Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela zwykła – 17 czerwca 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 

 1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy rocznice święceń kapłańskich. Bardzo serdecznie dziękujemy za modlitwę, życzenia, wspólne świętowanie i podarunki. Bóg zapłać za przyniesione ciasta. Słowa wdzięczności kierujemy do naszych Radnych za tak wiele serca, życzliwości i pracy. Pani Danucie Walentowicz oraz Współpracownikom z restauracji Polonia Zacisze przy ul. Kaliskiej dziękujemy za pyszny obiad.
 2. Jutro podczas Mszy Św. o godz. 18:00 młodzież naszej Parafii przyjmie z rąk Ks. Bp. Wojciecha Osiala sakrament bierzmowania. Młodzież przychodzi do kościoła na 17:30!!!
 3. W najbliższy piątek o godz. 8:00 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego.
 4. Biskup Alojzy Orszulik będzie przeżywał 90 rocznicę urodzin. Uroczysta Msza Św. za Jubilata będzie odprawiona w naszej Katedrze w czwartek (21.06) o godz. 18.00. Jubileusz 80-tych urodzin ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego planowany jest w Katedrze Łowickiej w dniu 23 listopada br. o godz. 18.00.
 5. Zbliża się okres wakacji i urlopów. Zachęcamy do troski o wiarę, o życie wewnętrzne. Niech nigdy nie zabraknie modlitwy osobistej, regularnej spowiedzi, lektury duchowej, adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest to dla nas siła i źródło Bożej łaski.
 6. Do przyszłej niedzieli można zapisać się na nocną adorację Najświętszego Sakramentu z poniedziałku na wtorek (z dn. 25 na 26.06). Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w 40-godzinnym Nabożeństwie w poniedziałek i we wtorek – jako przygotowanie do naszego odpustu, który będziemy przeżywać w środę 27.06.
 7. W gablocie informacje o: możliwości studiów mariologicznych w Niepokalanowie; o 81. Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę (1-2 lipca); o Pieszej Pielgrzymce z Łomianek do Gietrzwałdu (23 – 29 lipca) oraz o ciekawym wydarzeniu dla mężczyzn na Jasnej Górze w dniu 23 czerwca pt. Mężczyźni u Tronu Królowej. Oblężenie Jasnej Góry.
 8. We wtorek (26.06) o godz. 14:30 sprzed naszego kościoła będą zabrane elektrośmieci (komputery, monitory, lodówki, żelazka, baterie, telefony, etc. więcej informacji na ulotkach). Przychody z akcji będą przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę inwestycyjną. Wkrótce zostanie ukończona zagroda dla zwierząt. Niebawem będą wymienione zużyte elementy na placu zabaw i przybędą nowe urządzenia na tenże plac. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Nasza Parafia otrzymała słowa podziękowania od Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie, arcybiskupa Andrzeja Józwowicza za pomoc uchodźcom i wyprawki szkolne.
 11. Do dnia dzisiejszego można zapisać się na 2 – dniową wycieczkę w dniach 6 i 7 lipca (tj. piątek i sobota): Lidzbark Warmiński, Stoczek Warmiński, Gołdap, Stańczyki, Mamerki, Cena 280 zł od osoby. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Izraela od 3 do 10.09. br.
 12. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy mieszkańcom ze Strzelcewa – Parceli, we wtorek prosimy Parafian z Goleńska nr 1 – 40, a w przyszłym tygodniu z Goleńska od nr 41 do końca; Goleńsko Małe i Goleńsko wzdłuż trasy.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela.

 

…………………………………..…………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Damian Cegliński – kawaler z parafii tutejszej (10 i 17.06.2018)

Marta Natalia Strzelczyk – panna z par. Chrystusa Króla w Strzelcach Małych

…………………………………..…………………………………………………………

           Krystian Waldemar Szafrański – kawaler z parafii w Leśmierzu (10 i 17.06.2018)

Weronika Monika Siekierska – panna z parafii tutejszej

…………………………………..…………………………………………………………

      Adrian Michał Turski – kawaler z parafii tutejszej (17 i 24.06.2018 roku)

Paulina Danuta Rzeźnicka  – panna z parafii w Sadkowicach

…………………………………..…………………………………………………………

      Łukasz Dawid Płuska – kawaler z parafii tutejszej (17 i 24.06.2018 roku)

Yuliia Komarenko – panna z parafii katedralnej w Łowiczu