1. Dzisiaj po Mszy Św. o 10.00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca.
2. Jutro (9 sierpnia) przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Polećmy jej wstawiennictwu nasz kontynent.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 7.00 rano w piątek. Dziękujemy wszystkim, zarówno pojedynczym osobom jak i grupom, którzy zaangażowali się w adorację na stałe, a szczególnie Radzie Parafialnej i Wspólnocie Neokatechumenalnej. Zachęcamy inne osoby do zapisywania się na listę chętnych do adoracji. Św. Maksymilian Maria Kolbe, którego liturgiczne wspomnienie przypada w najbliższą sobotę, adorację nazywał „audiencją u wielkiego Króla”, a swoim współbraciom mówił, że „kolana, a nie rozum albo pióro, dają owoc w pracy, kazaniach, książkach”.
4. W przyszłą niedzielę (15 sierpnia) w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi, będziemy błogosławić przyniesione do świątyni kwiaty i zioła.
5. Bóg zapłać nowożeńcom państwu Tomaszowi i Małgorzacie Wieczorek za dekorację kwiatową do kościoła.
6. W miniony piątek wyruszyła na Jasną Górę Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. Więcej szczegółowych informacji, relacje ze szlaku oraz konferencje dostępne są w mediach społecznościowych i na stronie pielgrzymki: www.lppm.pl.

7. Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zaprasza na koncert zespołu „Jerycho” , który odbędzie się w dniu 14 sierpnia 2021 r. w Bazylice Katedralnej w Łowiczu, w ramach wydarzenia pod nazwą „Nasza Niepodległa – Święto Wojska Polskiego”.
JERYCHO to zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół dawnego repertuaru Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji polskiego śpiewu praktykowanego do XIX wieku.
W gablocie znajdziemy plakat dotyczący całego wydarzenia.

8. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.