1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że III Niedzielę Zwykłą będziemy przeżywać w całym Kościele jako Niedzielę Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma motywować wszystkich wiernych do tego, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Zachęcamy do częstego obcowania ze Słowem Bożym, gdyż – jak pisał św. Hieronim – Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.
  2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako „Dzień solidarności z Chorwacją”, krajem, który po tragedii trzęsienia ziemi, potrzebuje duchowego i materialnego wsparcia. W związku z tym po mszach świętych jest przeprowadzana zbiórka ofiar na ten cel.
  3. Również dziś przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy. Moc pozdrowień, modlitwy i życzeń kierujemy do pracowników naszych lokalnych i diecezjalnych środków przekazu, zwłaszcza redakcji Gościa Niedzielnego i Radia Victoria.
  4. Jutro (25 stycznia) przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie propozycji Mszy Kolędowych i za wspólne modlitewne spotkania w kościele, które trwały przez ostatnie dwa tygodnie. Dziękujemy również za wszelkie życzliwe słowa życzeń i pozdrowień, jakie znaleźliśmy w kopertach z ofiarami.
  6. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne jakie zostały złożone w minionym tygodniu przy okazji Mszy Kolędowych, a także podczas mszy w ubiegłą niedzielę oraz poprzez wpłaty internetowe na konto parafialne.
  7. Od przyszłej niedzieli, 31 stycznia, nie będzie już sprawowana dodatkowa msza o godz. 16.00. Dalej pozostanie natomiast dodatkowa msza o godz. 11.15. 
  8. Słowa wdzięczności kierujemy do osób, dzięki którym w naszej parafii trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Te, jak i kolejne osoby do wpisywania się na adoracje Najświętszego Sakramentu w środy oraz z czwartku na piątek. Listy są na stoliku.
  9. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na tzw. kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 7 lutego o godz. 19:00 w kościele.
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Małego Gościa Niedzielnego znajdziemy dodatek specjalny w postaci podstawki pod smartfona.