1. Przez cały październik trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele i w rodzinnych domach. Bóg zapłać wszystkim, którzy w minionym tygodniu przygotowali i prowadzili różaniec: paniom z Drugiego Koła Żywego Różańca, Różom Różańcowym Rodziców modlących się za swoje dzieci, Wspólnocie Maryjnej Nazaret oraz uczniom pana Piotra z klas: szóstej, siódmej i ósmej.

2. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od mszy wieczornej w czwartek do godz. 9.00 w piątek.

3. W związku z Pierwszą rocznicą śmierci śp. Biskupa Józefa Zawitkowskiego, która przypada 29 października (piątek), Biskup Łowicki zaprasza nas tego dnia do modlitwy za zmarłego na mszy w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 lub w swoich kościołach i w swoich rodzinach.

4. Bóg zapłać mieszkańcom Marianki za pomoc w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu, wyjątkowo we wtorek po mszy wieczornej, zapraszamy parafian z ulicy Krudowskiego, a w przyszłym tygodniu z Małszyc, z domów od nr 1 do 25.

5. Bóg zapłać paniom i panom, którzy w minionym tygodniu trudzili się przy pielęgnacji naszego ogrodu.

6. Bóg zapłać nowożeńcom, państwu Przemysławowi i Sylwii Banachowskim za dekorację kwiatową do kościoła.

7. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mężczyzn chętnych do pomocy przy naprawie parkanu i chodnika oraz podcięciu drzew od wschodniej strony ogrodzenia kościoła. Prosimy, o ile to możliwe, o przyniesienie ze sobą szpadli, grabi oraz piły do cięcia drzewa.

8. Jeśli chodzi o prace, które były planowane na ten rok, takie jak malowanie kościoła czy wstawienie witraży, to jeszcze musimy je odłożyć na późniejszy termin, gdyż wciąż czekamy na rozstrzygnięcie przez ministerstwo wniosku o dofinansowanie termomodernizacji kościoła i całego budynku parafialnego. Wniosek już jest rozpatrzony pozytywnie pod względem formalnym, ale teraz czeka na rozpatrzenie pod względem merytorycznym.

W przyszłym roku, na wiosnę, należałoby także odnowić krzyż misyjny stojący przed kościołem. Gdyby ktoś z parafian chciałby się podjąć tej pracy, to prosimy o kontakt.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przyjmujemy już wypominki, a w zakrystii można nabywać wkłady do zniczy w cenie 3,50 zł, wspierając w ten sposób działalność Caritas.

10. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok.

11. Zapowiadana na dzisiaj zbiórka na Kacperka została odwołana, gdyż rodzice otrzymali dofinansowanie całej kwoty potrzebnej na leczenie z NFZ-u.