Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 25 marca 2018

 1. Dziś na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy podczas każdej Eucharystii święcimy palmy. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą Św. o godz. 10.00. Zachęcamy do nabywania palm przygotowanych przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz osoby licznie i z dużym zaangażowaniem wspierające ich pracę. Dziękujemy im za tę posługę, a także wszystkim ofiarodawcom pięknego bukszpanu oraz innych elementów do dekoracji palm.
 2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień przeznaczony na wspominanie męki Pana. Zachęcamy Wszystkich Parafian do uczestnictwa w liturgii Świętego Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa
 • Msza Krzyżma Świętego z odnowieniem przyrzeczenia kapłańskich w Bazylice katedralnej w Wielki Czwartek o godz. 10:00. Zachęcamy do wspólnej oraz indywidualnej modlitwy za kapłanów naszej diecezji oraz o nowe powołania do łowickiego seminarium. Pamiętajmy też o alumnach z naszej parafii: kl. Bartłomieju, kl. Michale i oraz kl. Danielu. Na Mszę krzyżma zapraszamy ministrantów i lektorów.
 • Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów o godz. 17:00.
 • 18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej
 • Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”;
 • Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji tzw. Ciemnicy z możliwością indywidualnej modlitwy do godz. 22:00.
 • Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa
 • Przypominamy o obowiązku postu ścisłego;
 • Czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy od godz. 7:00. Zapraszamy Wszystkie grupy i wspólnoty parafialne. Koła Żywego Różańca modlą się według grafiku zaproponowanego w biuletynie.
 • Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów o godz. 16:30.
 • 17:40 – Koronka i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia
 • 18:00 – Liturgia Męki Pańskiej
 • Odpust zupełny za udział w adoracji i ucałowanie Krzyża w trakcie Liturgii Męki Pańskiej
 • Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie;
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie do godz. 23.00. O ile będą osoby chętne, tzn. minimum jedna osoba podczas każdej godziny, wówczas czuwanie w Grobie Pańskim będzie trwało całą noc. Na stoliku jest lista.
 • Wielka Sobota – dzień spoczynku Ciała Pana Jezusa w grobie i oczekiwania na Zmartwychwstanie
  • W Wielką Sobotę zachowujemy post paschalny aż do Wigilii Paschalnej;
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie od godz. 7:00.
  • Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9:00 do 15:00. Na zgłoszonych punktach według porządku podanego w biuletynie.
  • Można wziąć przygotowaną w małych buteleczkach wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji wesprą fundusz ministrancki.
  • Odprawa liturgiczna dla ministrantów i lektorów o godz. 17:00.
  • 18:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  • 19:00 – Wigilia Paschalna
  • przynieśmy w odpowiedni sposób zabezpieczone świece, które posłużą podczas Liturgii Światła oraz przy odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Czuwanie przy Grobie do godz. 24.00 (jeśli nie będzie nikogo Kościół będzie zamknięty wcześniej). O ile będą osoby chętne, tzn. minimum jedna osoba podczas każdej godziny, wówczas czuwanie będzie trwało całą noc. Na stoliku jest lista.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • Kościół będzie otwarty od godz. 5:00.
  • 5:40 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
  • 6:00 – Msza święta z procesją rezurekcyjną
  • Msze św. według porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W kaplicy w Chąśnie o godz. 11:15.
 1. Zapraszamy kandydatów, ministrantów i lektorów, bielanki oraz pozostała asystę liturgiczną do zaangażowania w posługę. Już dziś zwracamy się z prośbą do pań i panów odpowiedzialnych o to, aby zatroszczyć się o wszelkie insygnia procesyjne: baldachim, feretrony, chorągwie, sztandary, instrumenty muzyczne. Strażaków prosimy o pełnienie warty przy grobie Pana Jezusa. Ponadto zachęcamy, aby udział w uroczystościach zaznaczyć odświętnym strojem, również tym tradycyjnym łowickim.
 2. Osoby, które nie były jeszcze u spowiedzi zachęcamy, aby pojednać się z Panem Bogiem. Każdego dnia możemy spowiadać się przed wieczorną Mszą Św.
 3. Rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższym czasie będą mieli chrzest dziecka zapraszamy jutro po wieczornej Mszy Św. na spotkanie. Prosimy, aby przynieść potrzebne dane.
 4. W środę o godz. 16:30 spotkanie dla bielanek i dziewczynek chętnych do sypania kwiatów podczas procesji. Zapraszamy.
 5. Dzisiejsze Diecezjalne Spotkanie Biskupa Ordynariusza z młodzieżą rozpocznie się na Starym Rynku o godz. 10:30. Poświęcenie palm o godz. 11:30, a Msza św. o godz. 12:00 w Bazylice Katedralnej. W spotkaniu tym bierze również udział młodzież z naszej parafii. Korzystając ze sposobności prosimy o modlitwę w intencji młodych, którzy sami wyrazili pragnienie, aby w naszej parafii związała się wspólnota młodzieżowa.
 6. Msze św. w drugi dzień Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego według porządku niedzielnego.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek, a przeznaczone na kwiaty do dekoracji tzw. grobu Pańskiego. Dziękujemy za dotychczasowe ofiary złożone na ten cel.
 8. Jutro do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 43M – II i III klatka, a w przyszłym tygodniu z ul. Armii Krajowej 43 N – nr od 21 do 40.
 9. Ze względu na Wielki Tydzień oraz Oktawę Wielkanocy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona z 25 marca na 9 kwietnia.
 10. Dziś przypada 26. rocznica powstania diecezji łowickiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Księży Biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych oraz wszystkich wiernych świeckich, aby Pan Bóg darzył nas swoją łaską.
 11. Zachęcamy do nabywania własnoręcznie wykonanych kartek wielkanocnych, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie rodzin wyjeżdżających do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem z okazji 50 rocznicy powstania Drogi Neokatechumenalej.
 12. Bóg zapłać za ofiary na tace inwestycyjną w wysokości 3.200 PLN. Przypominamy, że w ostatnim czasie zakupiliśmy węgiel oraz część do maszyny sprzątającej (łącznie: 5.500 PLN). Nasz kościół był i jest w dalszym ciągu ogrzewany.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym naszego biuletynu parafialnego „Zwiastuna”.
 14. Za piękne, bogate i tak dostojne palmy dziękujemy dziś osobom ze wsi Małszyce oraz z ul. Strzeleckiej. Te dwie palmy od wielu lal pięknie podkreślają uroczysty charakter dzisiejszej niedzieli.

