III Niedziela zwykła – 27 stycznia 2019

 1. Zapraszamy na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z czwartku (31 stycznia) na piątek (1 lutego). Na stoliku jest lista.
 2. Kontynuujemy parafialne dzieło Caritas i poprzez przygotowanie ciepłej strawy chcemy pomóc potrzebującym. Spotykamy się w czwartki o godz. 12:00. Ponawiamy zaproszenie do osób, które chcą skorzystać z takiej formy spotkania i pomocy. Dziękujemy osobom, które już gotowały zupę.
 3. We wtorek przypada wspomnienie bł. Bolesławy Lament, która wzrastała w naszym Mieście. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Siostrom Misjonarkom Świętej Rodziny wyrażamy najlepsze życzenia.
 4. W piątek (pierwszy miesiąca) zapraszamy na Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi od godz. 17:00.
 5. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego tzw. Matki Bożej Gromnicznej. Podczas porannej (o godz. 7.00) i wieczornej (o godz. 18.00) Mszy Św. błogosławieństwo świec. Serdecznie prosimy, aby świece były zabezpieczone. Tego dnia przypada XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zbierane będą ofiary do puszek na rzecz zakonów klauzurowych. W katedrze, pod przewodnictwem ks. Biskupa, Msza Św. w intencji osób konsekrowanych. Po wieczornej Mszy Św. Czuwanie Fatimskie.
 6. Podczas Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy się modlić w Boże błogosławieństwo i powrót do pełni sił dla ks. Wiesława Frelka, pierwszego proboszcza naszej parafii.
 7. Jutro o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 43 – blok G, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43 – blok H.
 8. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy Wszystkim, którzy nas przyjmowali na wspólną modlitwę. Słowa wdzięczności kierujemy do ks. Jerzego Borsa, który pomagał nam odwiedzać Wszystkich Parafian. Prosimy o kontakt, jeśli ktoś chciałby zaprosić księdza w czasie dogodnym dla całej Rodziny.
 9. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza nasze domy. Peregrynacja odbywała się już w Chąśnie Pierwszym, Chąśnie Drugim, Chąśnie GS, Mariance, Goleńsku, Małszycach, Strzelcewie Parceli oraz na ul. Cegielnianej, Strzelczewskiej, Chełmońskiego, Poznańskiej, Zagrodowej, Makuszyńskiego, Listopadowej, Jordana, Przelotnej i Korczaka. W następnej kolejności obraz Matki Bożej będzie odwiedzał Parafian na ulicach: Skotnickiego, Kutrzeby, Bortnowskiego i Bołtucia // ul. A. Krajowej, Jeżewskiego, Matejki, Lokalna // ul. A. Krajowej bloki A, B, C, D, F, G i H // ul. A. Krajowej bloki I, M, N, O // ul. Włada i ul. Krudowskiego blok 10 i blok 12 // ul. Grunwaldzka, Magnoliowa, Wierzbowa, Jaworowa i Zielona // ul. Legionów, Lipowa i ul. Kwiatowa (bez bloku) // ul. Grabowa i ul. Kwiatowa blok // ul. Dolna, Klonowa, Dębowa // ul. Strzelecka i Brzozowa // ul. Kiernozka i Płocka // ul. Żołnierska i ul. Małszyce.
 10. Mamy radość zaprosić małżonków na II Randkę Małżeńską, która odbędzie się w niedzielę 17 lutego 2019 roku i rozpocznie od Mszy świętej o godz. 15:00 w kościele parafialnym, a następnie będzie kontynuowana w Restauracji Zacisze przy ul. Kaliskiej. W dalszej części wydarzenia zapewniamy: dobrą zabawę taneczną, 2 ciepłe posiłki, zimny bufet, kawę, herbatę i coś słodkiego, a także przeżycie niezapomnianych chwil. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności poprzez wpisanie się na listę. Zapisy przyjmujemy od przyszłej niedzieli. Całkowity koszt to: 100 zł/od pary.
 11. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 roku po Mszy św. o godz. 18:00.