Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020

1. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

2. Dziś o godzinie 15:00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ustania pandemii. Po Koronce będzie sprawowana Msza św., po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu aż do wieczornej Mszy św. O godz. 17:30 modlitwa różańcowa.

3. W tym tygodniu, każdego dnia, poza piątkiem, po wieczornej Mszy Św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. O godz. 20:30 odmawiamy różaniec o ustanie pandemii.

4. Zachęcamy na 24 – godzinną adorację, która rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św. Na stoliku jest lista. Podajemy także terminy adoracji majowych: 30 kwietnia/ 1 maja; 7/8maja; 14/15 maja; 21/22 maja; 28/29 maja.

5. W tym roku nie będzie I Komunii Św. tak jak planowaliśmy – w niedzielę 10 maja. Po rozmowie z rodzicami dzieci podamy w przyszłym tygodniu nasze ustalenia.

6. Po nawiedzeniu Parafian mieszkających przy ul. Dolnej, Dębowej, Grabowej, Klonowej, Obraz MB Częstochowskiej powrócił do świątyni. W najbliższą środę o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza Św. w intencjach powierzanych Panu Bogu przez przyczynę Matki Bożej. Ikona Maryi przejdzie teraz na ulice Strzelecką i Brzozową (w następnej kolejności na ul. Kiernozką i Płocką, a na końcu na ul.Żołnierską i ul. Małszyce). W środę zapraszamy Rodzinę z ul. Strzeleckiej, która przejmie Obraz. Zdajemy sobie sprawę z trudnych czasów, jeżeli ktoś ma życzenie złożyć DOBROWOLNĄ ofiarę będzie ona przeznaczona na cztery witraże do naszego kościoła.

7. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz; Numer rachunku: 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961

8. Dobrą rzeczą w czasie pandemii jest, aby uczestniczyć w transmisjach Mszach Św., słuchać ciekawych nauk i konferencji. Zapraszamy do udziału w transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 12:30: https://www.facebook.com/ParafiaKorabka/. Jednocześnie dziękujemy p. Albertowi Politowiczowi za trud przekazu internetowego.

9. Od jutra obowiązują nowe rozporządzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach. W naszym kościele będzie mogło być 30 osób. Stosujmy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, aby troszczyć się o zdrowie i życie zarówno nasze, jak i naszych bliźnich.

10. Pamiętajmy również o konieczności zasłaniania nosa i ust, także w kościele. Na pewno maseczka na twarzy utrudnia przystępowanie do Komunii Świętej. Dlatego zachęcamy, aby Ciało Pańskie przyjmować na rękę. Najpierw należy uchylić na chwilę maseczkę. Następnie będzie możliwość zdezynfekowania rąk. Dłonie należy złożyć na kształt krzyża – lewą dłoń na prawą. Krzyż z dłoni to tron dla Jezusa, Który zasiada na krzyżu naszych lęków, obaw, cierpienia, całego naszego życia. Przed przyjęciem Komunii Świętej, o ile to możliwe, należy przyklęknąć. Osoby przyjmujące Eucharystię do ust prosimy podchodzić na końcu.

11. Z racji, że w dalszym ciągu place zabaw pozostają zamknięte, uprzejmie prosimy, aby aż do odwołania, nie korzystać z placu zabaw przy kościele.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Kupując gazety, wspieramy także wydawnictwa.