1. Drodzy Bracia i Siostry! Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wam obfitości Bożych darów. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia wszystkie ciemne i szare sytuacje naszego codziennego życia. Niech obdarza pokojem w rodzinach, zgodą w sąsiedztwie, życzliwością dla spotykanych osób. Ponadto niech pokrzepi nasze zdrowie fizyczne i duchowe, a przede wszystkim umocni naszą wiarę i zaufanie Bożej Opatrzności. Tymi życzeniami chcemy podzielić się również z osobami chorymi, cierpiącymi i w podeszłym wieku, którzy nie mogą spotkać się z nami w naszej świątyni. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
  2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego w kościele i przez transmisję on line.

Za przygotowanie dekoracji: ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękujemy ks. Kamilowi, Państwu Piotrowi i Anecie Miazkom oraz chłopcom z Liturgicznej Służby Ołtarza: Janowi i Łukaszowi. Dziękujemy Państwu Annie i Sławomirowi Majcher za dekoracje kwiatowe i wszystkim, którzy wcześniej złożyli ofiary przeznaczone na kwiaty.

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam dobrze przeżyć liturgię: lektorów, ministrantów, kleryków, szafarza Komunii św. Zbigniewa, osób, które czytały Słowo Boże, pana organisty Kamila.

Wdzięczność wyrażamy wszystkim posługującym przy procesji rezurekcyjnej, i tym, którzy uświetnili nasze uroczystości przez ubranie się w strój łowicki.

Za trzymanie straży przy grobie Pańskim dziękujemy strażakom z Chąśna, Chąśna II i Goleńska. Kołom Żywego Różańca i wielu innym osobom, dziękujemy za czas adoracji Najświętszego Sakramentu, szczególnie za podjęcie trudu adoracji nocnej.

Dziękujemy Panu Albertowi Politowiczowi za transmisje Mszy Św. i Liturgii z naszego kościoła.

Dziękujemy również za życzliwość wyrażoną nam kapłanom przez życzenia oraz przez podzielenie się dobrami kulinarnymi na stół wielkanocny J.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

  1. Na prośbę oraz w imieniu Stasia i jego rodziców składamy serdeczne podziękowania pomysłodawcom, wykonawcom oraz darczyńcom, którzy włączyli się do charytatywnej akcji palemek w poprzednią niedzielę. „Dziękujemy za każde dobre słowo, gest oraz wsparcie finansowe – Staś z rodzicami”.
  2. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego z dodatkową mszą o godz. 11:15. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  3. W najbliższy piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Również w najbliższy piątek, od godz. 9.00 odwiedzimy naszych chorych, do których jeździmy co miesiąc.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, dzień w którym – jak mówił Jezus do siostry Faustyny – otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Przygotowaniem do tego święta jest nowenna, polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele odmawiamy ją w dni powszednie przed Mszą Św. o godz. 18:00.
  6. W przyszłą niedzielę, którą rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia, będzie także zbiórka ofiar do puszek na potrzeby diecezjalnej Caritas.
  7. W tym tygodniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w środę i z czwartku na piątek.

..…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Marcin Mitek – kawaler z parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Milena Słomiana – panna z parafii tutejszej (28.03 i 04.04.2021)

..…………………………………………..………………………………………………