…………..…………………………………………………………

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018

…………………………………..…………………………………………………………

 1. Przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Św. Módlmy się za dzieci, aby nieustannie trwały w łasce Bożej. Z całego dziękujemy Rodzicom, którzy poświęcili swój czas i siły, aby przygotować świątynię oraz obejście kościoła na dzisiejszą uroczystość. Radość dzisiejszej uroczystości przedłużamy na codzienne spotkania w ramach tzw. Białego Tygodnia. Zapraszamy wszystkie dzieci
  i Rodziców. Porządek wydarzeń w Białym Tygodniu:

  • Poniedziałek – Msza św. o godz. 18:00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego. Po Mszy św. pamiątkowe zdjęcia.
  • Wtorek – wyjazd do Niepokalanowa i Miedniewic.
  • Środa – poświęcenie pamiątek komunijnych. Akt trzeźwości.
  • Czwartek – rozdanie pamiątkowych obrazków. Obłóczyny kandydatów do LSO.
  • Piątek – Dzień Patrona Szkoły. Msza św. o godz. 8:30.
  • Sobota – Dzieci Komunijne Dzieciom Misji (dar pieniężny na misje)
 2. Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę – Zesłania Ducha Świętego (20.05) podczas Mszy św. o godz. 10:00. Próby do Rocznicy Pierwszej Komunii świętej 16 i 17 (środa i czwartek) maja o godz. 19:15 (obowiązkowe). Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek 17 maja o godz. 17:30.
 3. Zapraszamy na Msze Św. przy kapliczkach: 05. godz. 19:30 – ul. Dolna; 21.05. godz. 20:00 – Chąśno GS; 22.05. godz. 19:30 – Strzelcew Parcel; 23.05. godz. 19.00 – ul. Zagrodowa; 25.05. godz. 19:30 – ul. Armii Krajowej – posesja p. Pawlina.
 4. Jutro o godz. 6:00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu będzie odprawiona Msza Św. rozpoczynająca 363. Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wchodzi do Częstochowy 19 maja. Powrót autokarami 20 maja. Wpisowe wynosi 40 zł.
 5. W sobotę 19 maja organizujemy wyjazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Zapisy w kancelarii, u p. Bożeny Wójcik (tel. 691-270-969) i p. Henryki Pel. Spotykamy się przed kościołem o godz. 5:45 (rano). Zapisy do czwartku włącznie.
  Po drodze nawiedzimy sanktuarium w Gidlach. Koszt przejazdu – 45 zł od osoby.
 6. Zapraszamy na wyjazdy parafialne: do Warszawy – sobota 26 maja. W programie m. in.: Muzeum Katyńskie lub Muzeum Wojska Polskiego, sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Cmentarz na Powązkach, przejażdżka statkiem lub spacer po Starym Mieście. Zapisy do przyszłej niedzieli. Zapraszamy również na 2 – dniową wycieczkę w dniach 6 i 7 lipca (tj. piątek i sobota): Lidzbark Warmiński, Stoczek Warmiński, Gołdap, Stańczyki, Mamerki (etc). Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę do Izraela od 3 do 10 września br.
 7. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziców dzieci, które przygotowują się do przeżycia rocznicy I Komunii Świętej. Sprzątanie odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy Św. W przyszłym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy Parafian z ul. Chełmońskiego od nr 76 do końca oraz ul. Strzelczewskiej i ul. Cegielnianej.
 8. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Św.
 9. Z czwartku na piątek, z 24 na 25 maja, zapraszamy na 24-godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Na stoliku są listy. (Adoracja będzie miała miejsce, jeśli na każdą godzinę zapisana przynajmniej jedna osoba). Zapisy do przyszłej niedzieli.
 10. W czasie trwania Mszy Św. i nabożeństwa majowego – zapraszamy do wspólnej modlitwy od kościoła. Prosimy, aby nie korzystać z placu zabaw podczas nabożeństwo odbywających się w świątyni.
 11. Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza Panie na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet, która odbędzie się w sobotę 26 maja w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej. Szczegółowe informacje w gablocie.
 12. W sobotę 26 maja o godz. 12:00 Msza Św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego.
 13. W niedzielę 27 maja odbędzie się w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny.
  O godz. 12:00 Msza Św. u OO. Pijarów, po czym wspólnie przejdziemy na Błonia.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
 15. Planujemy modernizację i przebudowę szopki oraz zagrody dla zwierząt. O pomoc w tych pracach prosimy chętnych mężczyzn w poniedziałek 14 maja od godz. 16:00 oraz we wtorek 15 maja od godz. 10:00.
 16. W niedzielę 10 czerwca chcemy dziękować Panu Bogu za dar kapłaństwa – ks. Proboszcz 25 lat (22 maja 1993 r. – katedra łowicka), ks. Kamil 10 lat – (31 maja 2008 r. – katedra łowicka).
 17. We wtorek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, w którym uczestniczył pan Burmistrz Krzysztof Kaliński oraz Pani Naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami, Planowania Przestrzennego i Rolnictwa. Podejmowaliśmy m. in. kwestie: założenia naszego cmentarza parafialnego, rozszerzenia parkingu przy ogrodzeniu kościelnym oraz przekształceniu w park terenu zielonego naprzeciw głównych bram ogrodzenia kościelnego. Pan Burmistrz bardzo życzliwie przyjął prośbę Wszystkich Radnych dotyczących konkretnych działań prowadzących do utworzenia cmentarza i obiecał daleko idącą pomoc. Dziękuję Panu Burmistrzowi za obecność i podjęciem tak ważnego dla naszej wspólnoty tematu. O sprawie cmentarza pamiętajmy w naszych modlitwach.

 

 

 

…………………………………..…………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Dawida Cinciruk – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu

Patrycja Lis – panna z parafii tutejszej (6 i 13 maja 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Michał Krzysztof Laskowski – kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach

Renata Kolos – panna z parafii tutejszej (6 i 13 maja 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Konrad Bolimowski – cywilnie związany z par. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

Anna Makowska – cywilnie związana z parafii tutejszej (6 i 13 maja 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Wiktor Pikulski – kawaler z parafii katedralnej w Łowiczu

Dominika Fierek – panna z parafii tutejszej (13 i 20 maja 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Paweł Szczepański – kawaler z parafii Świętego Ducha w Łowiczu

Aleksandra Agnieszka Pawlina – panna z parafii tutejszej (13 i 20 maja 2018 roku)