IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

 1. We wtorek o godz. 6:45 ostatnie Roraty. Nie będzie wieczornej Mszy Św. o godz. 18:00. Po Świętach poranne Msze Św. będą odprawiane o godz. 7:00. Cieszymy się, że kilkoro dzieci przychodziło regularnie na Roraty. Dla najgorliwszych przygotowaliśmy małe upominki.
 2. We wtorek wigilia uroczystości Bożego Narodzenia. Pasterka w kaplicy w Chąśnie o godz. 22:00. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele o godz. 23:30. Pasterka o północy (24:00). Na zakończenie liturgii połamiemy się opłatkiem. Ubierzmy się po łowicku. Zgodnie z polską tradycją zachęcamy do postu, choć nie ma takiego przepisu prawa kościelnego. O godz. 22:00 transmisja Pasterki z Watykanu (więcej szczegółów na plakacie w gablocie).
 3. W czasie Pasterki będziemy się modlili za wszystkich Parafian oraz we wszystkich intencjach osób, które przyjmowały już obraz M. B. Częstochowskiej, a w sposób szczególny za mieszkańców ulic: Grunwaldzkiej, Magnoliowej, Wierzbowej, Jaworowej i Zielonej i Legionów. W niedzielę 29 grudnia do przyjęcia Obrazu zapraszamy Parafian z ul. Kwiatowej najpierw domki, a potem blok. [A gdy cudowna ikona wróci do Kościoła następnie zapraszamy Parafian z ulic: Lipowej, Grabowej, Dolnej, Klonowej, Dębowej (Obraz wróci do kościoła) / ul. Strzelecka i Brzozowa /potem/ ul. Kiernozka i Płocka /i na końcu/ ul.Żołnierska i ul. Małszyce].
 4. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Św. wg. porządku niedzielnego.
 5. W sobotę 28 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy dzieci i młodzież z wszystkich grup parafialnych na spotkanie opłatkowe.
 6. Jutro po Mszy Św. o godz. 18:00 odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów.
 7. W przyszłą niedzielę – Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa, podczas każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 15:00 dodatkowa Msza Św. i spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów.
 8. Kolejne 24 adoracje Najświętszego Sakramentu planujemy w styczniu w następujących dniach: 2/3 stycznia (czwartek / piątek); 9/10 stycznia (czwartek / piątek); 16/17 stycznia (czwartek / piątek); 23/24 stycznia (czwartek / piątek); 30/31 stycznia (czwartek / piątek);
 9. Dziękujemy Paniom i Panom z Rady Parafialnej, sołtysom oraz osobom, które pomagały przy roznoszeniu opłatków. Ofiary zebrane na ogrzewanie kościoła i całego obiektu wyniosły 9.500 zł. Na ogrzewanie w sezonie wydajemy ponad 20.000 zł. Wszyscy, którzy roznosili opłatek czynili to całkowicie bezinteresownie, poświęcając prywatny czas i siły. Opłatki można także wziąć w zakrystii. Dziękujemy za ofiary – 3295 zł 81 gr – złożone w ubiegłą niedzielę a przeznaczone także na opał. Taca z dnia 26 grudnia przeznaczona jest w naszej diecezji na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 10. Naszą wdzięczność kierujmy dla Pań i Panów z Rady Parafialnej z pięknie przygotowaną wigilię parafialną. Uczyniliśmy to przy współdziałaniu Rady Osiedla Korabka.
 11. Dziękujemy osobom, które wzięły udział w Akcji „Bombka” przyniosły dary dla dzieci i dla seniorów. Dziękujemy Paniom i Panom z Rady Parafialnej oraz młodzieży, którzy dostarczyli paczki do poszczególnych domów.
 12. Serdeczne podziękowania za choinki ofiarowane do naszego kościoła – Państwu Kuś z Marianki, państwu Majer z Marianki, państwu Pałyga ze Strzelcewa-Parceli. Słowa wdzięczności dla pani Emilii Kubel z ul. Krudowskiego za ręcznie przygotowane ozdoby choinkowe.
 13. Dziękujemy p. Piotrowi oraz młodzieży, która pomagała odświętnie przygotować nasz kościół.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli jest płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Golec uOrkiestra oraz kalendarz na przyszły rok (gazeta ma 91 stron i kosztuje 10 zł) . W Gościu Niedzielnym jest list apostolski papieża Franciszka Admirabile Signum = znak godny podziwu. Gazeta liczy 98 stron i także kosztuje 10 zł. Jest także Mały Gość Niedzielny – cena 5 zł.
 15. Caritas Polska uruchomiła portal charytatywny Uratuję Cię, w którym prowadzone są zbiórki na rzecz chorych i cierpiących – warto zajrzeć uratujecie.pl
 16. Do dziś (22.12.)jeszcze można się zapisać na pielgrzymkę do Medjugore i do Lourdes. [W gablocie i na stronie korabka.pl (zakładka biuletyn>ogłoszenia) jest szczegółowy program wyjazdów.
 17. O pomoc w sprzątaniu świątyni w poniedziałek 23 grudnia prosimy Parafian z ul. Armii Krajowej (72-116), zaś w następnej kolejności Mieszkańców bloków przy ul. Armii Krajowej 43 A, B, C i D.
 18. W tym roku podczas kolędy będzie nam pomagał ks. Jerzy Bors. Prosimy, aby w tym czasie sprawy kancelaryjne załatwiać w godzinach porannych lub po wieczornej Mszy św. Kolędę rozpoczniemy w sobotę po świętach. Plan wizyty duszpasterskiej przedstawia się następująco:
28.12.2019 (sobota)

