Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela zwykła – 10 czerwca 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 

 1. Dziękujemy jeszcze raz za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, piękne ołtarze. Słowa wdzięczności dla wszystkich osób ubranych w łowickie stroje. Dziękujemy za reprezentowanie naszej parafii podczas procesji centralnej oraz u SS. Bernardynek.
 2. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 12:30 będziemy dziękować Dobremu Bogu za dar kapłaństwa – ks. Proboszcz za 25 lat, ks. Kamil za 10 lat. Po Eucharystii zapraszamy Wszystkich na wspólny obiad pod chmurką (mamy nadzieję, że nie pod kroplami deszczu J) – na terenie zielonym przy placu zabaw. Jeśli ktoś chce upiec ciasto i przynieść pokrojone – serdecznie dziękujemy (raczej nie zostawiać własnych tac, bo trudno je odzyskać). Przed Mszą Św. poprosimy mężczyzn o wyniesienie ławek do siedzenia. Można zabrać swój koc do siedzenia na trawie.
 3. W czwartek przypada rocznica (1999) wizyty świętego Jana Pawła II w Łowiczu.
 4. Biesiadę na Korabce planujemy w tym roku na niedzielę 26 sierpnia – będzie połączona z dożynkami parafialnymi.
 5. Wszyscy cieszymy się, że jest pięknie przed naszym kościołem. Z całego serca dziękuję osobom, które poświęcają swój czas, siły i dbają o kwiaty i krzewy. Zachęcamy do pomocy także nowe osoby. Panie z Kół Żywego Różańca od wielu lat sadzą śliczne kwiaty na rabatce przed kościołem i te umieszczone w donicach na ścianie naszego obiektu – serdeczne Bóg zapłać.
 6. Osoby zainteresowane utworzeniem Koła Różańcowego Rodziców modlących się w intencji dzieci zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy Św.
 7. Zachęcamy do obejrzenia interesującej wystawy Barok Księstwa Łowickiego, która odbędzie się w piątek 15 czerwca o godz. 15.00 w Muzeum w Łowiczu.
 8. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00; 12:30 i 18:00 można odbierać płyty z nagraniem uroczystość I Komunii Świętej (kontakt: p. Jarosław Komar kom. 608-484-079.
 9. Dziś odbywa się – III Piknik na Blichu – szczegóły w gablocie.
 10. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na cele inwestycyjne. W najbliższym czasie zostanie ukończone nowe pomieszczenie dla ptaków. Zostały zamówione urządzenia na plac zabaw za kwotę 10780 zł.
 11. Do przyszłej niedzieli włącznie można zapisać się na 2 – dniową wycieczkę w dniach 6 i 7 lipca (tj. piątek i sobota): Lidzbark Warmiński, Stoczek Warmiński, Gołdap, Stańczyki, Mamerki, Cena 280 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Izraela od 3 do 10.09. br.
 12. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom z ul. Lokalnej i ul. Matejki, jutro prosimy Parafian ze Strzelcewa – Parceli, a w przyszłym tygodniu z Goleńska nr 1 – 40 (bez Goleńska Małego i bez Goleńska przy trasie Kiernozkiej).
 13. Informacje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:
  • Odprawy liturgiczne:
   • środa 13 czerwca o godz. 19:00;
   • piątek 15 czerwca o godz. 16:50;
   • niedziela 17 czerwca – po Mszy św. o godz. 10:00 – ze ŚWIADKAMI!!!
  • Spowiedź – piątek 15 czerwca od godz. 16:00.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

…………………………………..…………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne (10 i 17 czerwca 2018 roku)

Damian Cegliński – kawaler z parafii tutejszej

Marta Natalia Strzelczyk – panna z par. Chrystusa Króla w Strzelcach Małych

…………………………………..…………………………………………………………

                Krystian Waldemar Szafrański – kawaler z parafii w Leśmierzu

Weronika Monika Siekierska – panna z parafii tutejszej