XXV Niedziela zwykła – 22 września 2019

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną środę zaangażowali się w przygotowanie ogniska dla dzieci i młodzieży z okazji święta Ich Patrona – św. Stanisława Kostki. Dziękujemy również Rodzicom i Młodym, którzy skorzystali z zaproszenia do wspólnego świętowania.
 2. Zachęcamy do 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu z czwartku na piątek. Adoracja rozpoczyna się w czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 i będzie trwać przez całą noc i dzień aż do wieczornej Mszy Św. w piątek. Na stoliku jest lista. Zachęcamy do wpisywania się na pozostałe wolne godziny modlitwy.
 3. Bp Ordynariusz zaprasza do udziału w XV Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Domaniewic w sobotę 28 września. Zapraszamy do zapisywania się na wspólny wyjazd. Lista na stoliku. Wyjazd w sobotę o godz. 9:30 sprzed kościoła. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 4. Maryja w Jasnogórskiej Ikonie nawiedza teraz Parafian mieszkających przy Krudowskiego blok 10 i blok 12 oraz ul. Włada. Zachęcamy rodziny do wspólnego spotkania się z Matką Bożą na modlitwie. (/następnie/ ul. Grunwaldzka, Magnoliowa, Wierzbowa, Jaworowa i Zielona /potem/ ul. Legionów, Lipowa i ul. Kwiatowa (bez bloku) /następnie/ ul. Grabowa i ul. Kwiatowa blok /potem/ ul. Dolna, Klonowa, Dębowa /następnie/ ul. Strzelecka i Brzozowa /potem/ ul. Kiernozka i Płocka /i na końcu/ ul. Żołnierska i ul. Małszyce).
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie w niedzielę 29 września br.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza nowe osoby na spotkania modlitewne w czwartki po wieczornej Mszy św.
 7. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby, które pragną dołączyć do wspólnoty, zapraszamy na spotkania w piątki po wieczornej Mszy świętej.
 8. Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów, lektorów oraz kandydatów) zapraszamy na zbiórkę w sobotę 28 września o godz. 10:00. Dziękujemy Rodzicom i Chłopcom, którzy gorliwie pełnią służbę przy Ołtarzu w tygodniu. Zapraszamy kolejnych żołnierzy Chrystusa do zapisywania się na stały dyżur liturgiczny w tygodniu!!! J
 9. W naszej parafii działa grupa wsparcia Al-Anon. Spotkanie odbywają się w drugi i ostatni czwartek miesiąca o godz. 19.00. Kontakt p. Barbara (kom. 791-759-480).
 10. Zachęcamy do utworzenia kolejnych Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża liczy 20 osób (tyle, ile mamy tajemnic różańcowych). Na stoliku jest lista. Kontakt z panią Marią Skumiał (tel. 668-183-594) i p. Agnieszką Gielniewską (tel. 509-610-242).
 11. Zapraszamy do udziału w Odnowieniu Misji Świętych w dniach 4, 5 i 6 października (piątek, sobota i niedziela). W sobotę 5 października różaniec ulicami naszej parafii.
 12. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 14. Informujemy, że w miniony czwartek nasza parafia do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej złożyła wniosek o dofinansowanie projektu termomodernizacji. Dziękujemy za duchowe wsparcie tej inicjatywy. Prosimy o modlitwę w intencji o pomyślne rozpatrzenie wniosku i przyznanie środków na realizację przedsięwzięcia.
 15. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na rok 2020 w bardzo przystępnej cenie – jedyne 5 zł. Kalendarz poświęcony jest papieżowi Janowi Pawłowi II z racji przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy Jego urodzin.
 16. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy osobom z ul. Dolnej (nr 26 do końca). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Kwiatowej (domki jednorodzinne), a w przyszłym tygodniu z bloku przy ul. Kwiatowej – klatka 1 i 2.
 17. Informujemy, że w naszej parafii w dniach od piątku (27.09.) do niedzieli (29.09.) będziemy gościli Związek Harcerstwa R
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (Gość Niedzielny, Niedziela)