/ od godz. 9:00

Chąśno Drugie – 3 księży. Od p. Skwarna czyli od nr 71 do p. Anyszka czyli do nr 29. Jeden ksiądz od nr 29; drugi od nr 44b, a trzeci od nr 71. Prosimy o pojazd na godz. 8:30.
30.12.2019 (poniedziałek) / od godz. 9:00 Goleńsko – 3 księży. (nr 1-19; nr 47-20 i nr 69-48). Bez Goleńska Małego i bez Goleńska wzdłuż trasy. Prosimy o pojazd na godz. 8:30.
30.12.2019 (poniedziałek) / od godz. 9:00 Od godz. 18.00 trzech księży Małszyce od Krzyża do Brukowanki (nr-ów 15). Jeden ksiądz rozpocznie po wieczornej Mszy Św.
31.12.2019 (wtorek)

/ od godz. 9:00

Od godz. 9:00 – Marianka – 3 księży. Prosimy o pojazd na godz. 8:30
2.01.2020 (czwartek)

/ od godz. 9:30

Chąśno Drugie – ciąg dalszy czyli od nr 1 do nr 28 – trzech księży. Prosimy o pojazd na godz. 9.00.
2.01.2020 (czwartek)

/ od godz. 15:30

Od godz. 15.30 trzech księży (jeden z przerwą na Mszę Św.) Strzelcew Parcel

Czcigodni Parafianie i Drodzy Goście!!!

Elżbieta mówi do Maryi: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła”. Ale i wy jesteście błogosławieni, którzyście usłyszeli i uwierzyli. Albowiem każda dusza, która wierzy, poczyna w sobie i rodzi Słowo Boga i rozpoznaje Jego dzieła. Niech więc każda dusza będzie duszą Maryi, aby uwielbiała Pana. Niech w każdej duszy będzie duch Maryi, aby radowała się w Bogu. Jest tylko jedna Matka Chrystusa, Ta, która Go zrodziła, ale przez wiarę każda dusza rodzi Chrystusa. Każda bowiem dusza przyjmuje Słowo Boga, jeśli tylko nieskalana i wolna od występków zachowuje czystość nienaganną i bez skazy. Każda więc dusza, która byłaby taka, wielbi Pana tak, jak wielbiła Go dusza Maryi i jak Jej duch radował się w Bogu Zbawicielu (Św. Ambroży).

Niech w każdej duszy, w każdym Człowieku rodzi się Chrystus. Obyśmy zawsze, za wszystko uwielbiali Naszego Pana, który zstąpił na ziemię, aby nas wprowadzić do nieba. Zdrowia, szczęścia i radości – ks. Adam Domański, ks. Kamil Goc i ks. Jerzy Bors