V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

 1. W najbliższy wtorek (21.05) ks. Bp Wojciech Osial będzie przeprowadzał w naszej parafii wizytację kanoniczną. Drugi dzień wizytacji zaplanowany jest na niedzielę 23 czerwca (w tą niedzielę będzie u nas procesja do czterech ołtarzy). Odpust parafialny, połączony w Biesiadą na Korabce, będzie w niedzielę 30 czerwca.
 2. We wtorek o godz. 9:00 ks. Bp Wojciech Osial odprawi Mszę Św. z okazji święta patrona naszej Szkoły – im Kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka, a podczas Mszy Św. o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 3. W środę przypada 15. rocznica (2004 r.) konsekracji biskupiej i ingresu naszego Pasterza – Ks. Bpa Andrzeja F. Dziuby.
 4. Cieszymy się, że dzieci, które w ubiegłą niedzielę przyjęły I Komunię Św., gorliwie uczestniczyły z spotkaniach Białego Tygodnia. Rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Słowa szczególnej wdzięczności kierujemy do p. Moniki Wilkoszewskiej – naszej katechetki.
 5. W najbliższy piątek 24 maja o godz. 19:30 zapraszamy na modlitwę i Mszę św. przy kapliczce na ul. Armii Krajowej (posesja p. Pawlina).
 6. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy jutro na nabożeństwo majowe, po którym ok. godz. 19:00 będzie ostatnia odprawa liturgiczna. Młodzież bierzmowana przychodzi do kościoła we wtorek 21 maja na godz. 17.00. Msza Św. rozpocznie się o godz. 18:00.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy Św. rozpocznie się 24 – godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest jeszcze sporo wolnych godzin. Zachęcamy, aby się zapisać. Na stoliku jest już lista na kolejną adorację z 27 na 28 (poniedziałek / wtorek).
 8. Przepraszamy za niedogodność związaną z faktem, że Nabożeństwo Majowe odprawiane jest czasami o różnych godzinach. W przyszłym roku postaramy się uporządkować tę kwestię.
 9. Zapraszamy do uczestnictwa w 364. Tradycyjnej Łowickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (3 – 9 czerwca) oraz w ŁPPM na Jasną Górę (6 – 15 sierpnia).
 10. W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 11. Wyjazd na „Majówkę parafialną” w najbliższą sobotę o godz. 6:30 sprzed naszego kościoła.
 12. Liturgiczną Służbę Ołtarza, KSM oraz schole zapraszamy na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy w góry do Zakopanego – w dniach od 24 do 31 lipca. W programie m. in. Wadowice – dom narodzin Jana Pawła II; Kopalnia Soli w Wieliczce; Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze; wyjścia na szlak w góry, wyjazdy na basen. Koszt przejazdu pokrywa parafia. Koszt wyjazdu: 750 zł. Zapisy u ks. Kamila.
 13. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Matki na Mszach świętych o godz. 10:00 i 12:00 będziemy gościli scholę z Jaktorowa. Po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy
  do wspólnego śpiewania dla Bożej chwały.
 14. W niedzielę 26 maja będziemy także gościli promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki – p. Marka Kędziorka, który przywiezie do nas piękną wystawę
  o Męczenniku, a poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego osobę i nauczanie. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań ks. Jerzego oraz książkę ze wspomnieniami.
 15. Na oknie jest lista na wyjazd autokarowy na Jasną Górę, w sobotę dn. 8 czerwca. Wyruszamy o godz. 5:30 a po drodze odwiedzimy sanktuarium w Gidlach oraz
  w miejscowości Św. Anna.
 16. W niedziele majowe (19.05 i 26.05) na Nowym Rynku, w godzinach 15:00 – 16:30, Wspólnota Neokateuchumenalna będzie głosić Dobrą Nowinę o miłości Pana Boga do każdego człowieka.
 17. W najbliższą sobotę w Sanktuarium MB Pocieszenie odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet pod hasłem: „Strażniczki Życia” (program wydarzenia w gablocie).
 18. Dnia 18 maja 2020 będziemy obchodzili stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy, aby przystąpić do ogólnopolskiej inicjatywy „Zbudujmy Duchowy Pomnik dla Jana Pawła II – Dar na Stulecie”. Więcej informacji: darna100.pl (plakat informacyjny w gablocie).
 19. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 20. Terminy I Komunii Świętej: w roku 2020 – 10 maja; w roku 2021 – 9 maja.
 21. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc ma pielgrzymkę do Włoch, w dniach od 13 do 22 lipca. Zapisy uzupełniające przyjmujemy do końca maja (Cena 2.540 zł + 115 Euro).
 22. Przypominamy, że plac zabaw na terenie przy kościele czynny jest do godz. 19:00. Uprzejmie prosimy, aby nie korzystać z placu zabaw w trakcie Mszy św. i nabożeństw. Rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci na placu zabaw. PRZYPOMINAMY, ŻE ŚMIECI TRZEBA WYRZUCAĆ DO KOSZA, A NIE GDZIEKOLWIEK W OBEJŚCIE.
 23. Uprzejmie prosimy, aby na zakończenie Mszy św. ślubnych, sprawowanych w naszym kościele, nie strzelać z konfetti. Niektóre elementy zbieramy w ogrodzie przez wiele miesięcy J.

Zapowiedzi przedślubne

Maciej Jaros – kawaler z par. katedralnej w Łowiczu (12 i 19.05.2019)

Monika Elżbieta Piotrowska – panna z par. tutejszej

…………………………………………………………………………………………

Damian Marcin Lebioda – kawaler z par. tutejszej (19 i 26.05.2019)

Klaudia Anna Kacprzyk – panna z par. Wszystkich Świętych w Kołacinku

………………………………………………………….…………………….…………