Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela wielkanocna, czyli Chrystusa Dobrego Pasterza – 3 maja 2020

 1. W maju zapraszamy do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane o godz. 17:30 (zarówno w niedziele jak i w dni powszednie). Z uwzględnieniem przepisów sanitarnych zachęcamy do odnowienia i udekorowania przydrożnych krzyży i kapliczek oraz do modlitwy. Ojciec Święty Franciszek przypomina, abyśmy modlili się w naszych rodzinach – zarówno litanią do Matki Bożej, jak również modlitwą różańcową. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnego odmawiana różańca w kościele w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 20.30.
 2. Ze względu na obecną sytuację nie będziemy na razie sprawować Mszy Świętych przy kapliczkach.
 3. Biorąc pod uwagę ograniczenia ilość osób w kościołach, w niedziele okresu wielkanocnego, zaczynając od dzisiejszej niedzieli, będziemy odprawiać dodatkową Mszę Św. o godz. 16:30.
 4. Przypominamy o obowiązku spowiedzi oraz Komunii Świętej wielkanocnej.
 5. Dziś o godz. 11:15 w kaplicy w Chąśnie modlimy się za strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Chąśno (w sumie 11 jednostek). Z okazji jutrzejszego święta patronalnego – św. Floriana – wyrażamy najlepsze życzenia wszystkim strażakom.
 6. Zachęcamy na 24 – godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św. (Na stoliku podajemy także terminy adoracji majowych: 7/8 maja; 14/15 maja; 21/22 maja; 28/29 maja). Pragniemy, aby adoracja eucharystyczna w naszej parafii się rozwijała, dlatego też chcemy się zorientować, czy byłyby osoby zainteresowane jeszcze jednym dodatkowym terminem 24 lub 12 – godzinnego wystawienia Najświętszego Sakramentu w tygodniu, oprócz tego, które już jest, z czwartku na piątek. Serdecznie prosimy o informację zwrotną.
 7. Z całego serca dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu pomagały w pracach ogrodowych. Zapraszamy kolejne osoby chętne.
 8. Z racji uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, która przypada w piątek 8 maja, można spożywać pokarmy mięsne.
 9. Po spotkaniu w przedstawicielami rodziców ustaliliśmy, że I Komunia Św. zostanie przeniesiona na niedzielę 13 września 2020 (podczas Mszy Św. o godz. 10:00). Jeżeli będzie trwało zagrożenie wirusowe, wówczas I Komunię Św. planujemy na niedzielę 25 kwietnia 2021 (podczas Mszy Św. o godz. 10:00). Rocznica I Komunii Św., która miała się odbyć 17 maja, zostanie przeniesiona na niedzielę 20 września 2020, a jeśli pandemia będzie się utrzymywać, to na niedzielę 18 kwietnia 2021 (podczas Mszy Św. o godz. 10:00).
 10. Za dzisiejszą internetową transmisję Mszy Św. dziękujemy p. Albertowi Politowiczowi (streaming odbywa się przez stronę: https://www.facebook.com/ParafiaKorabka/)
 11. Stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, aby troszczyć się o zdrowie i życie, zarówno nasze, jak i naszych bliźnich.
 12. Uprzejmie prosimy, aby w tym czasie ograniczeń, nie korzystać z placu zabaw. Bardzo prosimy, aby przychodząc na teren kościelny, dbać o porządek.
 13. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 15. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz; Numer rachunku: 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961