Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

 1. Od 1 czerwca modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa Czerwcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17:30.

 2. Obchodzimy jutro święto NMP Matki Kościoła (II dzień uroczystości Zielonych Świąt).

 3. We wtorek bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18:00 spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 5. W pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Przypominamy, że istotą obchodzenia I piątków miesiąca nie jest tylko sama spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 18:00 Czuwanie Fatimskie.

 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10:00 będziemy się modlili w intencji maturzystów. Po Mszy Św. indywidualne błogosławieństwo dla młodzieży maturalnej na czas zmagań egzaminacyjnych, rozeznawania swojego powołania i wyboru dalszej drogi życiowej.

 8. Kamil przeżywa dziś 12. rocz. święceń. Pamiętajmy o Jubilacie w naszej modlitwie.

 9. Jurto przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka – modlimy się za dzieci, aby zawsze wzrastały w Bożej łasce i mądrości.

 10. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższą środę od godz. 7:00 do wieczornej Mszy Św. Zapraszamy również na adorację 24-godzinną, która rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św. Na stoliku są listy z terminami kolejnych adoracji.

 11. Biskup Ordynariusz cofnął dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Św. Zachęcamy do regularnego uczestniczenia w Eucharystii. Z tego względu nie będzie już transmisji Mszy św. z naszego kościoła. Dziękujemy jeszcze raz Panu Albertowi Politowiczowi za wszystkie przekazy internetowe.

 12. Obostrzenia sanitarne zostały złagodzone, niemniej jednak stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, aby troszczyć się o zdrowie i życie, zarówno nasze, jak i naszych bliźnich.

 13. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku przypada 11 czerwca. Biorąc pod uwagę zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób w przestrzeni publicznej i zniesiony limit osób mogących uczestniczyć w celebracjach liturgicznych, informujemy, że tradycyjne obchody Bożego Ciała we wszystkich parafiach łowickich odbędą się wewnątrz świątyni. Ma to na celu umożliwienie jak największej ilości wiernych udziału w uroczystości. W związku z powyższym uprzejmie prosimy, aby w tym roku wyjątkowo nie przygotowywać ołtarzy. Msze święte w Boże Ciało (11 czerwca) w naszym kościele według porządku niedzielnego (8:00, 10:00, 12:30, 18:00, w Chąśnie o godz. 11:15).

 14. Bardzo prosimy, aby przychodząc na teren kościelny, dbać o porządek. Przypominamy, że śmieci należy wrzucać do kosza, a nie gdziekolwiek w obejście.

 15. Przypominamy, że plac zabaw na terenie przy kościele czynny jest do godz. 19:00. Uprzejmie prosimy, aby nie korzystać z placu zabaw w trakcie Mszy św. i nabożeństw. Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i higienę dzieci na placu zabaw.

 16. Z całego serca dziękujemy osobom, które pomagały w pracach ogrodowych. Zapraszamy kolejne osoby chętne.

 17. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i przesyłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz; Numer rachunku: 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961

  Zapowiedzi przedślubne

Adrian Deptuła – kawaler z parafii Świętego Ducha w Kadzidle (24 i 31 maja 2020)

Karolina Małgorzata Czapnik – panna z parafii tutejszej

…………………………………………..…………………………………………………

Mateusz Podsędek – kawaler z parafii tutejszej (24 i 31 maja 2020)

Wiktoria Maria Mruk – panna z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Pruszkowie