z ul. Kiernozkiej, z domów od nr 1 do 20, a w przyszłym tygodniu od nr 21 do końca ulicy.

13. Rekolekcje adwentowe w tym roku będą trwały od niedzieli 12 grudnia do wtorku 14 grudnia, i będzie je prowadził głosił ojciec Tomasz Abramowicz, pijar. 

14. W niedzielę 12 grudnia będzie organizowana Wigilia parafialno-osiedlowa. Zapraszamy na nią szczególnie przedstawicieli wszystkich wspólnot i grup działających w naszej parafii. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby chętni, którzy pragnęliby na nią przyjść, zgłaszali się do najbliższej środy.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszych numerze „Gościa Niedzielnego”  znajdziemy jako bezpłatny dodatek specjalny kalendarz ścienny na przyszły rok.

16. Dzisiaj gościmy u nas bliskich Angeliki Kocik z Białej Rawskiej, 9 letniej dziewczynki , która po raz kolejny zmaga się z nowotworem, glejakami nerwu wzrokowego. Po każdej mszy świętej będzie przeprowadzona zbiórka środków na jej leczenie.

17. Za tydzień w niedzielę (05.12.) na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy spotkanie formacyjne.