Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do codziennego odmawiania Koronki. Rozpoczynamy również Tydzień Miłosierdzia. Dziś także dodatkowa Msza Św. o godz. 15.00 oraz spotkanie dla uczestników tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę.
 2. W maju zapraszamy do wspólnego śpiewania i odmawiania Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele: w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18:00, a w niedziele i uroczystości o godz. 17:30. Zachęcamy do odnowienia
  i udekorowania przydrożnych krzyży i kapliczek oraz do wspólnej modlitwy w tych miejscach. Zapraszamy do licznego uczestnictwa na Mszach Św. przy kapliczkach:
 • 05 (środa) godz. 19:00 – kapliczka MB Księżnej Łowickiej – będzie z nami
  J.E. Ks. Bp Józef Zawitkowski;
 • 05 (poniedziałek) godz. 19:30 – Małszyce wieś;
 • 07 (wtorek) – godz. 19.00 Strzelcew – Parcel;
 • 07 (środa) – godz. 19.30 Chąśno Drugie – Krzyż przy posesji p. Latoszewskich;
 • 05 (czwartek) godz. 19:00 – Marianka;
 • 05 (piątek) godz. 19:00 – ul. Zagrodowa;
 1. Wspomnienie św. Józefa rzemieślnika oraz Święto Pracy przypada w środę 1 maja. Zapraszamy na Msze św. rano o godz. 7:00 oraz wieczorem.
 2. W piątek 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na Msze Św. wg porządku niedzielnego. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Z racji uroczystości wolno spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia przypada I piątek miesiąca, ale naszych chorych będziemy odwiedzali w czwartek 2 maja, od godz. 9.00. Przypominamy, że istotą I Piątków Miesiąca nie jest sama tylko spowiedź, ale uczestnictwo we Mszy i przyjęcie Komunii św.
 3. W sobotę (4.05) po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na Czuwanie Fatimskie.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy się również modlili za tegorocznych maturzystów. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. W miesiącu maju zapraszamy każdego tygodnia na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w następujące dni: 6/7 maja; 15/16 maja; 23/24 maja; 27/28 maja. Zapraszamy, aby każda osoba miała doświadczenie nocnej modlitwy oraz modlitwy w ciągu dnia. Jezus pytał Apostołów: „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się”. Adorację będą się odbywały jeśli na każdą godzinę będzie przynajmniej jedna osoba. Informację o adoracji będziemy podawali w niedzielę poprzedzającą podany termin.
 6. Próby dla rodziców i dzieci przed I Komunią Św. planujemy w następujących terminach: dn. 25 kwietnia (czwartek), godz. 19.00; dn. 30 kwietnia (wtorek) godz. 19.00; dn. 7 maja wtorek, godz. 19.00; dn. 9 maja czwartek, godz. 19.00. Bardzo prosimy Wszystkich Rodziców o pomoc w przygotowaniu kościoła i całego obejścia w następujących terminach: dn. 6 maja (poniedziałek), dn. 8 maja (środa) i dn. 10 maja (piątek) w godz. 16:00 – 17:30 oraz od 19:00. Będą listy, na które prosimy wpisywać się w wybranym przez siebie czasie. Spowiedź przed I Komunią Św. planujemy na piątek 10 maja. We wtorek 14 maja ks. Bp Józef Zawitkowski odprawi Mszę Św. dla Rodziców i dzieci I-Komunijnych.
 7. Jutro obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.
 8. Dzień Flagi RP obchodzimy w czwartek 2 maja. Zachęcamy do wywieszania flag w widocznym miejscu na znak naszej jedności narodowej.
 9. Zbieramy dziś ofiary do puszek na potrzeby diecezjalnej
 10. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Parafianom z ul. Korczaka (od nr 19 do końca). Jutro zapraszamy Mieszkańców ul. Lokalnej i ul. Matejki, a w następnej kolejności Strzelcewa – Parceli.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. Osoby, które już zapisały się na lipcową pielgrzymkę do Włoch, w minioną środę podpisały umowy z Biurem Podróży. Zostały jeszcze wolne miejsca. Zapisy uzupełniające przyjmujemy do końca maja (Cena 2.540 zł + 115 Euro).
 13. Przypominamy, że plac zabaw na terenie przy kościele czynny jest do godz. 19:00. Uprzejmie prosimy, aby nie korzystać z placu zabaw w trakcie Mszy św. i nabożeństw. Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw. PRZYPOMINAMY, ŻE ŚMIECI TRZEBA WYRZUCAĆ DO KOSZA, A NIE GDZIEKOLWIEK W OBEJŚCIE.

 

Zapowiedzi przedślubne

Łukasz Henryk Popowski – kawaler z par. św. Mikołaja w Kozłowie Szlacheckim

Izabella Miazek – panna z par. tutejszej (21 i 28.04.2019)

…………………………………………………………………………………………

Jarosław Adam Bińczak – kawaler z par. tutejszej

Małgorzata Ryniec – panna z par. tutejszej(28.04 i 03.05.2019)

 

PAN JEZUS ŻĄDA USTANOWIENIA ŚWIĘTA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

W pewnej chwili usłyszałam te słowa: córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar, w dniu tym, otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski. Wszystko co istnieje wyszło z wnętrzności miłosierdzia Mego. Każda dusza w stosunku do Mnie, rozważać będzie przez wieczność całą miłość i miłosierdzie Moje. Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby, uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego. (Dz 699).