Ogłoszenia duszpasterskie

IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 1. Dziś po Mszy Św. o godz. 10:00 procesja Bożego Ciała w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali domy wzdłuż trasy procesji, całej asyście liturgicznej, osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ołtarzy –
  a szczególnie dla wsi Małszyce za I ołtarz; Parafianie z ulicy Kiernozkiej przygotowali II ołtarz; osoby z ulicy Grunwaldzkiej, Kutrzeby – III ołtarz; Parafianie z ulic: Jeżewskiego, Jordana, Korczaka, Makuszyńskiego – IV ołtarz. Cieszymy się, że są dzieci, które w tym, roku przyjęły I Komunię Św. i przeżywały rocznicę. Dziękujemy bielankom oraz osobom, które przyniosły płatki kwiatków na procesję.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12:30 podczas której będziemy dziękować Dobremu Bogu za dar kapłaństwa – ks. Proboszcz za 25 lat, ks. Kamil za 10 lat. Po Mszy Św. zapraszamy Wszystkich na wspólny obiad pod chmurką (mamy nadzieję, że nie pod kroplami deszczu J) – na terenie zielonym przy placu zabaw. Jeśli ktoś chce upiec ciasto i przynieść pokrojone – serdecznie dziękujemy (raczej nie zostawiać własnych tac, bo trudno je odzyskać). Przed Mszą Św. poprosimy mężczyzn o wyniesienie ławek do siedzenia. Można zabrać swój koc do siedzenia na trawie.
 3. Wczoraj, w naszej Katedrze Ks. Biskup Ordynariusz wyświęcił 6 nowych księży dla naszej diecezji. Neoprezbiterzy odprawią Mszę Św. prymicyjną w dzień naszego odpustu, tj. 27 czerwca o godz. 18:00. Módlmy się także o nowe powołania kapłańskie. Kamil dziękuje wszystkim, którzy modlitwą wspierali go oraz diakonów w trakcie rekolekcji przed święceniami kapłańskimi.
 4. W oktawie Bożego Ciała śpiewamy nieszpory o Najświętszym Sakramencie oraz idziemy w procesji eucharystycznej. W czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe.
 5. Obraz Matki Bożej zakończy peregrynację we wsi Goleńsko. Msza Św. w intencji Parafian z Goleńska w środę o godz. 18:00. W środę po Mszy Św. Ikona Maryi rozpocznie nawiedzenie w Małszycach, zaczynając od początkowych numerów.
 6. W środę po wieczornej Mszy Św. spotkanie Rady Parafialnej.
 7. W środę także po wieczornej Mszy Św. przyjedzie fotograf i będzie rozprowadzał zdjęcia z I Komunii Świętej – zapraszamy zainteresowane osoby.
 8. W czwartek o godz. 18:00 Msza Św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała
  z poświęceniem wianków. Tego dnia SS. Bernardynki również zapraszają na Mszę Św. o godz. 18:00 i uroczystą procesję.
 9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego – z tej racji nie obowiązuje post.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 10:00 Dzień Rodziny (Piknik Rodzinny)
  w Niepublicznym Przedszkolu im. Bolesławy Lament – szczegóły w gablocie.
 11. W przyszłą niedzielę – III Piknik na Blichu – szczegóły w gablocie.
 12. Panu Józefowi Czubakowi dziękujemy za zorganizowanie wystawy: Madonny
  i Błogosławieni
  .
 13. Zachęcamy Rodziców do utworzenia Koła Różańcowego Rodziców modlących się
  w intencji swoich dzieci. Na stoliku jest lista.
 14. Do 17 czerwca można zapisać się na 2 – dniową wycieczkę w dniach 6 i 7 lipca (tj. piątek i sobota): Lidzbark Warmiński, Stoczek Warmiński, Gołdap, Stańczyki, Mamerki, (etc).
  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Izraela od 3 do 10 września br.
 15. Zbieramy dziś ofiary do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.
 16. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ul. Korczaka, jutro prosimy Parafian z ul. Lokalnej i ul. Matejki, a w przyszłym tygodniu
  ze Strzelcewa – Parceli.
 17. Informacje dla kandydatów do sakramentu bierzmowania:
  • Odprawy liturgiczne:
   • środa 6 czerwca o godz. 19:30;
   • środa 13 czerwca o godz. 19:00;
   • piątek 15 czerwca o godz. 16:50;
   • niedziela 17 czerwca – po Mszy św. o godz. 10:00 – ze ŚWIADKAMI!!!
  • Spowiedź – piątek 15 czerwca od godz. 16:00.
 18. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.