XXIV Niedziela zwykła – 15 września 2019

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca gromadzili się wczoraj na modlitwie przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, włączając się w ten sposób w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod Krzyżem”, a także tym, którzy uczestniczyli w III Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży.
 2. Dziękujemy Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Domaniewic. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do p. Piotra Miazka oraz naszej młodzieży.
 3. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś po Mszy Św. o godz. 10:00.
 4. W Kościele w Polsce rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania pod hasłem „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”. Z tej okazji Dzieci i Młodzież naszej parafii wraz z Rodzicami zapraszamy w najbliższą środę do udziału we Mszy św. o godzinie 18:00. Tego dnia przypada Święto św. Stanisława Kostki. Po Mszy św. będzie ognisko i czas dalszego wspólnego bycia razem.
 5. Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Armii Krajowej 43 I, M, O, N za przyjęcie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie. Msza św. w ich intencjach w środę na Nowennie. Zapraszamy na tę Mszę św. również mieszkańców Włada i ul. Krudowskiego blok 10 i blok 12, którzy podejmą Obraz. (/następnie/ ul. Grunwaldzka, Magnoliowa, Wierzbowa, Jaworowa i Zielona /potem/ ul. Legionów, Lipowa i ul. Kwiatowa (bez bloku) /następnie/ ul. Grabowa i ul. Kwiatowa blok /potem/ ul. Dolna, Klonowa, Dębowa /następnie/ ul. Strzelecka i Brzozowa /potem/ ul. Kiernozka i Płocka /i na końcu/ ul. Żołnierska i ul. Małszyce).
 6. Zachęcamy do 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. We wrześniu adoracje będą rozpoczynały się w każdy czwartek po Mszy Św. o godz. 18:00 i trwały przez całą noc i dzień aż do wieczornej Mszy Św. w piątek. Na stoliku jest lista. Zachęcamy do wpisywania się na pozostałe wolne godziny modlitwy.
 7. Kandydatów do sakramentu bierzmowania (kl. VII i VIII) wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie w niedzielę 29 września br.
 8. Zapraszamy do udziału w spotkaniach młodzieżowych grup parafialnych:
 • Ministranci i Lektorzy – kolejna regularna zbiórka dopiero w sobotę 28 września o godz. 10:00. DZIĘUJEMY RODZICOM I TYM CHŁOPCOM, KTÓRZY GORLIWIE WYPEŁNIALI SWÓJ DUŻUR W MINIONYM TYGODNIU. Zapraszamy następnych do zapisywania się na stały dyżur liturgiczny w tygodniu!!!
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – spotkania odbywają się w piątki i rozpoczynają od uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie na sali św. Wiktorii.
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez naszą diecezję:
 • W sobotę 21 września – XX Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli (przejście z par. Mszczonów do par. Lutkówka – długość ok. 15 km);
 • W sobotę 28 września – Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca w Domaniewicach. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci.
 1. W naszej parafii działa również grupa wsparcia Al-Anon. Spotkanie odbywają się w drugi i ostatni czwartek miesiąca o godz. 19.00. Kontakt p. Barbara (kom. 791-759-480).
 2. Zachęcamy do utworzenia kolejnych Róż Różańcowych Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża liczy 20 osób (tyle, ile mamy tajemnic różańcowych). Na stoliku jest lista. Kontakt z panią Marią Skumiał (tel. 668-183-594) i p. Agnieszką Gielniewską (tel. 509-610-242).
 3. W dniach 4, 5 i 6 października (piątek, sobota i niedziela) będziemy przeżywali odnowienie Misji Świętych. Nauki będzie głosił ks. Marek Pasiuk.
 4. Od zeszłego tygodnia przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. Przy tej okazji serdeczna prośba o modlitwę w intencji pomyślnego dla naszej parafii przejścia przez procedurę składania wniosków o dofinansowanie projektu termomodernizacji oraz o przyznanie środków na ten cel.
 6. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy osobom z ul. Dolnej (nr 1 – 25). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Dolnej (nr 26 do końca), a w przyszłym tygodniu z ul. Kwiatowej (domki jednorodzinne).

 

Zapowiedzi przedślubne

Jakub Tomasz Jarszak – kawaler z par. św. Alberta Chmielowskiego (8 i 15.09.2019) Agata Kochanek – panna z par. tutejszej

 

Czy myślicie, że Ja w tabernakulach i monstrancjach jestem całkowicie cichy? Że nie działam? Jestem tutaj po to, aby sprawiać, abyście Mnie pragnęli. Czekam tutaj na was razem z Matką… Słowa Pana Jezusa do Cataliny Rivas (książka „Tajemnica Adoracji w mistycznych wizjach”)