1. Dzisiaj, podczas każdej Mszy Św., obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa, które przypadało wczoraj. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będę na zakup środków transportu do misjonarzy (www.miva.pl). Oprócz tego jesteśmy zaproszeni do Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

2. We wtorek 28 lipca przypada nasza kolej w diecezjalnym dziele nieustannej modlitwy o powołania kapłańskie do Łowickiego Seminarium. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z formularza o nowe powołania. Po Mszy będzie różaniec z rozważaniami animowany przez Odnowę w Duchu św. i cicha adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19.30. Zachęcam także do podjęcia w tym dniu, indywidualnych dzieł duchowych w intencji powołań, modlitwy, postu czy jakiejś innej formy pokuty.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych, można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. Warunki uzyskania to: stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Ojcze Nasz oraz Wyznania wiary.

5. Przed nami sierpień, miesiąc ważnych dla naszej Ojczyzny rocznic a także miesiąc modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Także w tym roku jesteśmy zaproszeni do podjęcia w tym miesiącu dobrowolnej abstynencji od alkoholu, która będzie „wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu oraz cennym przykładem dawanym dzieciom, pokazujący im, że można cieszyć się życiem bez substancji, które oszukują i zabijają na raty”.

6. 1 sierpnia minie 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczcimy tę rocznicę m.in. głosem dzwonów kościelnych o godz. 17.00.

7. Bardzo serdecznie zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i do wpisywania się na poszczególne godziny adoracji w środy oraz te całodobowe z czwartku na piątek. W najbliższy piątek adoracja będzie trwała tylko do godz. 12.00 ze względu na niepełną listę chętnych.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. artykuł o tym jak kształtować relacje z teściową oraz o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową. W Tygodniku Niedziela natomiast przeczytać o chorobie uzależnienia, nie tylko od alkoholu, ale i od zakupów, gadżetów, pornografii. Eksperci wyjaśniają jak ją rozpoznać i jak ją skutecznie leczyć.

…………………………………………………………………………………….

Zapowiedzi przedślubne

….………………………………………………………………………………………

Michał Seweryn Sikora  – kawaler z parafii św. Ducha w Łowiczu (19 i 26.07.2020)

 Agata Anna Trębska – panna z par. tut.

………………………………………………………………………………………

Dawid Buczek – kawaler z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu (26.07.2020)

Joanna Augustyniak – panna z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu