Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019

 1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Jutro przeżywamy święto N. M. P. Matki Kościoła.
 4. Troszczmy się o naszych chorych i cierpiących siostry i braci. Chętnie odprawimy Eucharystię w domach u osób, które już od dawna, z powodu zdrowia czy podeszłego wieku, nie uczestniczyły we Mszy Św. Prosimy o kontakt. Pamiętajmy, że jeśli pomagamy, a nie dajemy Jezusa, to dajemy za mało.
 5. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału we Mszy św. Prymicyjnej księdza neoprezbitera Tomasza Szcześniaka, którą będzie sprawował w naszym kościele
  w środę 12 czerwca o godz. 18:00. Po Mszy świętej indywidualne błogosławieństwo prymicyjne z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
 6. W środę również na nowennę i Mszę Św. zapraszamy Parafian z ul. A. Krajowej, Jeżewskiego i Matejki, którzy przyjmowali obraz MB Częstochowskiej. Matka Boża w Cudownej Ikonie przejdzie teraz na Armii Krajowej – bloki A, B, C, D, F, G i H.
 7. W najbliższy czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego
  i Wiecznego Kapłana.
 8. W najbliższą niedzielę o godz. 17:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza Msza Św. pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby z racji 20. rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w naszym mieście. Po Eucharystii przejście na plac celebry papieskiej.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie dla osób, które chciałyby przyjąć Szkaplerz Karmelitański (liturgiczne wspomnienie MB Szkaplerznej przypada 16 lipca).
 10. W niedzielę 23 czerwca Ks. Bp Wojciech Osial będzie przeprowadzał w naszej Parafii drugi dzień wizytacji kanonicznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Nasza parafianka S. M. Vianneya Szwarocka (z ul. Strzeleckiej) przygotowuje się do złożenia ślubów wieczystych (dn. 6.07 b.r.) w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pamiętajmy o Siostrze
  w naszych modlitwach.
 12. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała – w naszej parafii – Niedziela 23 czerwca. Ołtarze będą umieszczone przy następujących ulicach:

1 ołtarz – przy ul. Strzeleckiej – o przygotowanie proszę Parafian z ul. Strzeleckiej
i Żołnierskiej. Pomagają ulice: Brzozowa, Dębowa, Dolna, Małszyce – ulica
i wieś, Strzelecka, Żołnierska, Chąśno – wieś.

2 ołtarz – Kapliczka Księżnej Łowickiej – o przygotowanie proszę Parafian
z ul. Lipowej. Pomagają ulice: Legionów, Lipowa, Kwiatowej – domki, Żołnierska; wieś Marianka.

3 ołtarz – przy Zespole Szkół nr 3 – proszę o przygotowanie Parafian z Goleńska. Pomagają: ul. Grunwaldzka, ul. Kwiatowa – blok, ul. Kutrzeby, ul. Magnoliowa, ul. Wierzbowa, ul. Zielona.

4 ołtarz – przy ul. Skotnickiego – proszę o przygotowanie ołtarza Parafian
z ul. Zagrodowej. Pomagają: ul. Jeżewskiego, Jordana, Korczaka, Makuszyńskiego, ul. Skotnickiego, ul. Zagrodowa.

 1. Na stoliku jest lista na 24-godzinną adorację z czwartku na piątek (13 / 14 czerwca) oraz na kolejną z poniedziałku na wtorek (17 / 18 czerwca).
 2. W niedzielę 7 lipca zapraszamy na parafialny spływ kajakowy rzeką Rawką.
 3. Ofiary składane na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na cele inwestycyjne. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są w naszej diecezji na budowę
  i remonty kościołów.
 4. W przeddzień Dnia Ojca, tj. w sobotę 22 czerwca 2019 w Częstochowie, organizowane jest III Męskie Oblężenia Jasnej Góry. Spotkanie jest skierowana zarówno do panów, którzy są zrzeszeni w grupach formacyjnych, jak i nie należących do żadnej. Celem spotkania jest odnowa oraz umocnienie życia duchowego mężczyzn. W gablocie podajemy szczegółowy program.
 5. Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM oraz schole zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy w góry do Zakopanego – w dniach od 24 do 31 lipca.
  W programie m. in. Wadowice – dom narodzin Jana Pawła II; Kopalnia Soli
  w Wieliczce; Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze; wyjścia na szlak w góry, wyjazdy na basen. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Koszt wyjazdu: 750 zł. Zapisy u ks. Kamila.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. Za pomoc w sprzątaniu kościoła i bardzo liczną obecność dziękujemy parafianom Goleńska (nr 1 – 40; bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej). Jutro prosimy mieszkańców z Goleńska (nr 41 do końca; Goleńsko Małe i Goleńsko wzdłuż trasy), a w przyszłym tygodniu z Marianki.

 

Zapowiedzi przedślubne

Patryk Dariusz Tarnowski – kawaler z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

Aleksandra Wójcik – panna z par. katedralnej w Łowiczu

………………………………………………………….…………………….…………

Piotr Kazimierz Wysocki – kawaler z par. Opieki św. Józefa i MB z Góry Karmel w Łodzi

Dorota Gruziel – panna z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

………………………………………………………….…………………….…………

Marek Klimkiewicz – kawaler z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

Ilona Anna Poręba – panna z par. Świętego Krzyża w Płocku