Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019

 1. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele Msza Św.
  o godz. 8:00; 10:00 i 18:00 (nie ma Mszy Św. o godz. 12:30). W Chąśnie Msza Św. o godz. 9:00.
 2. Msza Św. w Katedrze o godz. 10:30, po której (ok. 11.30) rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy (Procesja przejdzie ulicami Stary Rynek, 11 Listopada, Koński  Targ, Tkaczew i ul 3 Maja ponownie na Stary Rynek).
 3. Każdego dnia w oktawie Bożego Ciała (tzn. do kolejnego czwartku po Bożym Ciele), na zakończenie Mszy Św. o godz. 18.00, zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne połączone z procesją i odmówieniem litanii do N. S. Pana Jezusa. W czwartek i w niedzielę Nieszpory o godz. 17:30.
 4. W najbliższą niedzielę w naszej parafii ks. Bp Wojciech Osial na drugim dniu wizytacji kanonicznej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W naszym kościele będzie Msza Św. o godz. 8:00; 10:00 i 18:00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12:30. W kaplicy w Chąśnie o godz. 9:00. Po Mszy Św. o godz. 10:00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Zapraszamy całą asystę, wszystkie grupy i wspólnoty. W strojach komunijnych zapraszamy dzieci, które przystąpiły do
  I Komunii Św. oraz przeżywały rocznicę. Prosimy o udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji: ul. Brzozowa, ul. Strzelecka, ul. Legionów, ul. Kutrzeby, ul. Bortnowskiego, ul. Grzmot – Skotnickiego, ul. Grunwaldzka. Zachęcamy, aby ubrać się po łowicku.
 5. Biskupa powitamy o godz. 7.00 na granicy parafii przy kapliczce MB Księżnej Łowickiej (skrzyżowanie ul. Legionów, Kiernozkiej i Strzeleckiej) i w drzwiach świątyni o godz. 7.50.
 6. Dziś o godz. 17:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza Msza Św. pod przewodnictwem Bpa Andrzeja Franciszka Dziuby z racji 20. rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w naszym mieście. Po Eucharystii przejście na plac celebry papieskiej.
 7. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie dla osób, które chciałyby przyjąć Szkaplerz Karmelitański (liturgiczne wspomnienie MB Szkaplerznej przypada 16 lipca), a po Mszy Św.
  o godz. 12:30 diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 8. Obraz MB Częstochowskiej odwiedza Parafian mieszkających przy ul. Armii Krajowej – bloki A, B, C, D, F, G i H. Zachęcamy, aby dla Maryi, która zawsze przynosi Jezusa, otwierać drzwi wszystkich mieszkań.
 9. Jutro (w poniedziałek) o godz. 16:30 spotkanie dla bielanek i dla dziewczynek – I Komunii Św., rocznicy oraz wszystkich chętnych – do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała.
 10. Jutro po wieczornej Mszy Św. rozpoczniemy 24 godzinną adorację. Kolejną wydłużoną adorację planujemy w czwartek (27.06 – święto wspomnienie M.B. Nieustającej Pomocy) po porannej Mszy Św., całą noc z czwartku na piątek i cały piątek (28.06) – na stoliku jest lista, zachęcamy, aby się zapisywać. Poprzez tę modlitwę chcemy przygotować się do odpustu.
 11. W niedzielę 30 czerwca, podczas Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy obchodzili odpust parafialny ku czci MB Nieustającej Pomocy. Tego dnia będzie także Biesiada na Korabce (początek o godz. 15:00). Zachęcamy, aby zwyczajem lat poprzednich, przynieść pokrojone ciasta.
 12. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego w najbliższą środę o godz. 18.00.
 13. Troszczmy się o naszych chorych i cierpiących chętnie odprawimy Mszę Św. – prosimy o kontakt.
 14. Nasza parafianka S. M. Vianneya Szwarocka (z ul. Strzeleckiej) przygotowuje się do złożenia ślubów wieczystych (dn. 6.07 br.) w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Pamiętajmy o Siostrze w naszych modlitwach.
 15. Zachęcamy bardzo serdecznie do nabywania nowego albumu z pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Łowicza. Cena 20 zł. Album jest wzbogacony w nowe informacje dotyczące naszej diecezji.
 16. W przyszłą niedzielę będzie można odebrać płytę video z uroczystości I Komunii Świętej.
 17. Na stoliku są obrazki prymicyjne ks. Tomasza Szcześniaka. W naszych modlitwach pamiętajmy o powołaniach.
 18. W powiatach można uzyskać bezpłatną poradę prawną i obywatelską – informacje w gablocie.
 19. W gablocie informacje o wydarzeniach dla rolników w Bratoszewicach
 20. Bardzo serdecznie proszę o przygotowanie czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała –
  w naszej parafii – Niedziela 23 czerwca. Ołtarze będą umieszczone przy następujących ulicach:

1 ołtarz – przy ul. Strzeleckiej – o przygotowanie proszę Parafian z ul. Strzeleckiej i Żołnierskiej. Pomagają ulice: Brzozowa, Dębowa, Dolna, Małszyce – ulica i wieś, Strzelecka, Żołnierska, Chąśno – wieś.

2 ołtarz – Kapliczka Księżnej Łowickiej – o przygotowanie proszę Parafian z ul. Lipowej. Pomagają ulice: Legionów, Lipowa, Kwiatowej – domki, Żołnierska; wieś Marianka.

3 ołtarz – przy Zespole Szkół nr 3 – proszę o przygotowanie Parafian z Goleńska. Pomagają:
ul. Grunwaldzka, ul. Kwiatowa – blok, ul. Kutrzeby, ul. Magnoliowa, ul. Wierzbowa, ul. Zielona.

4 ołtarz – przy ul. Skotnickiego – proszę o przygotowanie ołtarza Parafian z ul. Zagrodowej. Pomagają: ul. Jeżewskiego, Jordana, Korczaka, Makuszyńskiego, ul. Skotnickiego, ul. Zagrodowa.

 1. W niedzielę 7 lipca zapraszamy na parafialny spływ kajakowy rzeką Rawką. Zapisy do końca czerwca.
 2. Dziękujemy za ofiary składane dziś na cele inwestycyjne. Nasza parafia zamówiła audyt energetyczny i poprzez złożenie wniosku przystąpimy do programu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pod nazwą „Poprawa jakości powietrza. Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Chcemy ubiegać się o środki na termomodernizację całego obiektu (min. termomodernizacja wraz z modernizacją źródła ciepła oraz budowa instalacji fotowoltaicznej). Koszt audytu wynosi 18. 500 PLN.
 3. Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM oraz schole zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy w góry do Zakopanego – w dniach od 24 do 31 lipca. W programie m. in. Wadowice – dom narodzin Jana Pawła II; Kopalnia Soli w Wieliczce; Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze; wyjścia na szlak w góry, wyjazdy na basen. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Koszt wyjazdu: 750 zł. Zapisy u ks. Kamila.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Małym Gościu Niedzielnym jest opaska na rękę.
 5. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Włoch – zostało 5 wolnych miejsc.
 6. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy dwom Parafiankom z Goleńska Małego.
  We wtorek prosimy mieszkańców z Marianki, a w przyszłym tygodniu z ul. Krudowskiego.