Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

 1. Rozpoczynamy dziś w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy Wszystkich Parafian, Gości i Wszystkich chętnych. Spotkanie rekolekcyjne, od dziś, będą się odbywały w kolejne niedziele po Mszy Św. o godz. 18:00. Prosimy o pomoc, jeśli ktoś może wziąć plakaty informacyjne i umieścić w widocznych miejscach. Powierzamy do dzieło modlitwie wszystkich Parafian.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17:15. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:15.
 3. Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę św. dziś o godz.10:00, a po niej na spotkanie.
 4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę.
 5. Osoby potrzebujące zapraszamy w najbliższy wtorek na talerz ciepłej strawy. Wspólny posiłek rozpoczniemy modlitwą o godz. 12:00. Prosimy powiadomić osoby zainteresowane.
 6. Zapraszamy wszystkich chętnych do modlitwy adoracyjnej z 27 (wtorek) na 28 lutego (tzw. Jerycho Modlitewne). We wtorek (27.02) po wieczornej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy Św. w środę. (Jeśli wypadnie pogrzeb, będzie przerwa w adoracji).
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą trwały od niedzieli 11 marca do środy (14.03) włącznie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Valentyn Vasilevskij.
 8. Fundacja Caritas naszej diecezji zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatki dochodowego na działalność Caritas. To nikogo nic nie kosztuje, a może pomóc tak wielu. Caritas działa na terenie naszej diecezji i niesie pomoc najuboższym i potrzebującym. Nawet najmniejsza kwota w skali całej Diecezji jest bardzo ważna. http://diecezja.lowicz.pl/fund_caritas/
 9. O pomoc w sprzątaniu świątyni w dniu jutrzejszym prosimy Parafian z ul. Armii Krajowej 43C i 43D, a w przyszłym tygodniu z ul. ul. Armii Krajowej 43F.
 10. Serdeczna prośba, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Izraela (3 – 10 września br.) odebrały umowę oraz uiściły pierwszą część wpłaty. Formalności te zgodnie z zapowiedzią przeprowadzimy w dniu dzisiejszym.
 11. W sobotę 3 marca w Skierniewicach odbędzie się V Diecezjalny Dzień Kobiet. Szczegółowy program w gablocie. O godz. 8:00 przed Katedrą będzie podstawiony autobus. Organizatorzy oferują darmowy przejazd w obie strony (Biuro Arka Travel). Są jeszcze wolne miejsca, można już dziś zapisać się na listę – serdecznie zachęcamy Panie do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu.
 12. W sobotę 10 marca zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej oraz programu patriotycznego w Czerwińsku nad Wisłą. Cena 45 zł / osoby. Wyjazd o godz. 8:00 sprzed naszego kościoła. Powrót ok. 15:00. Na stoliku jest lista – zachęcamy, aby się zapisywać.
 13. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na dzieło pomocy misjonarzom (Ad Gentes).