1. Druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego. Dzisiaj otoczmy zatem naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy, upraszajmy dla nich Boże błogosławieństwo, pomoc i obronę, a także wesprzyjmy naszymi ofiarami do puszek dzieła, które czynią.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:15. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziękujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” i Chórowi za przygotowanie i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek. Do poprowadzenia następnej, 5 marca, zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W najbliższy czwartek pierwszą godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu będzie animować wspólnota Wieczernik Maryjny.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.
 8. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12:30 Adoracja Eucharystyczna i modlitwa o powołania.
 9. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które będziemy przeżywali od niedzieli 14 marca do środy 17 marca. Poprowadzi je ks. Jacek Zieliński, wikariusz z parafii św. Jadwigi Królowej w Kutnie.
 10. W pierwszy dzień rekolekcji, w niedzielę 14 marca, nie będzie w kościele dodatkowej mszy o godz. 11:15 ze względu na mszę w Chąśnie odprawianą w każdą niedzielę o tej właśnie porze.
 11. W czwartek po rekolekcjach, 18 marca, odwiedzimy naszych chorych z wielkanocną posługą sakramentalną. Pojedziemy do tych osób, które zostaną nam zgłoszone. Zgłaszać chorych można już od dziś.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w stałą adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Zachęcamy do tego także nowe osoby. Prosimy jednocześnie, aby ci, którzy zapisali się na listę przychodzili punktualnie, a jeśli z jakiegoś powodu nie mogą przyjść, aby nas o tym powiadomili. Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie nigdy nie powinien zostawać sam w otwartej świątyni.
 13. Po raz 8. redakcja „Gościa łowickiego”, siostry apostolinki i komitet organizacyjny Dzieła Dzielnych Kobiet zapraszają na Diecezjalny Dzień Kobiet w tym roku pod hasłem „O samotności inaczej”. Ze względu na pandemię, wydarzenie odbędzie się  online na stronie internetowej lowicz.gosc.pl a także w mediach społecznościowych (Faceboook „Gościa łowickiego”, gdzie już zamieszczane są dodatkowe informacje, zaproszenia, wspomnienia). 6 marca o godz. 9 spotkanie rozpocznie się Eucharystią pod przewodnictwem bp. Andrzeja F. Dziuby w kościele św. Jakuba w Skierniewicach. Serdecznie zapraszamy kapłanów i delegacje z parafii do wspólnej modlitwy. Następnie, od godz. 11 będą publikowane konferencje ks. Adama Kubisia, biblisty, wykładowcy KUL; Małgorzaty Rybak – coacha, autorki bloga i kilku książek o kobiecej tematyce; świadectwo Emilii Glugli – świeckiej konsekrowanej. Przygotowana została także sonda uliczna, w której kobiety z różnych miejscowości powiedzą czym dla nich jest samotność; rozmowy z kapłanami, przesłanie księdza biskupa a także koncert w wykonaniu Magdaleny Gorożankin. Wydarzenie jest bezpłatne.

…………………………………………..………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Jakub Karol Małaszek – kawaler z parafii tutejszej (28.02 i 07.03.2021)

Magda Marta Zgłobień – panna z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim