XV Niedziela zwykła – 14 lipca 2019

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 2. Na stoliku jest lista na najbliższą 24 godzinną adorację z 18 na 19 lipca (czwartek / piątek) oraz na kolejną z 25 na 26 lipca (również z czwartku na piątek).
 3. W przyszłą niedzielę, podczas każdej Mszy Św., poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będę na zakup środków transportu do misjonarzy (miva.pl). Akcja Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Młodzieżowej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, od 6 do 15 sierpnia. W piątek 26 lipca, o godz. 19.00 w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe grupy zielonej. Ks. Robert Błaszczyk, przewodnik, serdecznie zaprasza.
 5. Obraz M. B. Częstochowskiej przeszedł na ul. A. Krajowej do bloku F a następnie odwiedzi blok G. Zachęcamy do zainteresowania i przyjęcia Maryi do swojego mieszkania.
 6. Ponawiamy apel – prośbę o zachowanie porządku na placu zabaw przy kościele, a także bezpieczne i ostrożne korzystanie z terenu rekreacji. W sposób szczególny prosimy o nie niszczenie kwiatów i krzewów ozdobnych, które w ostatnim czasie zostały przez kogoś rozjechane rowerem. W związku z tym prośba, aby nie jeździć na rowerze wokół kościoła.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 8. Zapraszamy na wyjazd w Bieszczady w dniach 16 i 17 sierpnia. Wyjazd dojdzie do skutku, jeżeli będzie komplet osób na autobus. Koszt – 300 zł od osoby.
 9. Zapraszamy także na wyjazd do Warszawy, dn. 1 sierpnia na wspólny koncert pt.: „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, związany z wybuchem Powstania Warszawskiego. Wspólne śpiewanie rozpocznie się o godz. 20.30 na Placu Piłsudskiego. Zapisy do soboty 27 lipca włącznie (lista jest na parapecie). W niedzielę 4 sierpnia planujemy parafialny rajd rowerowy po Puszczy Bolimowskiej. W niedzielę 1 września, o godz. 11.00, na cmentarzu żołnierzy przy ul. Listopadowej, będzie odprawiona Msza Św. w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.
 10. Dożynki Parafialne odbędą się w niedzielę 25 sierpnia, podczas Mszy Św. o godz. 12.30.
 11. Proszę o kontakt, jeśli ktoś zechciałby pomóc w upraniu gąbek, które są na naszych ławkach.
 12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 13. Za ofiarę na świątynię dziękujemy osobom z Małszyc, jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Parafian z Małszyc nr od 52 do 78 a w przyszłym tygodniu z ul. Małszyce i ul. Kiernozkiej nr od 1 do 20.
 14. Kamil i pan organista Kamil przeżywają dziś swoje imieniny. Modlimy się za solenizantów i wyrażamy im najlepsze życzenia.

Zapowiedzi przedślubne

Renato Arantes Netto Tunes – kawaler z par. św. Faustyny w Warszawie Natalia Frątczak – panna z par. tutejszej (7 i 14.07.2019)