Wniebowstąpienie Pańskie – 2 czerwca 2019

 1. Wniebowstąpienie Pańskie przypomina nam o prawdziwym celu naszej ziemskiej pielgrzymki.
 2. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do Zielonych Świętek przygotowujemy się m. in. poprzez codzienne odmawianie Nowenny połączonej z Nabożeństwem Czerwcowym – w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18:00, a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30.
 3. Są jeszcze wolne godziny na 24- godzinną adorację, która rozpocznie się w najbliższy czwartek (I czwartek miesiąca) po wieczornej Mszy Św. i będzie trwała do wieczornej Mszy Św.
  w piątek. Na stoliku jest lista. W pierwszy piątek miesiąca Eucharystia o godz. 7:00. Od godz. 9:00 odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Tego dnia Nabożeństwo Czerwcowe zaśpiewamy o godz. 17:30 na zakończenie adoracji – przed Mszą o godz. 18:00.
 4. Kolejne terminy adoracji: 13/14 czerwca (czwartek/piątek); 17/18 czerwca (poniedziałek/wtorek); 27/28 czerwca (czwartek/piątek). Wystawienie będzie miało miejsce, jeśli na każdą godzinę będzie przynajmniej jedna osoba. Zachęcamy Wszystkich Parafian i Gości oraz nowe osoby. Na stoliku jest lista na adorację w kolejnym tygodniu.
 5. Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Nowenny i na Mszę św. w ich intencji w środę 5 czerwca o godz. 18:00.
 6. Przynaglamy do wielkiej troski o naszych chorych i osoby starsze. Zachęcamy wszystkich cierpiących do gorliwej troski o swoje życie duchowe. Chętnie odprawimy Eucharystię w domach u osób, które już od dawna, z powodu zdrowia czy podeszłego wieku, nie uczestniczyły we Mszy Św. Prosimy o kontakt. Pamiętajmy, że jeśli pomagamy, a nie dajemy Jezusa, to dajemy za mało.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 8. Zachęcamy do rejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku podczas akcji, która odbędzie się na Nowym Rynku w Łowiczu w piątek 7 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 5:30 autokarowy wyjazd na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Po drodze odwiedzimy sanktuarium w Gidlach oraz w miejscowości Święta Anna. Ewentualne zapisy u p. Bożeny – nr tel. 691-270-969.
 10. W sobotę 8 czerwca w klasztorze Święty Krzyż, w Górach Świętokrzyskich, organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka ministrantów, w której udział weźmie też nasza Liturgiczna Służba Ołtarza. Zbiórka przed Seminarium o godz. 4:50. Wyjazd o 5:00.
 11. Po raz 6-ty odbędzie się dziś Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12:30 sprawowaną w kościele oo. Pijarów. Następnie przejdziemy na Błonia do muszli koncertowej, gdzie będzie wiele ciekawych wydarzeń. Program znajduje się w gablocie.
 12. Jutro o godz. 6:00 u SS. Bernardynek będzie odprawiona Msza Św. na rozpoczęcie 364. Tradycyjnej Łowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (3 – 9 czerwca). Zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce oraz w młodzieżowej sierpniowej (6 – 15 sierpnia).
 13. W najbliższą sobotę SS. Misjonarki Św. Rodziny (Przedszkole im. Bolesławy Lament) organizują Dzień Rodziny. Plakat informacyjny znajduje się w gablocie.
 14. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Kana” przy kościele o. Pijarów zaprasza do wspólnej modlitwy w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20:00 w kaplicy w szkole.
 15. Wspólnota Małżeństw Niesakramentalnych „Podniesieni” z Łodzi zaprasza małżeństwa cywilne, które nie mogą zawrzeć sakramentu małżeństwa ze względu na przeszkody formalne, na spotkanie, które odbędzie się Sali Teatralnej – obok kościoła w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60 w sobotę 8 czerwca w Łodzi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 16. Zapraszamy wycieczki i pielgrzymki organizowane przez naszą parafię:
 • Dwudniowy wyjazd w Bieszczady (Wielka Pętla), Kalwaria Pacławska, Łańcuch – w dniach 16-17 sierpnia (piątek – sobota). Zapisy do połowy lipca.
 • Pielgrzymka do Kodnia – sobota 7 września.
 • Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic – sobota 28 września.
 1. W przeddzień Dnia Ojca, tj. w sobotę 22 czerwca 2019 w Częstochowie, organizowane jest
  III Męskie Oblężenia Jasnej Góry. Spotkanie jest skierowana zarówno do panów, którzy są zrzeszeni w grupach formacyjnych, jak i nie należących do żadnej. Celem spotkania jest odnowa oraz umocnienie życia duchowego mężczyzn. W gablocie podajemy szczegółowy program.
 2. Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM oraz schole zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy w góry do Zakopanego – w dniach od 24 do 31 lipca. W programie m. in. Wadowice – dom narodzin Jana Pawła II; Kopalnia Soli w Wieliczce; Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze; wyjścia na szlak w góry, wyjazdy na basen. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Koszt wyjazdu: 750 zł. Zapisy u ks. Kamila.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 4. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy parafianom ze Strzelcewa – Parceli. Jutro prosimy mieszkańców Goleńska (nr 1 – 40; bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej), a w przyszłym tygodniu z Goleńska (nr 41 do końca; Goleńsko Małe i Goleńsko wzdłuż trasy).

