Święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego 2020 r.

 1. Dziś przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Dziś także obchodzimy XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są na rzecz zakonów klauzurowych.
 2. Zapraszamy na 24-godzinnę adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku (6 lutego) po wieczornej Mszy świętej na piątek (7 lutego) do wieczornej Eucharystii. Na stoliku są listy na poszczególne adoracje do końca bieżącego miesiąca: 13/14; 20/21; 27/28.
 3. Jutro podczas porannej i wieczornej Mszy Św. będziemy udzielać błogosławieństwa świętego Błażeja, które jest związane z chorobami gardła.
 4. Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza kontynuujemy dzieło modlitwy w intencji powołań. Każda parafia naszej diecezji ma wyznaczony dzień modlitwy o powołania. Nasza Parafia modli się w najbliższą środę. W intencji powołań będziemy modlić się na różańcu o godz. 17:30 oraz na Nowennie i podczas Mszy Św. o godz. 18:00. Serdeczna prośba, aby najbliższa adorację (z czwartku na piątek), ofiarować w intencji powołań.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00. Od godz. 9:00 odwiedziny chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 7. W niedzielę 16 lutego po Mszy Św. o godz. 12:30 spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie.
 8. Dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą uczestniczyć w kursie przedmałżeńskim.
 9. Msze Św. w intencji Róż Różańcowych Rodziców modlących w intencji dzieci odprawiane są zasadniczo w 3. poniedziałek miesiąca. Konkretne daty w bieżącym roku: 17.02; 16.03; 20.04; 18.05; 15.06; 15.07; 17.08; 21.09; 19.10; 16.11; 21.12.
 10. Dziękujemy osobom, które gotowały zupę dla potrzebujących. W miniony czwartek była tylko jedna osoba. Na ten moment zawieszamy przygotowywanie ciepłych posiłków.
 11. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas naszej diecezji. Na stronie internetowej są szczegółowe informacje: diecezja.lowicz.pl/fundacja-caritas.
 12. Obraz MB Częstochowskiej powrócił do świątyni po nawiedzeniu Parafian mieszkających w domkach i bloku przy ul. Kwiatowej. Msza św. w ich intencji w najbliższą środę o godzinie 18:00. Na tę Mszę św. zapraszamy również parafian z ul. Lipowej, Grabowej, Dolnej, Klonowej i Dębowej, którzy przyjmą Ikonę Jasnogórską. Dobrowolne ofiary składane przy okazji nawiedzenia Obrazu będą przeznaczone na cztery witraże do naszego kościoła. Następnie: ul. Strzelecka i Brzozowa /potem/ ul. Kiernozka i Płocka /na końcu/ ul.Żołnierska i ul. Małszyce.
 13. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Medjugore (więcej informacji na stronie: www.pl (zakładka biuletyn>ogłoszenia).
 14. Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej zapraszają dziewczęta, kobiety w wieku od 15 roku życia i starsze do udziału we franciszkańskich rekolekcjach, które odbędą się w ich Domu Prowincjalnym w Orliku w dniach 14-16 lutego. Rekolekcje skupione będą wokół tematu: „Kobieta wrażliwa – nie boję się kochać” i będą dotyczyć budowania relacji z Bogiem i ludźmi. Czas rekolekcji poza modlitwą, warsztatami i konferencjami daje możliwość poznania bliżej życia zakonnego. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Należy zabrać ze sobą Pismo święte, coś do pisania i śpiwór. Rekolekcje prowadzić będzie m.in. nasza parafianka s. Vianneya Szwarocka. Zgłoszenia: S. Vianneya – tel. 725-389-128 bądź na adres mailowy: tau@siostryzorlika.pl
 15. Podczas kolędy pytano, co zrobić z uszkodzonymi krzyżami, obrazami bądź innymi poświęconymi dewocjonaliami. Serdeczna prośba, aby rzeczy poświęconych nie wyrzucać na śmietnik. Można je spalić bądź zakopać. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek poświęcone rzeczy a nie są używane zgodnie z przeznaczeniem, może je zostawić w przedsionku kościoła począwszy od czwartku 13 lutego.
 16. Mamy radość zaprosić małżonków na III Randkę Małżeńską, która odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 roku i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 16:00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy przewidziane jest odnowienie przysięgi małżeńskiej. Po Eucharystii zapraszamy małżonków do Restauracji Polonia w Zaciszu przy ul. Kaliskiej 5 w Łowiczu. W dalszej części wydarzenia zapewniamy: dobrą zabawę taneczną z motywem przewodnim z piosenek zespołu ABBA; 2 ciepłe posiłki, zimny bufet, kawę, herbatę, napoje, owoce i coś słodkiego, a także przeżycie niezapomnianych chwil. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Całkowity koszt to: 200 zł/od pary. Zapisy u p. Angeliki Chudzyńskiej (509 714 693) do wtorku 4 lutego.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której wiele ciekawych artykułów. Za darmo można wziąć gazetę Pomagamy Misjom.
 18. Zapraszamy na IV Męskie Oblężenie Jasnej Góry, które odbędzie się w sobotę 26 września 2020 roku. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://oblezenie.mezczyzni.net/.
 19. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy Parafianom z ul. Armii Krajowej 43 M. Jutro o pomoc prosimy Mieszkańców bloku przy ul. Armii Krajowej 43 N. W przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43 O.
 20. Odpowiadając na apel instytucji państwowych, troszczących się o dobrą jakość powietrza, którym oddychamy, Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej Łowickiej w Łowiczu, zwraca się z uprzejmą prośbą o wrażliwość Wiernych naszej diecezji na problem ograniczenia emisji zanieczyszczeń do powietrza i tym samym poprawy jego jakości. Warto zaznaczyć, iż nagannym zwyczajem jest spalanie śmieci w domowych piecach, podczas którego do powietrza przedostaje się wiele toksycznych substancji. Należy nadmienić, iż każdy może zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych prowadząc np. następujące działania: wymienić stare urządzenia grzewcze na nowe i dbać o ich stan, stosować paliwa odpowiedniej jakości, kupować tylko certyfikowane paliwa z wiarygodnych źródeł, przeprowadzać regularne czyszczenie urządzeń grzewczych i przewodów kominowych, segregować śmieci, oszczędzać energię czy uprawiać rośliny.

