Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

 1. Rozpoczyna się dziś w Kościele okres Adwentu i nowy rok liturgiczny, którego hasłem są słowa: W mocy Bożego Ducha. (Symbol – języki ognia). Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, do gorliwości w modlitwie i do czytania Słowa Bożego. W okresie Adwentu poranna Msza Św. będzie odprawiana o godz. 6:45. Zapraszamy na Roraty: w środy o godz. 18:00 a każdego innego dnia tygodnia (poza niedzielami i uroczystościami) o godz. 6:45. Przynieśmy zabezpieczone świece. W środy zapraszamy dzieci na ciasto przygotowane przez Rodziców.
 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 8:00 poświęcimy opłatki. Nasi Radni zaniosą je do każdego domu. Uprzejmie proszę o przyjęcie przedstawicieli naszej Parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła i całego obiektu. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę i zrozumienie.
 3. Przy figurze MB. Fatimskiej znajdują się bombki oraz Torby Miłosierdzia.
  Na bombce jest imię i wiek dziecka. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zaniesie prezenty do domów dzieci. Do Torby Miłosierdzia możemy złożyć produkty (najlepiej o wydłużonym okresie przydatności do spożycia), które zostaną rozdane osobom potrzebującym. Dary będą rozdawane we wtorek (18 grudnia) po wieczornej Mszy Św. rekolekcyjnej. Serdeczna prośba, aby dary dla dzieci i dla potrzebujących przynieść najpóźniej w niedzielę 16 grudnia.
 4. Z czwartku na piątek rozpocznie się 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Są jeszcze wolne miejsca na liście.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00.
 6. W piątki nie będzie wystawienia o godz. 15:00. Będziemy odmawiali wspólnie Koronkę przed Mszą Św. o godz. 18:00. Chorych przed Świętami odwiedzimy w poniedziałek 17 grudnia.
 7. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego zaprasza na Akatyst (Pieśń ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P) w piątek 7 grudnia o godz. 20:00.
 8. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św., a od godz. 11.30 do godz. 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski (nie będzie Eucharystii).
 9. W przyszłą niedzielę (9 grudnia) po Mszy Św. o godz. 10:00 zapraszamy na koncert patriotyczny zespołu Ksinzoki.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 11. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 16 grudnia (będą trwały do wtorku włącznie), a nauki będzie głosił ks. Carlos Cezar Damaglio z Brazylii.
 12. Na Wigilię Parafialną zapraszamy (szczególnie osoby starsze, samotne, potrzebujące) w niedzielę 16 grudnia.
 13. Zachęcamy, aby każda Rodzina zechciała nabyć wigilijną świecę Caritas. Duża świeca kosztuje 15 zł., a mała 5 zł.
 14. W prasie katolickiej wiele ciekawych artykułów. Na stoliku są różne materiały, które można pobrać bezpłatnie.
 15. Uroczystość I Komunii Świętej w roku 2020 odbędzie się 10 maja 2020 r. (2 niedziela maja).
 16. Maryja w Jasnogórskim Wizerunku rozpoczęła nawiedzenie Parafian mieszkających przy ul. Zagrodowej i Makuszyńskiego. W następnej kolejności będą ulice Listopadowa, Jordana, Przelotna i Korczaka.
 17. W przyszłym tygodniu będą zbierana ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 18. Z racji I niedzieli miesiąca, dziś po Mszy Św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 19. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Parafianom z ulic: Grunwaldzkiej, Magnoliowej i Makuszyńskiego. Jutro prosimy o pomoc osoby z ul. Kutrzeby i ul. Skotnickiego, a w przyszłym tygodniu z ul. Bołtucia.