Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018

 1. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne, które w naszej parafii będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00, począwszy od jutra. Przed kościołem są rozdawane zaproszenia. Przekażmy tę informację innym. Przyjdź – Pan Bóg szuka człowieka.
 2. Przeżywamy dziś w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Zbieramy ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszym mieście odbywa się także Bieg Papieski (początek o godz. 14:45 przy Szkole nr 7). Dziś w Katedrze o godz. 12:00 Msza Św. sprawowana przez arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, z okazji 350. rocznicy konsekracji Bazyliki katedralnej.
 3. rocznica wyboru Jana Pawła II przypada we wtorek 16 października. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej.
 4. Proboszcz powołał Komitet do Sprawy utworzenia cmentarza w naszej parafii. W skład tego gremium wchodzą następujące osoby: p. Joanna Mika, p. Stefan Bryczkowski, p. Dariusz Karski, p. Andrzej Malczyk i p. Arkadiusz Podsędek. Prosimy, aby sprawę zawierzać Św. Józefowi.
 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 6. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które w naszym kościele są sprawowane codziennie o godz. 17:15. Zachęcamy również do osobistego odmawiania różańca. Na prośbę Papieża Franciszka podczas modlitwy różańcowej odmawiamy także „Modlitwę do św. Michała Archanioła”, napisaną przez papieża Leona XIII.
 7. Dziękujemy za modlitwę podczas 24 godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Na stoliku jest lista na kolejną adorację z 5 na 6 listopada. Tego dnia przybędą do nas relikwie Św. Wiktorii.
 8. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 16.00 sprawowanej w seminarium pod przewodnictwem Ks. Biskupa, dwóch naszych ministrantów: Jakub Kowalski i Jan Strycharski-Gać otrzyma posługę lektora. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św. będą spotkania formacyjne. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12:30 diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 11. Na stoliku jest lista – zachęcamy do utworzenia trzeciej Róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża liczy 20 osób.
 12. Wczoraj w Seminarium odbył się XXI Kongres Odnowy w Duchu Świętym. Przypominamy i zachęcamy: spotkania modlitewne Wspólnoty Odnowy w naszej parafii odbywają się w czwartki o godz. 19:00. Wcześniej zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00.
 13. Na stoliku są kartki na których możemy pisać imiona osób zmarłych do modlitwy wypominkowej. Uczestnicząc we Mszach Św. w intencji naszych zmarłych pamiętajmy, aby przyjmować Komunię Św. Przypominamy, że w naszym kościele spowiedź jest możliwa przed każdą Mszą Św. (Czasami, gdy jest jeden ksiądz, może być nieobecny w konfesjonale pomiędzy dwoma Mszami św. wieczorem).
 14. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych (5 zł.) i zniczy nagrobkowych (3 zł.), z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji łowickiej.
 15. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Osobom z ul. Dolnej (nr 26 – 47). W czasie trwanie katechez ewangelizacyjnych sprzątanie kościoła będzie we wtorki. Dlatego w najbliższy wtorek o pomoc prosimy Parafian z ul. Kwiatowej domki i ul. Dębowej, a w przyszłym tygodniu z bloku przy ul. Kwiatowej (klatka 1 i 2) oraz ul. Grabowej.
 16. Na stoliku są różne materiały, teksty, które można wziąć gratis.