 

 

Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 14.04 – 22.04.2020 r.

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne REN0VIS BPT Sp. z o.o. Siedziba: ul. Leszno 46 06-300 Przasnysz Biuro: Kołacin 24 A  95-061 Dmosin tel. +48 538 388 705 e-mail:  biuro@renovis.org

www.renovisbpt.pl

NIP 524 27 74 179

wpis do rejestru Organizatorów Turystyki 1579

konto bankowe PKO B P  w Ostrołęce

17 1020 3802 0000 1102 0178 3984

Pielgrzymka do Medjugorje w dniach 14.04 – 22.04.2020 r.

Pielgrzymka ma charakter rekolekcji w drodze.

 1. PROGRAM PIELGRZYMKI 1. 14.04.2020 (wtorek), rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz.08.00  w  Łowiczu. 2. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację. 3. Od 15.04.2020 (środa) do 21.04.2020 (wtorek) pobyt w Medjugorje, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła w pensjonacie. Do dyspozycji pielgrzymów aneks kuchenny, noclegi z pościelą, wyżywienie dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. 4. Planowany jest jednodniowy pobyt nad Adriatykiem w miejscowości Makarska, Wodospad Kravica 5. Wyjazd z Medjugorje rano 21.04.2020 (wtorek) po śniadaniu, przyjazd do Polski rano, w środę. II. KOSZT PIELGRZYMKI 1350 zł i obejmuje: 1. Ubezpieczenie pielgrzymów od kosztów leczenia za granicą i NW, 2. Sześć noclegów w pokojach dwu-trzy osobowych. 3. Wyżywienie dwa posiłki dziennie (6 śniadań i 6 obiadokolacji) 4. Przejazd autokarem marki zachodniej: lodówka, DVD, barek, wc. 5. Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne. III. INFORMACJE  PRAKTYCZNE 1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.  2. WYŻYWIENIE –  prowiant na drogę i kolacje,  własne lekarstwa.  3. WALUTA – Euro na drobne zakupy,  4. PAKOWANIE – mały bagaż podręczny do środka autobusu, pozostały bagaż do bagażników.  5. TŁUMACZENIE  nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka ze słuchawkami do odbioru fal FM lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych. IV. POBYT W MEDZIUGORJU – Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w: 1.  Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.17.00  modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała, 2.  Wspólne, grupowe, modlitewne wyjście na Podbrdo i Kriżevac, 3.  Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medjugorje (np. Cenacolo, Wspólnota Błogosławieństw, itp.),  oo. Franciszkanami i widzącymi w miarę ich obecności w parafii, 4.  Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od     14.00 – 17.00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21.00 – 22.00. w czwartki po nabożeństwie wieczornym.