1. Nasza Parafia obchodzi 20. „urodziny”. Najmłodszy kościół został wzniesiony staraniem ks. Bp Alojzego Orszulika, a ks. Wiesław Frelek wraz z Wami, Czcigodni Parafianie, doprowadził dzieło budowy do końca. Za utworzenie parafii w tej części Łowicza dziękujemy dziś Dobremu Bogu, a przeżywając odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy – wołamy: Matko Pomagaj nam nieustannie, abyśmy czynili wszystko, cokolwiek Twój Syn nam mówi.

2. Sumie odpustowej o godz. 12:30 przewodniczy Ks. Bp Andrzej F. Dziuba. Zostanie także poświęcona tablica upamiętniająca J.E. Ks. Bpa Alojzego Orszulika.

3. Z odpustem parafialnym związana jest Biesiada na Korabce. Z racji ograniczeń sanitarnych Biesiada nie została zorganizowana.

4. Dziękujemy za trzydniową modlitwę adoracyjną od środy rano przez cały czwartek, całą noc i cały piątek.

5. Kościół przeżywa jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na poranną i wieczorną Mszę Św. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia pierwszych piątków nie jest tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Św. i przyjęcie Komunii Św.

7. W sobotę po Mszy Św. o godz. 18:00 Czuwanie Fatimskie.

8. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza teraz Parafian mieszkających przy ul. Kiernozkiej i Płockiej. Potem Cudowna Ikona wróci do kościoła, a następnie przejdzie na ul. Żołnierską i na ul. Małszyce.

9. Słowa wielkiej wdzięczności, kierujemy do osób, które w ostatnim czasie poświęcają wiele sił i czasu na pielęgnację ogrodu przykościelnego. Zapraszamy kolejne chętne osoby.

10. Plac zabaw za kościołem czynny jest do godz. 19:00. Uprzejmie prosimy, aby w trakcie Mszy św. i nabożeństw nie korzystać z placu zabaw.

11. Życzymy dobrego odpoczynku dla wszystkich, którzy rozpoczęli wakacje.

12. Zachęcamy dziś do udziału w wyborach prezydenckich.

13. Z dniem 30 czerwca, Ks. Adam Domański, decyzją władz diecezjalnych, zostaje zwolniony z urzędu proboszcza parafii tutejszej i mianowany proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Proboszczem naszej Parafii został mianowany ks. dr Zbigniew Przerwa. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 nowy ksiądz proboszcz zostanie formalnie wprowadzony na urząd.

Czcigodni i Kochani Parafianie,

Z całego serca dziękuję Panu Bogu za czas 10. letniej posługi w naszej Parafii. Dziękuje Wam za wspólne podążanie drogami wiary, za każdą Eucharystię, za każdy sakrament, za adorację. Dzięki łasce Bożej i ludzkiej współpracy mogliśmy budować kościół w wymiarze duchowym i materialnym. Jestem wdzięczny za tak wiele serca, ludzkiej dobroci i życzliwości. Mając świadomość moich niedomagań, wypowiadam bardzo szczerze słowo: przepraszam.

Będę się za Was modlił. Pamiętajcie w modlitwie o kapłanach.

Przyjmijcie otwartym sercem ks. Zbigniewa – nowego Proboszcza!

Szczęść Boże! – ks. Adam Domański