XXVI Niedziela zwykła – 29 września 2019

 1. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą sprawowane w naszym kościele w październiku codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Uprzejmie informujemy, że podczas nabożeństwa różańcowego nie będziemy udzielali Komunii Św., zachęcając tym samym do pełnego uczestnictwa we Mszy św. przed lub bezpośrednio po Różańcu. Zachęcamy również do osobistego odmawiania różańca w rodzinach.
Dzień miesiąca Dzień tygodnia Różaniec 2019

– prowadzenie rozważań i modlitwy –

1.    Wtorek P. Monika
2.    Środa P. Monika
3.    Czwartek P. Monika
4.    Piątek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym
5.    Sobota Ulicami Osiedla – Radni Parafialni
6.    Niedziela 1 Koło Żywego Różańca
7.    Poniedziałek P. Monika
8.    Wtorek P. Monika
9.    Środa P. Monika
10.       Czwartek P. Kamil – Starsza Schola
11.       Piątek P. Monika
12.       Sobota Grupa Medytacyjna
13.       Niedziela 2 Koło Żywego Różańca
 1. W październiku br. w Kościele Powszechnym przeżywać będziemy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu Chrztu Św. jest wezwany do głoszenia Ewangelii słowem i konkretnymi czynami. Chcemy jako wspólnota parafialna włączyć się w to dzieło. Stąd też naszą wspólną misją będzie pomoc naszej Parafiance – 12-letniej Sylwii. Dziewczynkę czeka operacja, która po odpowiedniej rehabilitacji, ma ułatwić Jej chodzenie. W związku z tym każdego dnia po modlitwie różańcowej będzie można poczęstować się cukierkiem, który będzie taką słodką cegiełką. W zamian należy do puszki złożyć dobrowolną ofiarę pieniężną. Pozyskane w ten sposób środki przekazane zostaną Dziewczynce.
 2. Ponadto dzieci, które zadeklarują codzienny udział w modlitwie różańcowej otrzymają kartonową konstrukcję do budowy kapliczki Matki Bożej. Każdego dnia po modlitwie różańcowej będzie można otrzymać następne elementy tej budowli. Zapraszamy wszystkie dzieci, niemniej jednak Rodziców prosimy o przemyślane pobieranie tych plansz. Na koniec października dla najwytrwalszych są przewidziane nagrody.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 18:00 oraz na spotkanie.
 4. Zapraszamy do kolejnych 24-godzinnych adoracji Najświętszego Sakramentu z czwartku (po wieczornej Mszy św.) na piątek (do wieczornej Mszy św.). Zachęcamy do wpisywania się na listę na wybrane godziny modlitwy.
 5. W Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 18:00.
 6. Zapraszamy do udziału w Odnowieniu Misji Świętych po Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w dniach 4, 5 i 6 października (piątek, sobota i niedziela). Nauki głosić będzie o. Marek Pasiuk SAC (pallotyn). W sobotę 5 października różaniec ulicami naszej parafii – zabierzmy ze sobą odpowiednio zabezpieczone lampiony. W niedzielę podczas każdej Mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne, dlatego też przynieśmy odpowiednio zabezpieczone świece. Msza św. w niedzielę w Chąśnie o godz. 9:00.

Szczegółowy program Odnowienia Misji:

Piątek, 4 października

W Krzyżu Cierpienie i Zbawienie

Sobota, 5 października Maryja Naszą Matką

(dzień spowiedzi)

Niedziela, 6 października

Eucharystia
– Źródłem i Szczytem Życia Chrześcijanina

  9:00 Msza Św.

15:00 Godzina Miłosierdzia

18:15 Nabożeństwo Różańcowe

19:00 Msza Św.

Nauka stanowa dla mężczyzn

  9:00 Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

17:15 Nauka stanowa dla kobiet

18:00 Msza Św.

Różaniec ulicami Osiedla

  7:30 Godzinki o NMP

  8:00 Msza Św.

  9:00 Msza Św. w Chąśnie – Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

10:00 Msza Św.

12:30 Msza Św.

17:15 Nabożeństwo Różańcowe

18:00 Msza Św.

21:00 Apel Jasnogórski

 1. Prosimy o modlitwę w intencji o pozytywne dla naszej parafii rozpatrzenie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosku o dofinansowanie termomodernizacji, a także o przyznanie środków na realizację przedsięwzięcia.
 2. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na rok 2020 w cenie 5 zł. Kalendarz poświęcony jest papieżowi Janowi Pawłowi II z racji przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy Jego urodzin.
 3. Za pomoc w sprzątaniu świątyni i ofiarę dziękujemy jednej osobie z ul. Kwiatowej (domki jednorodzinne). Jutro o pomoc prosimy Parafian z bloku przy ul. Kwiatowej – klatka 1 i 2, a w przyszłym tygodniu z bloku przy ul. Kwiatowej – klatka 3, 4 i 5 oraz ul. Grabowej.
 4. Spotkanie Grupy Zielonej Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę odbędzie się dziś w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Ksiądz Przewodnik zaprasza na Mszę św. o godz. 17:00, a po niej na spotkanie w sali na plebanii.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela).