Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

 1. W okresie Adwentu zapraszamy na Roraty (Msza Św. ku czci Matki Bożej) – w środy o godz. 18:00 a każdego innego dnia tygodnia (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 6:45. Przynieśmy zabezpieczone świece.
 2. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 niedzielę (9 grudnia) po Mszy Św. o godz. 10:00 zapraszamy na koncert patriotyczny zespołu Ksinzoki. Dziś także spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. Nasi Radni roznoszą opłatki – uprzejmie proszę o przyjęcie przedstawicieli naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła i całego obiektu. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i zrozumienie.
 4. Przy figurze M.B. Fatimskiej znajdują się bombki na których podano imię i wiek dziecka. Można przynieść prezent dla dziecka. Zachęcamy, aby podzielić się darami (produkty żywnościowe), które będą rozdawane osobom potrzebującym (Rozdawanie darów we wtorek 18 grudnia po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej). Serdeczna prośba, aby zarówno bombki jak również dary przynieść najpóźniej w niedzielę 16 grudnia.
 5. Dziękujemy za zaangażowanie w 24 godzinne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kolejna adoracja będzie z czwartku na piątek (z 3 na 4 stycznia 2019).
 6. Zachęcamy wszystkich Parafian (i Gości) do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku włącznie. Słowa Boże będzie głosił ks. Carlos Cezar Damaglio z Brazylii. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na wieczorną Eucharystię zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W poniedziałek 17 grudnia od godz. 10.15 będziemy odwiedzali chorych i starszych z posługą sakramentalną. Osoby można zgłaszać u kapłana. We wtorek 18 grudnia o godz. 11.00 będzie Msza Św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy (szczególnie osoby starsze, samotne, potrzebujące) na Wigilię Parafialną. Jak każdego roku spotkanie to organizowane jest przez naszą Parafię oraz Radę Osiedla Korabka.
 9. Wyższe Seminarium Duchownego zaprasza dziś o godz. 15.00 na koncert Domus Dei et Porta Coeli (tłum. Dom Boży i Brama Nieba).
 10. W czwartek 13 przypada 37 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego.
 11. Zachęcamy, aby każda Rodzina zechciała nabyć wigilijną świecę Caritas. Duża świeca kosztuje 15 zł., a mała 5 zł.
 12. W prasie katolickiej wiele ciekawych artykułów. Na stoliku są różne materiały, które można pobrać bezpłatnie.
 13. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 14. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Parafianom Kutrzeby i ul. Skotnickiego. We WTOREK o pomoc prosimy Mieszkańców z ul. Bołtucia, a w przyszłym tygodniu z ul. Bortnowskiego.

 

Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu Rekolokcje Adwentowe 2018 Ks. Carlos DAMAGLIO (Brazylia)

Niedziela, 16 grudnia (3 Niedziela Adwentu)

  8.00 – Msza Św.

10.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci / Spotkanie Dzieci I Komunijnych – Medaliki

11.15 – Msza Św. – Chąśno

12.30 – Msza Św.

18.00 – Msza Św. z nauką dla młodzieży
(podczas homilii słowo do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania)

Poniedziałek, 17 grudnia / Spowiedź

  9.00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich

Po Mszy Św. wizyty domowe u chorych

15.00 – Spowiedź

15.30 – Liturgia Słowa dla dzieci i młodzieży

17.00 – Chąśno – Msza Św.

19.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych

Wtorek, 18 grudnia / Spowiedź

  9.00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich

11.00 – Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla chorych i cierpiących

15.00 – Spowiedź

15.30 – Msza Św. dla dzieci i młodzieży

17.00 – Msza Św. w kaplicy w Chąśnie

19.00 – Msza Św. z nauką dla wszystkich