1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś po Mszy świętej o godz. 10:00 w kościele.
  2. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi informujemy, że w naszym kościele w liturgii może uczestniczyć 40 osób. Przypominamy o obowiązkowym zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu odpowiedniego dystansu.
  3. Od przyszłej niedzieli, Msza św. o godz. 12:30 będzie transmitowana przez Internet. Wystarczy wejść na parafialną stronę na Facebooku:https://www.facebook.com/ParafiaKorabka/
  4. Również od przyszłej niedzieli będziemy odprawiać dodatkową mszę św. o godz. 16:00. Msza w przyszłą niedzielę 15 listopada będzie sprawowana w intencji śp. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego.
  5. W środę 11 listopada będziemy przeżywać podwójne święto: 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz uroczystości patronalne ku czci św. Wiktorii. Msze św. tego dnia będą odprawione o godz. 8:00 i 18:00. O godz. 17:30 odmówimy różaniec w intencji naszej Ojczyzny.
  6. Od dziś czytamy nowe wypominki. Są one wydrukowane i wywieszone w gablocie przed kościołem, aby każdy mógł sprawdzić czy nie ma w nich jakiś błędów.
  7. Bóg zapłać panom, którzy w tym tygodniu pracowali w naszym przykościelnym ogrodzie.
  8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
  9. Zachęcamy do nabywania zniczy nagrobnych przygotowanych przez Caritas, które teraz kosztują już tylko 2 zł.
  10. Zachęcamy także do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i tygodnika „Niedziela”.
  11. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak w wywiadzie dla jednej stacji telewizyjnej, w kontekście strajków kobiet, oświadczył, że udział ludzi wierzących w demonstracjach, żeby przerywać życie ludzkie, przerywać ciążę, to grzech. „Jeżeli jest to demonstracja za tym, żeby przerywać życie ludzkie, żeby przerywać ciążę i w ten sposób zabijać ludzkie płody, to oczywiście, że uczestnictwo w takiej manifestacji człowieka wierzącego, oznacza, że popełnia grzech”. Taka osoba w ten sposób popiera coś, co jest niezgodne z prawem Pana Boga, a zatem trudno zaakceptować obecność ludzi wierzących podczas takich manifestacji.