……………………………………………….…………………………………………………………………

Ogłoszenia duszpasterskie

 24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 WRZEŚNIA 2021

..….………………………………………………………………………….……………………………

 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, a także XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku Ojcostwa”. Więcej informacji o inicjatywie znajdziemy na stronie: https://tydzienwychowania.pl/
 2. Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka dzisiaj po mszach św., są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla cierpiącego ludu Afganistanu.
 3. Jutro, w poniedziałek, po mszy wieczornej, o pomoc przy sprzątaniu świątyni prosimy Parafian z ul. Korczaka od nr 19 do końca ulicy, a w przyszłym tygodniu z ulicy Lokalnej i Matejki.
 4. We wtorek będziemy przeżywali Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszy wieczornej o godz. 18.00 a zakończy o godz. 10.00 w piątek.
 6. W sobotę 18 września przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Z tej okazji Dzieci i Młodzież naszej parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. o godzinie 18:00. Po Mszy św. będzie ognisko.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby, które pragną dołączyć do wspólnoty, zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 września o godz. 10.00.
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy, wraz z rodzicami, w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10:00, a po niej na spotkanie formacyjne. Na tej Mszy poświęcimy też tornistry oraz przybory szkolne dla najmłodszych dzieci naszej szkoły.
 9. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie w przyszłą niedzielę 19 września. Kandydaci z klasy VIII będą mieli spotkanie za miesiąc.
 10. Zachęcamy do odbierania wieńców i koszów dożynkowych.
 11. Intencje mszalne na rok 2022 będziemy przyjmować od najbliższego czwartku 16 września od godz. 9:00. W pozostałe dni tygodnia po mszach wieczornych o godz. 18:00. W najbliższe niedziele nie będziemy przyjmować intencji na przyszły rok.
 12. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na diecezjalne środki społecznego przekazu.
 13. Mamy już kalendarze diecezjalne na przyszły rok (2022). Prezentowane są w nich zdjęcia przydrożnych kapliczek. Kalendarze w cenie 5 zł. można nabywać w zakrystii.
 14. Msza św. ku czci św. Józefa, we wrześniu będzie odprawiona wyjątkowo nie 19-tego (niedziela) ale 20-tego dnia miesiąca, (poniedziałek).
 15. Dziękujemy nowożeńcom państwu Annie i Krystianowi Myckom za dekorację kwiatową do kościoła.

…………………………………………..………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Kamil Dudziński – kawaler z parafii tutejszej

Joanna Marlena Frątczak – panna z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu (12 i 19 września 2021)

…………………………………………..……………………………………………………………