Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018

 1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy też o modlitwie za powołanych z naszej parafii – klerykach: Michale, Bartłomiej i Danielu.
 2. Młodzież z naszej parafii, w tym tegoroczni kandydaci do sakramentu bierzmowania, zapraszają Parafian i Gości do obejrzenia radosnego tańca na cześć Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego dziś po Mszy świętej o godz. 10:00.
 3. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie młodzieży, za wspólną modlitwę podczas wczorajszego czuwania w intencji powołań w łowickiej kaplicy seminaryjnej.
 4. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W modlitwie pamiętamy o ks. Biskupie Wojciechu Osialu – jest to dzień jego imienin. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. rano lub wieczorem.
 5. Dziś po Mszy Św. o godz. 12:30 diecezjalne spotkanie formacyjne dla osób zaangażowanych w indywidualne formy życia konsekrowanego.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy całonocnej. Adoracja się odbędzie jeśli będą osoby chętne. Nasze uwielbienie rozpoczniemy w czwartek po wieczornej Mszy Św. i będzie trwało do wieczornej Mszy Św. w piątek. (Jeśli wypadnie pogrzeb będzie przerwa w adoracji). Na stoliku jest lista. Szczególna intencja o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszej diecezji.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. Zapraszamy już dziś na modlitwę, pod przewodnictwem ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego, przy kapliczce Matki Bożej Księżnej Łowickiej (skrzyżowanie ul. Strzeleckiej, Legionów i Kiernozkiej), we wtorek 1 maja o godz. 19.00. Ks. Biskup przybędzie do nas także w poniedziałek 14 maja i odprawi Mszę Św. dla dzieci I komunijnych a następnie będą pamiątkowe zdjęcia.
 9. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w poniedziałek 18 czerwca. Przybędzie do nas J. E. Ks. Bp Wojciech Osial.
 10. Dziękujmy osobom, które w ostatnim tygodniu zatroszczyły się o kwiaty i teren przykościelny. Szukamy chętnych do pomocy przy pieleniu J
 11. W tym tygodniu planujemy renowację niektórych urządzeń na placu zabaw. Prosimy o kontakt, jeżeli ktoś chciałby pomalować urządzenia zabawowe.
 12. Za pomoc w sprzątaniu świątyni dziękujemy parafianom z ul. Jordana, ul. Listopadowej, ul. Poznańskiej, ul. Przelotnej. Jutro zapraszamy mieszkańców z ul. Chełmońskiego od nr 17 do nr 50 w przyszłym tygodniu z ul. Chełmońskiego od nr 51 do 75.
 13. Ofiary składane dziś tacę przeznaczone są na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Dziękujemy za ofiary – 3211,83 zł – złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny. Jest także Mały Gość Niedzielny. Każda gazeta jest w cenie 5 zł.
 15. Prosimy o uzgadnianie terminów Mszy Św. przy kapliczkach w miesiącu maju. Serdecznie prosimy o odnawianie przydrożnych krzyży i kapliczek.

…………………………………..…………………………………………………………

Zapowiedzi przedślubne

Mateusz Miazek – kawaler z parafii tutejszej

Karolina Okraska – panna z par. św. Rocha w Boczkach Chełmońskich (15 i 22 kwietnia 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Jakub Czechowski – kawaler z parafii tutejszej

Katarzyna Polit – panna z par. św. Kazimierza w Łyszkowicach (22 i 29 kwietnia 2018 roku)

…………………………………..…………………………………………………………

Hubert Bieńkowski – kawaler z parafii tutejszej

Paulina Marta Tomaszkiewicz – panna z par. katedralnej w Łowiczu (22 i 29 kwietnia 2018 roku)