Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła – 30 września 2018

 1. Młodzież i dorosłych zapraszamy serdecznie na katechezy ewangelizacyjne, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00, począwszy od 15 października. Przyjdź – Pan Bóg szuka człowieka.
 2. Spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników wyjazdu do Izraela dziś po wieczornej Mszy św.
 3. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą sprawowane w naszym kościele w miesiącu październiku codziennie o godz. 17:15. W Kaplicy w Chąśnie: w niedziele po Mszy św. o godz. 11:15, a w dni powszednie o 19:00. Uprzejmie informujemy, że podczas nabożeństwa różańcowego nie będziemy udzielali Komunii Św., zachęcając tym samym do pełnego uczestnictwa we Mszy św. bezpośrednio po Różańcu. Zachęcamy również do osobistego odmawiania różańca.
 4. W Pierwszy Czwartek Miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań dla naszej diecezji. Modlitwę od godz. 18:30 do 20:00 poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I Piątek Miesiąca od godz. 9:00. Możliwość spowiedzi w tym dniu od godz. 17:00.
 6. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a następnie na modlitwę różańcową ulicami naszego Osiedla w pierwszą sobotę miesiąca (6 października). Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego godz. 17:15.
 7. Przyjmujemy Intencje Mszy św. na rok 2019. Intencje do modlitwy wypominkowej będziemy przyjmować od połowy października.
 8. Zapraszamy rodziców chętnych do utworzenia trzeciej Róży różańcowej rodziców modlących się za swoje dzieci. Na stoliku jest lista. Zapisy dziś i w przyszłą niedzielę.
 9. Zapraszamy do udziału w kolejnym Modlitewnym Jerychu, czyli 24-godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu z czwartku 11 na piątek 12 października. Tym razem w łączności ze św. Janem Pawłem II. Na stoliku jest lista osób chętnych czuwać w wyznaczonych godzinach.
 10. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby, które pragną dołączyć do wspólnoty, zapraszamy na spotkania w piątki o godz. 19:00.
 11. Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów, lektorów oraz kandydatów) zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 10:00.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”). Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny a wewnątrz kolorowy różaniec na rękę.
 13. Za pomoc w sprzątaniu kościoła dziękujemy Osobom z ul. Legionów. Jutro o pomoc prosimy Parafian z ul. Dolnej (nr 1 – 25), a w przyszłym tygodniu z ul. Dolnej (nr 26 – 47).
 14. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać kalendarze diecezjalne w cenie 5 zł za sztukę, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie działalności diecezjalnego Caritas.
 15. Od dziś można już nabywać znicze nagrobkowe w cenie 3 zł., z których dochód również przeznaczony jest na działalność Caritas diecezji łowickiej.