1. Wczoraj Ks. Biskup Wojciech Osial udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję wszystkim za piękne przeżycie liturgii. Szczególne podziękowania należą się ks. Kamilowi, panu kościelnemu Piotrowi Miazkowi, panu organiście Kamilowi Janickiemu, asyście liturgicznej i rodzicom za współpracę w przygotowaniu uroczystości. Bóg zapłać także za dar serca na potrzeby parafii od młodzieży i rodziców.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Prosimy, aby podczas procesji zachować wszelki środki ostrożności oraz przestrzegać przepisy sanitarne. Liczmy się z utrudnieniami w ruchu na terenie Korabki. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych – każdego dnia o godz. 17:30. W oktawie Bożego Ciała, będziemy modlić się naprzemiennie Nieszporami Eucharystycznymi i recytowaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa lub śpiewaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączoną z procesją eucharystyczną.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tego dnia obrzęd błogosławieństwa wianków. Siostry Bernardynki zapraszają na Mszę Św. o godz. 18:00 oraz na procesję eucharystyczną.
 5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie w czwartek od mszy wieczornej do godz. 4:00 rano.
 8. Na środę, 9 czerwca, omyłkowo została przyjęta msza na godz. 17:30. Zostanie ona odprawiona o godz. 17:00 ze względu na nabożeństwo czerwcowe, które jest w tym samym czasie.
 9. Bóg zapłać paniom i panom, którzy w minionym tygodniu pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie.
 10. Na prośbę Ojców Pijarów informujemy, że Msza Św. z modlitwą o dobrego męża i dobrą żonę odbędzie się 11 czerwca, w piątek, o godz. 19.00 w Kościele Ojców Pijarów w Łowiczu. Zapraszamy wszystkich, których pragnieniem jest budowanie relacji z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, a w przyszłości małżeństwa. Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie.
 11. Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju w Łowiczu ogłasza zapisy do klas pierwszych. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie oraz w folderach wyłożonych na stoliku.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

..…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Sebastian Dawid Cichal – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu (30.05 i 06.06.2021)

Michalina Więcek – panna z parafii tutejszej

..…………………………………………..………………………………………………

Sylwester Śliwiński – kawaler z par. św. Kazimierza w Łyszkowicach (6 i 13.06.2021)

Karina Skowrońska – panna z par. Świętego Ducha w Łowiczu