1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 12:30, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań dla naszej diecezji.

2. Dziś we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Ojcze Nasz oraz Wyznania wiary. Więcej informacji na stronie: https://episkopat.pl/odpust-zupelny-porcjunkuli/.

3. Ze względu na przypadające ważne dla naszej Ojczyzny rocznice, zwłaszcza 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywaną również Cudem nad Wisłą, Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, jak co roku, zachęca do dobrowolnej abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu.

4. Święto Przemienienia Pańskiego przypada w czwartek 6 sierpnia. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia pierwszych piątków nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Św. i przyjęcie Komunii Św.

6. Dziękujemy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Miriam za poprowadzenie w miniony wtorek modlitwy różańcowej o powołania kapłańskie, a także wszystkim którzy ochoczym sercem w tę modlitwę się włączyli.

7. Dziękujemy wszystkim osobom, które ostatnio poświęcają wiele czasu i trudu, troszcząc się o piękno ogrodu przykościelnego.

8. Słowa wdzięczności kierujemy również do tych, którzy podejmują radość i trud adoracji Najświętszego Sakramentu. Niestety w minionym tygodniu piątkowa adoracja zakończyła się o godz. 12:00. Nieprzerwanie może trwać tylko wtedy, kiedy na każdą godzinę będzie zapisana przynajmniej jednak osoba. Jest wiele osób, które przychodzą na adorację niezapisane, co oczywiście również nas cieszy. Niemniej jednak tym bardziej prosimy o wpisywanie się na poszczególne dni i godziny (całodzienną: w środy i dobową: z czwartku na piątek). Ponadto prosimy, żeby decyzji o zapisaniu się nie odkładać na ostatnią chwilę. Chcemy zawsze w niedzielę poprzedzającą konkretnie podać czy adoracja się odbędzie i do której godziny potrwa. Niestety niepełna lista chętnych będzie skutkować wcześniejszym zakończeniem adoracji, gdyż Pan Jezus wystawiony w Najświętszym Sakramencie, nie może pozostać w świątyni sam. W najbliższy piątek adoracja potrwa do godziny 12:00 ze względu na konieczność przygotowania świątyni do uroczystości ślubnej.

9. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, po nawiedzeniu Parafian mieszkających przy ul. Kiernozkiej i Płockiej, powrócił do świątyni. Msza święta w ich intencjach w środę o godz. 17:30. Na tę Mszę świętą zapraszamy również mieszkańców ul. Żołnierskiej i ul. Małszyce, aby podjęli Obraz Matki Bożej. Potem Ikona Jasnogórska wróci do kościoła i na tym nawiedzenie rodzin naszej parafii się zakończy. Bóg zapłać za dobrowolnie składane ofiary, a przeznaczone na witraże do prezbiterium.

10. Fragment Zaproszenia Biskupa Łowickiego na XXV Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6 – 14 sierpnia 2020:

W tym roku [pielgrzymka] wyruszy już po raz 25. i towarzyszyć jej będą dobrze nam znane słowa z modlitwy „Zdrowaś Maryjo”, mianowicie: „Módl się za nami grzesznymi”.

Jubileuszowa Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa odbędzie się w zmienionej formie, gdyż na pątniczy szlak wyruszą jedynie Księża oraz niezbędne osoby z grupy służb Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej. Niemniej jednak każdy z Was, Drodzy Bracia i Siostry, może pielgrzymować duchowo, do czego Was gorąco zachęcam i o co Was proszę. To duchowe pielgrzymowanie ułatwią Wam: codzienne relacje z drogi dostępne na stronie internetowej i w mediach społecznościowych, konferencje do odsłuchania w zaciszu własnego domu, ale i możliwość zamieszczenia własnych intencji na stronie www.lppm.pl, czy Facebook-u, które zostaną poniesione w modlitwie przez Kapłanów, aż przed oblicze Pani Jasnogórskiej. Zachęcam również, aby w czasie trwania pielgrzymki, w miarę możliwości, codziennie uczestniczyć we Mszy świętej i trwać w duchowej łączności z Kapłanami i wszystkimi Braćmi i Siostrami, tworząc w ten sposób wspólnotę serc XXV Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej.

Niemniej jednak będzie również możliwość osobistego udziału w pielgrzymce. Już dziś zapraszam Was do Bazyliki katedralnej w Łowiczu: w środę 5 sierpnia 2020 roku na godz. 20:00 na Apel Jasnogórski, a także w czwartek 6 sierpnia na godz. 7:00 na Mszę świętą. Te dwa spotkania pozwolą nam poczuć klimat pielgrzymki i pomogą odnaleźć się w kolejnych dniach, tyle że już na duchowym szlaku.

Chcę wspomnieć jeszcze o jednym wydarzeniu, które w przeżywanej radości spotkania i entuzjazmie ludzi młodych, pozwoli nam, miejmy nadzieję, znów zgromadzić się wspólnie w jednym miejscu. Otóż w sobotę 12 września br. planowane jest kolejne Spotkanie Młodzieży Diecezji Łowickiej w Łowiczu na Korabce. Warto już dziś zarezerwować sobie ten czas.

Całość dostępna na stronie: https://diecezja.lowicz.pl/55751-2/

Wszelkie informacje na temat pielgrzymki na stronie: https://www.lppm.pl/

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

…………………………………………..…………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Maciej Tomisław Bartos – kawaler z parafii tutejszej (2 i 9 sierpnia 2020)

Katarzyna Szymańska – panna z parafii św. Wojciecha w Makowie

…………………………………………..…………………………………………………