II Niedziela Zwykła – 19 stycznia 2020

 1. Od wczoraj pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” trwa w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. Zachęcamy, aby zapisywać się na najbliższą adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 oraz w kolejnych podanych terminach. Na stoliku jest lista. Adoracje w styczniu: 23/24 stycznia (czwartek / piątek); 30/31 stycznia (czwartek / piątek).
 3. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o kardynale Józefie Glempie w czwartek 23 stycznia w 7. rocznicę jego śmierci.
 4. Przez kilka kolejnych czwartków planujemy przygotowanie ciepłego posiłku dla osób potrzebujących. Osoby zainteresowane taką formą pomocy zapraszamy na godz. 12:00. Posiłek rozpoczniemy wspólną modlitwą. W ostatni czwartek niestety nie było osób chętnych.
 5. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Medjugore. Uwaga! Zmiana terminu wyjazdu do Lourdes. Nowy termin to: 28.07 – 01.08.2020. [W gablocie i na stronie pl (zakładka biuletyn>ogłoszenia) jest szczegółowy program wyjazdów.
 6. Mamy radość zaprosić małżonków na III Randkę Małżeńską, która odbędzie się w sobotę 8 lutego 2020 roku i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 16:00 w kościele parafialnym. Podczas Mszy przewidziane jest odnowienie przysięgi małżeńskiej. Po Eucharystii zapraszamy małżonków do Restauracji Polonia w Zaciszu przy ul. Kaliskiej 5 w Łowiczu. W dalszej części wydarzenia zapewniamy: dobrą zabawę taneczną z motywem przewodnim z piosenek zespołu ABBA; 2 ciepłe posiłki, zimny bufet, kawę, herbatę, napoje, owoce i coś słodkiego, a także przeżycie niezapomnianych chwil. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Całkowity koszt to: 200 zł/od pary. Zapisy u p. Angeliki Chudzyńskiej (509 714 693) do końca stycznia.
 7. Narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego zapraszamy na Kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 2 lutego po wieczornej Mszy świętej.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w której wiele ciekawych artykułów.
 9. Jutro o pomoc w sprzątaniu świątyni prosimy Mieszkańców bloku przy ul. Armii Krajowej 43 H. W przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43 M.
 10. Proboszcz Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza zaprasza do zapoznania się z ofertą Domu Pogodnej Starości w Łowiczu, przeznaczonego dla osób starszych, niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Bliższe informacje na stronie internetowej pl.
 11. Trwają przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia – Sługi Bożego Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020 roku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W związku z powyższym Polskie Koleje Państwowe, wychodząc naprzeciw potrzebom wiernych naszej diecezji, którzy chcą wziąć udział w/w uroczystości, planują uruchomić dodatkowe połączenie m. in. z Łowicza. Informacja jest niezbędna do zarezerwowania odpowiedniej ilości miejsc w pociągu oraz kart wstępu na plac celebry. Zainteresowanych prosimy o zaznaczenie na ankiecie w odpowiedniej kolumnie planowanego udziału: Tylko karta wstępu albo karta wstępu + przejazd PKP.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne. Sprawę termomodernizacji polecamy gorliwej modlitwie Parafian.
 13. Wszystkim przebywającym na feriach, udającym się na odpoczynek oraz powracającym z wyjazdów, życzymy obfitości Bożych darów oraz nabrania nowych sił do pracy i służby bliźnim w codzienności.
 14. Z OKAZJI DNIA BABCI I DNIA DZIADKA WYRAŻAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA: WIELU ŁASK BOŻYCH, GORLIWOŚCI W CODZIENNYM NAŚLADOWANIU JEZUSA, ŻYCZLIWOŚCI OD NAJBLIŻSZYCH, DUŻO SIŁ I ZDROWIA.
 15. Prosimy, aby w czasie trwania wizyt duszpasterskich sprawy kancelaryjne przeprowadzać po porannej lub wieczornej Mszy św.
 16. W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie. Jeśli z różnych przyczyn kolęda nie mogła się odbyć w przewidzianym terminie, a ktoś chciałby zaprosić kapłana w czasie dogodnym dla całej rodziny, prosimy o kontakt.
 17. Plan wizyty duszpasterskiej:
20.01.2020 (poniedziałek) od godz. 15:30 ul. Żołnierska (od numerów najwyższych) – 1 ks.

od godz. 15:30 blok przy ul. Kwiatowej – 2 ks. (jeden ksiądz wróci na Mszę Św. i potem przejdzie na ul. Żołnierską)

21.01.2020 (wtorek) od godz. 9:00 – ul. Kiernozka (u Rodzin, które chcą przyjąć wizytę duszpasterską do południa) – 2 ks.

od godz. 9:00 – ul. Armii Krajowej blok D – 1 ks.

od godz. 15:30 ciąg dalszy ul. Kiernozkiej (od początku i od końca) – 2 ks.

od godz. 15:00 ul. Armii Krajowej blok A, B i C – 1 ks.

22.01.2020 (środa) od godz. 15:30 – blok przy ul. Krudowskiego 10 – 1 ks. (od numerów początkowych, z przerwą na Mszę Św.)

od godz. 15:00 –ul. Lokalna (następnie pomoc w bloku przy ul. Krudowskiego 10 od numerów najwyższych) – 1 ks.

23.01.2020 (czwartek) od godz. 15:30 – ul. Armii Krajowej blok 43 I, a następnie ul. Grabowa (od numerów najwyższych) – 1 ks.

od godz. 16:00 – blok przy ul. Krudowskiego 12 (od numerów najwyższych, z przerwą na Mszę Św.) – 1 ks.

od godz. 16:00 – ul. Armii Krajowej blok 43 M (od numerów najwyższych), a następnie pomoc w bloku przy ul. Krudowskiego 12(od numerów najniższych) – 1 ks.

24.01.2020 (piątek) od godz. 16:00 – ul. A. Krajowej blok 43 F (od numerów początkowych i od numerów najwyższych) – 2 ks.

od godz. 16:00 – ul. A. Krajowej blok 43 G (od numerów początkowych)