Wszystkie transmisje liturgii dostępne są na parafialnym Facebooku (https://pl-pl.facebook.com/pg/ParafiaKorabka/videos/?ref=page_internal). Zmiana nastąpiła z przyczyn technicznych. Za wszelkie niedogodności i utrudnienia przepraszamy.

 1. Święta paschalne są pierwsze i najważniejsze w kalendarzu liturgicznym. Jako duszpasterze mamy wielkie pragnienie, aby cała wspólnota gromadziła się na wspominanie zbawczych wydarzeń dokonanych przez Chrystusa, ale ze względu na pandemię obowiązują nas środki bezpieczeństwa i ograniczenia (obowiązujące do 11 kwietnia) mówiące o 5 osobach na liturgii. Zachęcamy też, aby Komunię Św. przyjmować na rękę.

 2. Dzisiejsza – Niedziela Palmowa – otwiera Wielki Tydzień przeznaczony na wspominanie Męki Chrystusa Pana, poczynając od Jego wjazdu do Jerozolimy. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 17:15.

 3. Plan Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii:
 • Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o Godz. 18:00.
 • Po Eucharystii – całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu – o ile będą osoby chętne (na stoliku jest lista). Adoracja będzie trwała cały piątek do liturgii o godz. 18:00. Jeśli nie będzie ciągłości w nocnej adoracji, świątynia zostanie zamknięta o godz. 22:00.
 • Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 • Ta Msza Św. będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
 • Tego dnia modlimy się o gorliwość dla powołanych do służby Bożej. Prosimy o nowe powołania i dla naszego seminarium i dla całego Kościoła. Pamiętajmy też o alumnach z naszej parafii: kl. Bartłomieju, kl. Michale oraz kl. Danielu.

 • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00.
 • Wszystkich wierzących obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do postu o chlebie i wodzie. Zgodnie z intencją Kościoła zachęcamy do postu przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
 • Wielki Piątek zachęcamy do adoracji Krzyża w domach.
 • Odpust zupełny za udział w adoracji i oddanie czci Krzyżowi Świętemu.
 • Liturgia Męki Pańskiej będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/
 • Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty bez przerwy).
 • 17:40 – Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
 • Zbiórka ofiar na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie została przeniesiona na inny termin.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 22:00, a jeśli będą osoby chętne, wówczas adoracja będzie trwała całą noc.

 • Wielka Sobota – Dzień Spoczynku Ciała Pana Jezusa w Grobie i Oczekiwania na Zmartwychwstanie. WIGILIA PASCHALNA O GODZ. 19:00
  • W Wielką Sobotę zachowujemy post paschalny aż do Wigilii Paschalnej.
  • Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7:00 (chyba, że będzie trwała adoracja całonocna, wówczas kościół będzie otwarty bez przerwy).
  • Z racji sanitarnych nie będzie buteleczek z wodą święconą.
  • 18:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  • Czuwanie przy Grobie do godz. 22:00. O ile będą osoby chętne, tzn. minimum jedna osoba podczas każdej godziny, wówczas czuwanie będzie trwało całą noc. Na stoliku jest lista.
 • Liturgia Wigilii Paschalnej będzie transmitowana: https://www.youtube.com/user/24lowicz/

 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • Kościół będzie otwarty od godz. 5:00 (jeśli będą osoby chętne na całonocne czuwanie, wówczas świątynia będzie otwarta bez przerwy).
  • 5:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
  • 6:00 – Msza święta rezurekcyjna
  • Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Kolejne Msze Św. o godz. 10:00; 12:30 i 18:00. W kaplicy w Chąśnie o godz. 11:15.
 • Będzie transmisja Mszy Św. o godz. 12:30: https://www.youtube.com/user/24lowicz/

 1. W naszej polskiej tradycji jest piękny zwyczaj świecenia pokarmów na stół wielkanocny. ZGODNIE Z SUGESTIAMI DUSZPASTERSKIMI BARDZO PROSIMY, ABY BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO ODBYŁO SIĘ W NASZYCH DOMACH. BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NIECH DOKONA OJCIEC RODZINY. NIECH BĘDZIE TO NIECO DŁUŻSZA MODLITWA. Formularz błogosławieństwa zamieszczamy w biuletynie i na stronie www.korabka.pl

 • Na błogosławieństwo pokarmów udamy się do kilku punktów. Przypominamy, że nie może gromadzić się więcej niż 5 osób. Prosimy, aby święconki nie organizować w domach prywatnych.
 • Chąśno Kaplica – godz. 10:00
 • Chąśno GS świetlica – godz. 10:15
 • Goleńsko – Dom Ludowy – godz. 10:30
 • Poświęcenie w kościele od godz. 10:00 do 14:00 – co pół godziny.
 • Pamiętajmy, że „święconka” wynika z pięknej tradycji, ale nie jest najważniejszym elementem Wielkanocy 🙂
 • Przy okazji „święconki” wiele osób składa dobrowolne ofiary – zdajemy sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. PROSIMY, ABY PRZY OKAZJI ŚWIĘCONKI NIE SKŁADAĆ ŻADNYCH OFIAR – JEŻELI KTOŚ MA TAKIE ŻYCZENIE, PROSIMY PRZEZNACZYĆ OFIARĘ NA CELE DOBROCZYNNE. MOŻE KOMUŚ COŚ KUPIĆ, MOŻE ZROBIĆ PACZKĘ.

 1. W tym tygodniu jesteśmy dostępni w konfesjonale – od poniedziałku do środy włącznie. Pół godziny przed każdą Mszą Św. oraz od 8:00 do 9:00 i od godz. 19:00 do 21:00.

 2. Od poniedziałku do środy wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św. do godz. 21:00. O godz. 20:30 odmówimy różaniec.

 3. Jeżeli są jeszcze jakieś osoby chore, które chcą przyjąć sakramenty, prosimy o zgłoszenie.

 4. W związku z sytuacją epidemiczną, nie ma spotkań, ani dla ministrantów, ani dla lektorów, ani dla bielanek.

 5. Dziękujemy strażakom za gotowość trzymania straży przy Grobie Pańskim. Ze względu na zagrożenie prosimy bądźcie strażnikami wiary w domach i módlcie się z rodzinami.

 6. W drugi dzień świąt wielkanocnych Msze Św. według porządku niedzielnego.

 7. Dziękujemy za ofiary na symboliczną dekorację Grobu Pańskiego: KŻR z Chąśna: 160 zł; KŻR z ul. Chełmońskiego: 100 zł oraz za ofiary indywidualne.

 8. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz. Numer rachunku 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961

 9. Kupujmy prasę katolicką: Niedziela i Gość Niedzielny, aby w ten sposób wspomóc także wydawnictwo katolickie. Gość Niedzielny jest dostępny w formie elektronicznej. Ciekawy jest też tygodnik http://www.idziemy.pl/

 10. Dobrą rzeczą w czasie pandemii jest, aby uczestniczyć we Mszach Św., rekolekcjach i nabożeństwach za pośrednictwem radia, telewizji i Internetu

…………………………………………..…………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Sylwester Wysocki – kawaler z parafii tutejszej (5 i 12 kwietnia 2020)

Marcelina Maria Pach – panna z par. Świętego Ducha w Łowiczu


BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5,16-18: Zawsze się radujcie.

Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan:

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący rozpoczyna modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Wierzę w Boga.

Na zakończenie odmawia modlitwę:

Módlmy się: Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Wszyscy: Amen.