XX Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019

 1. Witamy dziś naszą parafiankę Siostrę Vianneyę Szwarocką, która niedawno złożyła śluby wieczyste. Siostra dzieli się z nami doświadczeniem życia zakonnego.
 2. Z czwartku na piątek (22 / 23 sierpnia) zapraszamy na 24-godzinna adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy, aby do soboty zapisać się na kolejną adorację eucharystyczną z 29 na 30 sierpnia (czwartek / piątek).
 3. Kamil i uczestnicy Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę dziękują za modlitewne wsparcie w czasie drogi i zapewniają, że również pamiętali o Parafianach na pątniczym szlaku.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 12.30 będziemy przeżywali Dożynki Parafialne. Po tej Mszy Św. diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 5. W niedzielę 1 września br. o godz. 11:00 na cmentarzu wojskowym przy ulicy Listopadowej / Jordana, będzie odprawiona Msza Św. w 80 rocznicę wybuchu
  II Wojny Światowej.
 6. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy osobom z ul. Żołnierskiej (nr 30 do końca). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Strzeleckiej (nr 1 – 32), a w przyszłym tygodniu z ul. Strzeleckiej (nr 33 do końca).
 7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, a przeznaczone na cele inwestycyjne.
 8. Parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia – Matki Jedności w Kodniu zaplanowana jest na 7 września. Szczegółowe informacje podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Witamy w naszej parafii wszystkich Gości i życzymy dobrego wypoczynku dla wszystkich, którzy planują wyjazdy. Dbajmy o piękno stworzonego świata i o czystość.
 10. Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza do udziału w Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się w niedzielę 25 sierpnia br. w Walewicach. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

………………………………………………………………………………………..

Zapowiedzi przedślubne

Michał Gudaj – kawaler z par. tutejszej (11 i 18.08.2019)

Michalina Małgorzata Kaba – panna z par. katedralnej w Łowiczu