1. Dzisiejsza niedziela to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Z tego względu dzisiaj po mszach będą zbierane ofiary do puszek.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10:00 będzie spotkanie Kół Żywego Różańca, zaś po Mszy Św. o godz. 12:30, z racji I niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
  3. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty (Msze Św. ku czci Matki Bożej) – w środy o godz. 18:00, a każdego innego dnia tygodnia (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 6:45. Na Roraty w najbliższą środę 9 grudnia zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klasy III B (16 grudnia – IV a; 23 grudnia – IV b).
  4. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W ten dzień zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św., a od godz. 12:00 do godz. 13:00 zapraszamy na Godzinę Łaski (nie będzie Eucharystii). Ta godzina, to wyjątkowy prezent dla ludzkości od Niepokalanej, jak sama powiedziała w czasie objawienia 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które będą trwały do wtorku 15 grudnia. Nauki będzie głosił ojciec Józef Zwoliński ze Zgromadzenia Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi Panny. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na mszę o godz. 10:00 zapraszamy szczególnie dzieci rocznicowe z klas IV. Spowiedź rekolekcyjna jest przewidziana na poniedziałek i wtorek. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
  6. Nasi Radni i osoby pomagające roznoszą opłatki. Dziękujemy za każde otwarte drzwi domów i rodzin. Mieszkańców bloków z ul. Armii Krajowej i ul. Krudowskiego zapraszamy po opłatki do zakrystii.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby wspierają materialnie naszą parafię czy to składając ofiarę na tacę lub przy okazji roznoszenia opłatków, czy też robiąc przelewy bankowe na konto parafialne. W tym trudnym czasie każda złotówka jest bezcennym darem serca.
  8. Dzieci mogą zabrać do domu papierowe serduszka, na których należy napisać jakiś adwentowy dobry uczynek, ozdobić świątecznie i przynieść z powrotem do kościoła. Serduszka te będą ozdabiać jedną z choinek w kościele.
  9. Zachęcamy do nabywania wigilijnych świec Caritas. Duża kosztuje 15 zł, a mała 5 zł. Poprzez ten gest wspieramy dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.
  10. Zachęcamy także do nabywania i lektury prasy katolickiej.