1. Wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej Nr 3 i naszymi katechetami, serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na Maraton Świętych, który odbędzie się w środę 10 listopada, o godz. 19.00 na boisku szkolnym „Orlik”. Hasło Maratonu brzmi: Super Święty Tata: św. Józef, bł. Kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II. W programie przewidziane są: prezentacja świętych, gry i zabawy dla dzieci, modlitwa i słodki poczęstunek.

2.   W czwartek 11 listopada będziemy przeżywać podwójne święto: kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystości patronalne ku czci św. Wiktorii.

Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 8:00 i 18:00.

O godz. 10:00 w kościele Świętego Ducha rozpocznie się uroczysta procesja, która przejdzie ulicami Łowicza. Po procesji będzie odprawiona Msza Św. w Katedrze.

Na godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

3. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 rano w piątek.

4. W przyszłą niedzielę, 14 listopada:

– po Mszy o 10.00 dzieci z naszej szkoły wystąpią dla nas z krótkim przedstawieniem z okazji Święta Niepodległości;

– po Mszy o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca;

– po Mszy o 18.00 będzie spotkanie Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Małszyc, z domów od nr 1 do 25, za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu zapraszamy parafian z Małszyc z domów od nr 26 do 51, a w przyszłym tygodniu od nr 52 do 78.

6. Bóg zapłać panom, którzy w minionym tygodniu pracowali w naszym ogrodzie.

7. Od dziś czytamy nowe wypominki, ale wciąż można zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy.

8. Są jeszcze do nabycia kalendarze diecezjalne na przyszły rok oraz wkłady do zniczy, z których dochód jest przeznaczony na wsparcie działalności łowickiej Caritas.

9. Decyzją PENITENCJARII APOSTOLSKIEJ, w bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

Cały Dekret znajdziemy na diecezjalnej stronie internetowej: