Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018

 1. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00, począwszy od 15 października. Przyjdź – Pan Bóg szuka człowieka.
 2. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Zachęcamy również do osobistego odmawiania różańca.
 3. Papież Franciszek prosi, aby wierni w miesiącu październiku odmawiali różaniec w intencji Kościoła, a po antyfonie „Pod Twoją obronę” dodawali „Modlitwę do św. Michała Archanioła”, napisaną przez papieża Leona XIII.
 4. Dziękujemy wszystkim za udział we wczorajszej modlitwie różańcowej ulicami naszej parafii.
 5. Przyjmujemy Intencje Mszy św. na rok 2019. Intencje do modlitwy wypominkowej będziemy przyjmować od połowy października.
 6. Zapraszamy rodziców chętnych do utworzenia trzeciej Róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Na stoliku jest lista.
 7. Zapraszamy do udziału w kolejnym Modlitewnym Jerychu, czyli 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu z czwartku 11 na piątek 12 października. Tym razem w łączności ze św. Janem Pawłem II. Adoracja będzie miała miejsce, jeżeli na każdą godzinę czuwania będzie zapisana choć jedna osoba.
 8. Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, patrona naszej diecezji przeżywać będziemy w sobotę 13 października.
 9. W najbliższą sobotę w Seminarium będzie odbywał się XXI Kongres Diecezjalny Odnowy w Duchu Świętym.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca. W tę niedzielę dwóch naszych ministrantów: Jakub Kowalski i Jan Strycharski-Gać otrzyma posługę lektora.
 11. Ksiądz Biskup zaprasza do udziału we Mszy św. o godz. 12:00 w niedzielę 14 października z okazji 350. rocznicy konsekracji Bazyliki katedralnej w Łowiczu. Uroczystościom przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak, Prymas
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zachęcamy do udziału w Biegu Papieskim. Ofiary składane za tydzień do puszek przeznaczone będą na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 13. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00, a po Mszy na spotkanie formacyjne, w niedzielę 21 października (każda III niedziela miesiąca).
 14. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie formacyjne, w niedzielę 21 października (każda III niedziela miesiąca).
 15. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych (5 zł.) i zniczy nagrobkowych (3 zł.), z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji łowickiej.
 16. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Osobom z ul. Dolnej (nr 1 – 25). Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Dolnej (nr 26 – 47), a w przyszłym tygodniu z ul. Dębowej i ul. Grabowej.
 17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Gościu Niedzielnym jest filmy DVD, pt.: Sprawa Chrystusa. (Cena gazety – 5 zł).
 18. W Niepokalanowie zostało otwarte Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Jest to jedno z 12 ośrodków na świecie, gdzie trwa modlitwa w tej właśnie intencji. W tamtejszej kaplicy trwa wieczysta, tzn. dzień i noc (24 godz. / 7 dni), adoracja Najświętszego Sakramentu.
 19. Na stoliku są różne materiały, teksty, które można wziąć gratis.
 20. Parafia w Rawie Mazowieckiej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP prosi nas, abyśmy wsparli ich Wnioski do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Pomoże to im w realizacji wielkich prac remontowych jakie od 2 lat są tam prowadzone. Wystarczy tylko przed kościołem pobrać rozdawane Karty do głosowania i wypełnić je – Uwaga – mogą głos oddać także i osoby niepełnoletnie! Trzeba tylko, aby tę kartę podpisał również opiekun dziecka. Wypełnione i podpisane kartu najpóźniej za tydzień prosimy o przyniesienie do parafii. Można też pobrać ulotki, na których jest instrukcja jak poprzeć te Wnioski parafii droga internetową. Uwaga: głosować można tylko raz, pisemnie lub przez Internet. Bardzo prosimy o pomoc.