XII Niedziela zwykła – 23 czerwca 2019

 1. Witamy dziś w naszej parafii J. E. Ks. Bp Wojciecha Osiala, który przeprowadza wizytację kanoniczną.
 2. Dziś Msze Św. 8:00; 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30. W kaplicy w Chąśnie o godz. 9:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji: ul. Brzozowa, ul. Strzelecka, ul. Legionów, ul. Kutrzeby, ul. Bortnowskiego,
  Grzmot – Skotnickiego, ul. Grunwaldzka. Zachęcamy, aby ubrać się po łowicku.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu wojennym przy
  Listopadowej dziś o godz. 17:00.
 4. Każdego dnia w oktawie Bożego Ciała, na zakończenie Mszy Św. o godz. 18:00, zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone z procesją i odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziś (oraz w poniedziałek 24.06 i czwartek 27.06) Nieszpory o godz. 17:30.
 5. Kościół obchodzi jutro uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela.
 6. W czwartek 27 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie MB Nieustającej Pomocy, naszej Patronki i 20. rocznica odprawienia pierwszej Mszy Św. w naszej świątyni.
  W najbliższą niedzielę o godz. 12:30 będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci MB Nieustającej Pomocy. Chcemy razem dziękować Dobremu Bogu przez przyczynę Maryi za wszelkie dobrodziejstwa. Mszy Św. odpustowej będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Tadeusz Pikus z Drohiczyna. Pozostałe Msze Św. wg porządku niedzielnego. Tego dnia będzie także Biesiada na Korabce (początek Biesiady o godz. 15:00). Zachęcamy, aby zwyczajem lat poprzednich, przynieść pokrojone ciasta. Cały dzień zabawa fantowa.
 7. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po każdej Mszy Św. poświęcenie wianków. SS. Bernardynki zapraszają także na Mszę Św. o godz. 18:00. Po Mszy Św. procesja do czterech ołtarzy Alejkami Sienkiewicza.
 8. O ile będą osoby chętne na każdą godzinę, to w czwartek (27.06 wspomnienie MB Nieustającej Pomocy) po porannej Mszy Św. i jutrzni o MBNP rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwa będzie trwała cały czwartek, w nocy
  i cały piątek. Na stoliku jest lista na kolejną adorację z 4 na 5 lipca (czwartek / piątek). Kolejne adoracje planujemy w następujące dni: 11/12 lipca; 18/19 lipca; 25/26 lipca.
 9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.
 10. W najbliższą sobotę Kościół obchodzi uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na tzw. Daninę Św. Piotra (tzn. na potrzeby Stolicy Apostolskiej). Ponadto jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Św. lub Biskupa pod warunkiem odmówienia wyznania wiary.
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości na Biesiadę na Korabce (m. in. grochówka, gofry, chleb ze smalcem, kawiarenka, malowanie twarzy, warkoczyki, haft koralikami, warsztaty z rękodzieła). Zapraszamy do udziału w zabawie fantowej. Wspomożemy w ten sposób wakacyjny wyjazd dzieci zaangażowanych przy parafii. Biesiadę organizuje nasza Parafia wspólnie z Radą Osiedla Korabka.

Program:

 • 15:00 – 15:30 – wystąpi pan Witold Igielski;
 • 15:40 – 16:00 – Koncert dzieci, grających na instrumentach;
 • 16:05 – 16:30 – Występ dzieci pani Kariny Sędkowskiej;
 • 16:35 – 17:00 – Belgijka w wykonaniu ks. Kamila oraz występ zespołu Breakdance

– Tomasz Walak, Kamil Korzewski;

 • 17:10 – 17:30 – Teatrzyk „Rodzice-Dzieciom”, w wykonaniu rodziców przedszkolaków z Popowa, pod kierownictwem pani Magdaleny Sieroty;
 • 17:30 Nabożeństwo Czerwcowe
 • 18:00 Msza Św.
 • Po Mszy Św. losowanie nagród i zabawa taneczna. Gra Zespół 40 Plus.
 1. Do grona Rady Parafialnej dołączy p. Beata Major i w ten sposób z Goleńska będzie druga p. Radna, oprócz p. Agnieszki Zabost.
 2. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania nowego albumu z pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Łowicza. Cena 20 zł. Album jest wzbogacony w nowe informacje dotyczące naszej diecezji.
 3. W niedzielę 7 lipca zapraszamy na parafialny spływ kajakowy rzeką Rawką lub Bzurą (zgodnie z wolą większości uczestników). Zapisy do końca czerwca.
 4. Dziękujemy za ofiary – 2458,12 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne.
 5. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Włoch – zostało 5 wolnych miejsc.
 6. Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM oraz schole zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy w góry do Zakopanego – w dniach od 24 do 31 lipca. W programie m. in. Wadowice – dom narodzin Jana Pawła II; Kopalnia Soli w Wieliczce; Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze; wyjścia na szlak w góry, wyjazdy na basen. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Koszt wyjazdu: 750 zł. Zapisy u ks. Kamila.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Małym Gościu Niedzielnym jest opaska na rękę.
 8. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Włoch – zostało 5 wolnych miejsc.
 9. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Parafianom z Marianki, jutro zapraszamy Mieszkańców z ul. Krudowskiego, a w przyszłym tygodniu z Małszyc (1 – 25).

………………………………………………………….…………………….…………

Zapowiedzi przedślubne

Marcin Woźniak – kawaler z par. tutejszej (23 i 30.06.2019)

Marta Maria Wójcicka – panna z par. św. Patryka w Warszawie

………………………………………………………….…………………….…………

Bartosz Jan Więcek – kawaler z par. tutejszej (23 i 30.06.2019)

Ilona Markiewicz – panna z par. tutejszej

………………………………………………………….…………………….…………

Michał Jacek Gajewski – kawaler z par. Kozłów Biskupi (23 i 30.06.2019)

Karolina Kondrat – panna z par. tutejszej

………………………………………………………….…………………….…………

Bogumił Skonieczny – kawaler z par. tutejszej (23 i 30.06.2019)

Joanna Frankowska – panna z par. św. Macieja Apostoła w Bełchowie

………………………………………………………….…………………….…………

Maciej Więckowski – kawaler z par. Świętego Ducha w Łowiczu (23 i 30.06.2019)

Dominika Przygodzińska – panna z par. tutejszej