………………………………………………………….…………………….…………

Zapowiedzi przedślubne

Bogumił Kwestarz – kawaler z par. tutejszej (26.05. i 02.06.2019)

Aneta Małgorzata Budzyńska – panna z par. Boczki Chełmońskie

………………………………………………………….…………………….…………

Norbert Oskar Major – kawaler z par. tutejszej (26.05. i 02.06.2019)

Joanna Widyńska – panna z par. Kocierzew

………………………………………………………….…………………….…………

Patryk Dariusz Tarnowski – kawaler z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

Aleksandra Wójcik – panna z par. katedralnej w Łowiczu

………………………………………………………….…………………….…………

Piotr Kazimierz Wysocki – kawaler z par. Opieki św. Józefa i MB z Góry Karmel w Łodzi

Dorota Gruziel – panna z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

………………………………………………………….…………………….…………

Marek Klimkiewicz – kawaler z par. tutejszej (02 i 09.06.2019)

Ilona Anna Poręba – panna z par. Świętego Krzyża w Płocku

Rozpoczyna się 9-tygodniowa nowenna modlitwy w intencji księży

Wszystkie zgromadzenia zakonne żeńskie będą modliły się w intencji kapłanów przez 9 tygodni, począwszy od 30 maja. Każdego dnia o godz. 20.30 siostry będą spotykały się na modlitwie różańcowej, do której zapraszają wszystkich, kapłanów i osoby świeckie – poinformowała Siostra Maksymilla Pliszka, przewodnicząca Konsulty Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

Mając na uwadze powierzoną im przez Boga misję, realizowaną aktualnie w obliczu trudnych i bolesnych wydarzeń w Kościele w Polsce, podejmujemy 9-tygodniową nowennę. Codziennie od 30 maja do 1 sierpnia 2019 r. będziemy spotykać się w naszych wspólnotach na modlitwie różańcowej o godz. 20.30, by rozważać tajemnice światła.

Ofiarujemy je w następujących intencjach:

– o pomoc Jezusa Miłosiernego i duchowe umocnienie wobec wyzwań, przed którymi stają obecnie kapłani,

– o świętość życia kapłanów i osób konsekrowanych,

– w intencji wynagradzającej za grzechy i niewierności osób poświęconych Bogu.

Trwając w duchowej więzi i zatroskaniu o Kościół Święty zapraszamy kapłanów i osoby świeckie do włączenia się w tę nowennę. Dziękując za wszelkie posługi podejmowane w naszych siostrzanych wspólnotach, za duchową pomoc i modlitwę serdecznie pozdrawiam w imieniu wszystkich sióstr.

Siostra M. Maksymilla Pliszka

Biskupi apelują o rozsądne korzystanie z internetu i telefonów komórkowych

Hiszpańscy biskupi wezwali wiernych do rozsądnego użytkowania internetu oraz korzystania z telefonów komórkowych. W liście dotyczącym mediów, przestrzegli, że świat wirtualny pozbawia człowieka prawdziwego kontaktu z drugą osobą, a także nie jest pozbawiony manipulacji oraz fałszywych wiadomości.

W swoim apelu przedstawiciele hiszpańskiego Episkopatu przestrzegli, że “intensywne relacje za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych osłabiają bezpośrednie relacje międzyludzkie opierające się na spotkaniu `twarzą w twarz`”.

Biskupi wskazali też na niebezpieczeństwo wpadnięcia młodych ludzi w pułapkę “bezpłatnych usług”, za którymi stoją duże firmy technologiczne, które w sposób masowy i szczegółowy zbierają dane na temat swoich klientów. – W taki sposób, pomimo tego, że przepisy zabraniają rozpowszechniania zawartości prywatnej, duże koncerny wiedzą kim jesteśmy, a także co i jak robimy – napisali biskupi, zaznaczając, że w zamian za bezpłatne korzystanie z usług, wielkie firmy zbierają dane, które mogą być później dla nich korzystne na rynku informacyjnym.