I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

 1. Wczoraj dwóch alumnów z naszej parafii: Bartłomiej Jaska i Michał Kubiak, otrzymali posługę lektoratu, jako kolejny etap na drodze formacji seminaryjnej.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca dziś po Mszy Św. o godz. 10:00.
 3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15 oraz Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17:15 (w kaplicy w Chąśnie w piątki o godz. 15:15).
 4. Spotkanie dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie formacyjne.
 6. Zachęcamy, aby zawsze, ale szczególnie czas Wielkiego Postu przeżywać w łasce uświęcającej. Spowiedź w naszym kościele zasadniczo 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 7. Zapraszamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku nad Wisłą w sobotę 16 marca. Wyjazd od godz. 13:30. Koszt: 50 zł/os. Zapisy do wtorku włącznie. Jeżeli będzie zbyt mało osób wyjazd się nie odbędzie.
 8. Zapraszamy do udziały w rekolekcjach wielkopostnych w dniach od niedzieli 31 marca do środy 3 kwietnia, które poprowadzi ks. Piotr Stępniewski z Seminarium Duchownego w Warszawie – Pradze. Ostatniego dnia rekolekcji odwiedzimy naszych chorych z wielkanocną posługą sakramentalną. Duchowym przygotowanie do rekolekcji będzie Droga Krzyżowa ulicami naszego Osiedla w piątek 29 marca (po Mszy Św. o godz. 18:00).
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę, a przeznaczone na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne w naszej parafii, zaś zbiórka do puszek przekazana zostanie na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom w świecie (Ad gentes).
 10. Zapraszamy chętnych do utworzenia kolejnej Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci. Kontakt p. Maria Skumiał (nr tel. 668-183-594) i pani Agnieszka Gielniewska (nr tel. 509-610-242). Zachęcamy również do wstępowania do KŻR.
 11. Przy figurze MB Fatimskiej oraz w gablocie umieszczony został projekt witraży na duże okna w prezbiterium. Przedstawiają one historię obrazu M.B. Nieustającej Pomocy – naszej Patronki. Jeden rysunek przedstawia jedno okno w prezbiterium. Dwa witraże, na których jest najwięcej rysunków odnoszą się do dwóch okien, które widzimy z głównej nawy kościoła. Serdeczna prośba o obejrzenie projektu oraz informację zwrotną. Dzieło będzie realizowane, jeśli będzie aprobata Parafian.
 12. Serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego (każda gazeta kosztuje 5 zł). W Małym Gościu jest ciekawa plansza dla najmłodszych, jako pomoc w przeżywaniu Wielkiego Postu.
 13. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy parafialne:
  1. Włochy (11 – 20 lipca). Cena 2.540 zł + 115 Euro. Zapisy do końca marca. Pielgrzymka się odbędzie, jeśli zapisze się komplet (tzn. 40 osób).
  2. Majówka Parafialna – Loretto – Koryciny (sobota 25 maja)
  3. 3 czerwca (poniedziałek) – wychodzi pielgrzymka na Jasną Górę.
  4. 8 czerwca (sobota) – autokarowy wyjazd (o godz. 5:30) na Jasną Górę.

Po drodze odwiedzimy sanktuarium w Gidlach oraz w miejscowości Św. Anna.

 1. Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu (sobota 7 września)
 2. Dwudniowy wyjazd – w Suwalskie / piątek i sobota – w sierpniu
 1. O pomoc w sprzątaniu kościoła jutro prosimy Parafian z ul. Jordana, Listopadowej, Poznańskiej i Przelotnej, a w przyszłym tygodniu z ul. Chełmońskiego (nr 17 – 50).

 

WAKACYJNA PIELGRZYMKA DO WŁOCH (10 DNI) TERMIN: 11 – 20.07.2019

 1. DZIEŃ: Zbiórka o godz. 1:45 w nocy z 11 na 12.07.2019. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd przez Czechy, Austrię na nocleg do Włoch w okolice Wenecji lub Padwy, obiadokolacja.
 2. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do FLORENCJI – zwiedzanie: Kościół św. Krzyża
  z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Katedra Santa Maria Del Fiore, Piazza Signoria, Most Złotników na rzece Arno. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 3. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do RZYMU spacer przez RZYM BAROKOWY – najpiękniejsze place i fontanny: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi; RZYM ANTYCZNY – Plac Wenecki, Kapitol, Fora Cesarskie, Koloseum
  z zew. Bazylika św. Pawła za Murami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 4. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do WATYKANU – zwiedzanie Ogrodów Watykańskich bogatych w wielowiekowe drzewa, rzadkie kwiaty pochodzące z dalekich kontynentów. Spacer alejami wśród najwymyślniejszych fontann, domów, pałaców, tarasów widokowych, kapliczek, grot. Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, zwiedzanie Bazyliki
  św. Piotra
  , modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 5. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd na MONTE CASSINO – zwiedzanie Opactwa Benedyktynów oraz wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Wyjazd do NEAPOLU –wizyta w kościele św. Józefa, gdzie znajdują się szczątki Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo. Ks. Dolindo znany jest w Polsce jako, ten, któremu Jezus zostawił modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. Objazd miasta autokarem: Castel Nuovo, Pałac Królewski, Galeria Umberto I, Teatr San Carlo. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 6. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO – Msza św. oraz zwiedzanie miejsc związanych z Ojcem Pio. Wyjazd do MONTE SAN’T ANGELO – zwiedzanie Sanktuarium Świętego Michała Archanioła, które znajduje się w grocie skalnej. Przejazd do miejscowości Campomarino, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 7. DZIEŃ: Śniadanie, dzień wolny przeznaczony na wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja, nocleg.
 8. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do LANCIANO – nawiedzenie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego MANOPPELLO – Kościół  – Sanktuarium „Świętego Oblicza” – przechowywana jest tu chusta, z  jedynym autentycznym wizerunkiem Chrystusa. Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 9. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do WENECJI – zwiedzanie: Most Westchnień, Pałac Dożów z zew; Plac i Bazylika św. Marka, spacer po uliczkach Wenecji do Mostu Rialto, Msza św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 10. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd przez Austrię, Czechy. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach.

CENA: 2.540 zł/os ( grupa min. 40 osób) + 115 EUR

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, barek – napoje sprzedawane za dodatkową opłatą), 9 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe  z łazienkami ), ubezpieczenie w firmie Signal Iduna:          KL (do 15.000 EUR ) i NNW (do 10.000 PLN ), opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: cen biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemów tour guide, taksy miejscowej, przewodników miejscowych – razem: 115 EUR/os ( płatne u pilota ); wynajęcia leżaków  i parasoli na plaży – koszt kompletu 2 leżaki + parasol ok 25 euro/dzień; dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych  nowotworowych – 100 zł/os, wydatków osobistych, napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 zł/os.