Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 12 kwietnia 2020

 1. „Przestań się lękać! Byłem umarły a oto jestem żyjący!”. Drodzy Siostry i Bracia! Chrystus zmartwychwstał: to właśnie jest nasza nadzieja i nasza Pascha. Chcemy być wdzięczni Panu, że wyzwolił nas od poddaństwa i niewoli śmierci oraz grzechu! On wszedł w śmierć dla mnie i dla Ciebie. On żyje i wstawia się za nami przed Ojcem. On kocha nas z niewypowiedzianą miłością i pragnie, abyśmy poszli za Nim. „Oby Bóg przeprowadził nas łaskawie przez te czasy, lecz przede wszystkim niech nas prowadzi do siebie”. Radosnego Alleluja! Niech nasze życzenia dotrą szczególnie do chorych i cierpiących.

 2. Panom: Albertowi Politowiczowi i Pawłowi Pięta dziękujemy za transmisje Mszy Św. i Liturgii z naszego kościoła. Zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych transmisjach Mszy świętych.

 3. Cały czas pamiętamy o ograniczeniach związanych z epidemią. W kościołach może być 5 osób.

 4. Stosujmy się do wszelkich rozporządzeń. Czynimy to troszcząc się o zdrowie i życie – nasze i bliźnich.

 5. Jutro drugi dzień Świąt. Msze Św. według porządku niedzielnego. Ofiary z dnia jutrzejszego przeznaczone są tradycyjnie na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.

 6. We wtorek, środę, czwartek i sobotę, po wieczornej Mszy Św., będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. O godz. 20:30 odmawiamy różaniec o ustanie pandemii.

 7. Zachęcamy na 24 – godzinną adorację, która rozpocznie się w czwartek po wieczornej Mszy Św. Na stoliku jest lista.

 8. W najbliższy piątek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje post i można spożywać pokarmy mięsne.

 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Koronkę, w dni powszednie, odmawiamy przed Mszą Św. o godz. 18:00.

 10. Bóg zapłać za ofiary przesłane na konto parafialne. Przypominany dane do przelewu: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Brzozowa 15; 99-400 Łowicz. Numer rachunku 17 1240 3347 1111 0010 3757 5961

 11. Gazety: Niedziela i Gość Niedzielny są w wydaniu świątecznym. Kupujmy prasę katolicką, aby w ten sposób wspomóc także wydawnictwa. Gość Niedzielny jest dostępny w formie elektronicznej. Ciekawy jest też tygodnik http://www.idziemy.pl/

 12. Dobrą rzeczą w czasie pandemii jest, aby uczestniczyć w transmisjach Mszych Św., słuchać ciekawych nauk i konferencji.

 13. Dziękujemy za życzenia i wszystkie dobre słowa, a także za przesłane sms-y oraz kartki pocztowe oraz za podzielenie się własnymi produktami.

Zapowiedzi przedślubne

Sylwester Wysocki – kawaler z parafii tutejszej (5 i 12 kwietnia 2020)

Marcelina Maria Pach – panna z par. Świętego Ducha w Łowiczu