 

Święcenie Pokarmów  
Godz. 9:00 MIEJSCE CZUWAMY PRZY Grobie Pańskim:

Strażacy

Piątek, godz. 19.00 – 24.00 Goleńsko

Sobota, godz. 8.00 – 12.00 Chąśno I

Sobota, godz. 12.00 – 16.00 Świeryż

Sobota, godz. 16.00 – 20.00 Chąśno II

 

Czuwanie Kół Żywego Różańca – piątek i sobota

Od godz. 9.00 – 1 KŻR

Od godz. 10.00 – 2 KŻR

Od godz. 11.00 – 3 KŻR

Od godz. 12.00 – KŻR z ul. Chełmońskiego

Zapraszamy KŻR z Chąśna i Goleńska

 

Parafia

W każdej godziny zapraszamy Wszystkich, aby być z Jezusem: jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną pytał Jezus swoich uczniów.

Chąśno II nr 8 (p. Rojek)
Chąśno II nr 24 (p. Kukieła)
Chąśno II nr 43 (p. Dutkiewicz)
Chąśno Kaplica
Ok. godz. 10:00 Chąśno GS świetlica
Marianka nr 22

(p. Kośmider)

Marianka nr 30A (p. Majer)
Goleńsko – Dom Ludowy
Goleńsko (Małe) nr 75 (p. Rokiccy)
Małszyce nr 32 (p. Waraccy)
Adorowanie Pana Boga jest zachwytem nad Jego doskonałością, miłosierdziem, pięknem. Jest kochaniem, byciem blisko, dzieleniem się, oddawaniem, zawierzaniem, słuchaniem, ciszą.